Справа № 22- 2676 /2007 Головуючий у 1 інстанції Хомченко Л.І.
Категорія 31 Доповідач Жданова B.C.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 квітня 2007 року
Апеляційний суд Донецької області у складі:
Головуючого Голубинського A.M.
Суддів Жданової B.C., Олєйниковій Л.С.
При секретарі Баранові В.В.
За участю сторін розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на рішення Калінінського районного суду м. Горлівки від 23 жовтня 2002 р. по справі за позовом закритого акціонерного товариства „ Горлівськтепломережа" до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надані комунальні послуги,-
ВСТАНОВИВ:
В апеляційній скарзі відповідачі , посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права , просять скасувати рішення Калінінського районного суда м. Горлівки від 23 жовтня 2002 р. , яким на користь позивача ЗАТ „ Горлівськтепломережа" стягнуто заборгованість за надані комунальні послуги у розмірі 1978 грн.
В обгрунтування своїх вимог посилаються на те, що не були повідомлені про розгляд справи в судовому засіданні, тому не могли надати своїх заперечень по справі, що призвело не неправильного вирішення спору.
Судом першої інстанції при розгляді справи встановлено, що відповідачі
користуються послугами відповідача ЗАТ „ Горлівськтепломережа" по
теплопостачанню.Станом на 30.07.2002 р. заборгованість за надані послуги складає 2496,84 грн. Оскільки відповідачі оплату за надані послуги не вносили, суд стягнув заборгованість в солідарному порядку в межах 3 річного строку позовної давності 1978 грн.
Заслухавши доповідь судді апеляційної інстанції, пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи , перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав .
Відповідно до ст. 311 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо справу розглянуто за відсутності будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.
З матеріалів справи вбачається, що відповідачі участі в судовому засіданні не приймали. Розглядаючи спір за відсутності відповідачів, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачі належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи.
З таким висновком суду погодитись не можна, оскільки він не грунтується на матеріалах справи .
Відповідно до ст. 90 ЦПК України судові виклики і повідомлення провадяться повістками, що надсилаються особам, які беруть участь у справі. Повістка разом із зворотною розпискою надсилається рекомендованим листом або через розсильних. Як
виняток, повістку можна видати на руки стороні або її представникові з їх згоди для вручення відповідним особам.
Судом першої інстанції був порушений встановлений законом порядок вручення повісток.
З наданих суду розписок вбачається, що повістки для вручення їх відповідачам, були передані через представників позивача ЗАТ », Горлівськтепломережа" / а.с. 7, 9 /. На зазначених розписках відсутні будь-які відмітки про те, що судові повістки були вручені відповідачам , а також відсутні інші відомості щодо повідомлення відповідачів про судовий розгялд справи.
Згідно ст. ст. 99,103 ЦПК України сторони користуються рівними процесуальними правами, зокрема, мають право брати участь у судових засіданнях, виклик яких проводиться з додержанням вимог ст. 94 ЦПК України.
Розглядаючи справу у відсутності відповідачів, суд був позбавлений можливості встановити фактичні обставини по справі стосовно розміру та періоду заборгованості.
Оскільки рішення суду першої інстанції ухвалене з порушенням норм процесуального закону, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд..
Керуючись ст. ст. 307,311 п 3, 313-314 ЦПК України апеляційний суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 задовольнити.
Рішення Калінінського районного суду м. Горівки від 23 жовтня 2002 р. скасувати, справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошщення, може
бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох
місяців з дня набрання законної сили.