Судове рішення #14875757

Сколівський районний суд Львівської області

                           

            

Справа  № 2-а-114/11

Категорія


ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 січня 2011 року Сколівський районний суд Львівської області в складі

головуючого –судді                               Янка Б.Я.;

при секретарі                                         Павкевич Н.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Сколе справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Тухлянської сільської ради Сколівського району Львівської області, Державної податкової інспекції у Сколівському районі Львівської області про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Сколівському районі Львівської області по нарахуванню земельного податку, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії ДПІ у Сколівському районні Львівської області по нарахуванню йому земельного податку в сумі 16740 гривень без врахування Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, зобов’язати ДПІ у Сколівському районі провести перерахунок земельного податку, який ним сплачується за землю, зобов’язати Тухлянську сільську раду Сколівського району Львівської області повернути йому надмірно сплачений податок в сумі 13392 гривні.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що на підставі державного акту він є власником земельної ділянки площею 20000 га, що розташована в с. Тухля Сколівського району Львівської області по АДРЕСА_1.   19.09.2009 року, він отримав повідомлення з ДПІ Сколівського району, про те, що йому нараховано земельний податок за належну земельну ділянку в сумі 16740 гривень, яку необхідно сплатити на рахунок Тухлянської сільської ради Сколівського району Львівської області.  14.11.2008 року зазначену суму ним було сплачено. Додатково він звернувся у ДПІ Сколівського району з відповідною заявою, у якій просив роз’яснити положення законодавства, відповідно до якого йому було нараховано земельний податок в такій сумі.

Листом за підписом начальника ДПІ у Сколівському районі його повідомлено, що п. 7 розділу ІІ Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік, та про внесення змін до деяких законодавчих актів” внесені зміни до ст. 7 Закону України “ Про плату за землю”, зокрема частину другої цієї статті викладено у новій редакції та встановлені нові ставки земельного податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не проведено, а сааме по населених пунктах з чисельністю населення від 1 до 3 тисяч осіб (до яких належить с. Тухля Сколівського району) –0,135 гривень за 1 м. кв.  Одночасно у вказаному листі було зазначено, що коефіцієнт ставки земельного податку 3,1 встановлений законодавством та коефіцієнт 2 встановлений Тухлянською сільською радою Сколівського району, а тому виходячи з цього ДПІ у Сколівському районі навела розрахунок земельного податку, а саме: 20000 х 0,135грн. х 3,1 х 2 = 16740 гривень.

Сплативши земельний податок у вище зазначеній сумі, він дізнався, що Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, з поміж інших положень Закону, визнано неконституційним п. 7 розділу ІІ Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік, та про внесення змін до деяких законодавчих актів”. Саме цим пунктом було встановлено нові ставки земельного податку, і встановлено ставку земельного податку відносно належної йому земельної ділянки в розмірі 0,135 грн. за 1 м. кв.

Незважаючи на те, що Рішення Конституційного Суду України набрало законної сили 22.05.2008 року, відповідачем ДПІ у Сколівському районі у вересні 2009 року, йому протиправно було нараховано земельний податок керуючись неконституційними положеннями, хоча останні зобов’язані були керуватись ст. 7 Закону України “Про плату за землю”, яка діяла до внесення в неї змін, визнаних неконституційними Рішенням Конституційного Суду України, де ставка земельного податку для населених пунктів чисельністю від 1 до 3 тис. чоловік становила 2,7 копійки, або відповідно 0,027 грн. за 1 м. кв. земельної ділянки, та виходячи з розрахунку земельного податку, який повинен ним бути сплачений за належну земельну ділянку становить 3348 гривень, а саме: 20000 х 0,027 грн. х 3,1 х 2 = 3348 гривень.

Вважає, що ДПІ у Сколівському районі незаконно, без врахування Рішення Конституційного Суду України нарахувала йому земельний податок в сумі 16740 гривень, внаслідок чого ним переплачено 13392 гривні, та відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України “Про плату за землю” надмірно сплачені суми податку підлягають поверненню платнику за його письмовою заявою.

27.04.2010 року позивач ОСОБА_1 подав суду заяву про уточнення позовних вимог, та просить визнати протиправними дії ДПІ у Сколівському районні Львівської області по нарахуванню йому земельного податку в сумі 16740 гривень без врахування Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008, зобов’язати ДПІ у Сколівському районі провести перерахунок земельного податку, який ним сплачується за землю, визнати за ним право на зарахування надмірно сплаченого податку в сумі 13392 гривні в рахунок сплати податку на наступні періоди.  Уточненні позовні вимоги мотивує тим, що Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року п. 7 розділу ІІ Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік, та про внесення змін до деяких законодавчих актів” визнано неконституційними, та дане рішення суду має преюдиційне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді позовів з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік, та про внесення змін до деяких законодавчих актів України”. Відповідно до ч. 4 ст. 17 Закону України “Про плату за землю” надмірно сплачені суми податку за бажанням або заявою платника, зараховуються до сплати податку на наступний рік. Вважає, що дії ДПІ у Сколівському районі Львівської області не відповідають нормам чинного законодавства, є необґрунтованим та порушують його права та інтереси, а тому змушений був звернутися до суду з даним позовом.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 уточненні позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві та заяві про уточнення позовних вимог, просить позов задоволити у повному обсязі.

В судовому засіданні представник відповідача Тухлянської сільської ради Сколівського району Львівської області –Паленичка О.О. заперечила проти задоволення позову позивача, вважає його безпідставним, та просить відмовити у його задоволенні.

Представник ДПІ у Сколівському районі Львівської області –Змінчак Л.В. в судовому засіданні проти задоволення позову позивача ОСОБА_1 заперечила, вважає його безпідставним з підстав, наведених у письмовому запереченні на позовну заяву.  Одночасно зазначила, що позивач посилається на Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року, яким визнано неконституційними положення підпунктів 1-6 пункту 19 розділу ІІ “Внесення змін до деяких законодавчих актів України ”, Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 року, проте не вказує, що Законом України від 03.06.2008 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який на момент нарахування земельного податку позивачу набрав чинності, внесено зміни до ст. 7 Закону України “Про плату за землю”, а саме викладено дану норму в новій редакції та встановлено нові розміри ставок податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не проведено. Враховуючи наведене, просить в задоволенні позовних вимог позивача відмовити у повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, пояснення представників відповідачів, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об’єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що в задоволенні позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.

В судовому засіданні беззаперечно встановлено, що позивач на підставі Державного Акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД № 479402 є власником земельної ділянки площею 20000 га., що розташована в АДРЕСА_1, Сколівського району Львівської області.

Відповідно до ст. 14 Закону України “Про плату за землю” нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Як вбачається з листа ДПІ у Сколівському районі від 19.09.2008 року № 10473/170, позивача по справі ОСОБА_1 повідомлено про те, що йому нараховано земельний податок на 2008 рік за користування земельною ділянкою площею 20000 га., що розташована в АДРЕСА_1, Сколівського району Львівської області в сумі 16740 гривень.

14.11.2008 року позивачем ОСОБА_1, у зв’язку з проведеним нарахуванням суми земельного податку, на рахунок Тухлянської сільської ради Сколівського району Львівської області було сплачено 16740 гривень, що стверджується копіями квитанцій, які наявні у матеріалах справи.

Одночасно листом за підписом начальника ДПІ у Сколівському районі від 31.12.2008 року № 14442/120, позивача повідомлено, що п. 7 розділу ІІ Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік, та про внесення змін до деяких законодавчих актів” внесені зміни до ст. 7 Закону України “ Про плату за землю”, зокрема частину другої цієї статті викладено у новій редакції та встановлені нові ставки земельного податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не проведено, а саме по населених пунктах з чисельністю населення від 1 до 3 тисяч осіб (до яких належить с. Тухля Сколівського району) –0,135 гривень за 1 м. кв.  Одночасно у вказаному листі було зазначено, що коефіцієнт ставки земельного податку 3,1 встановлений законодавством та коефіцієнт 2 встановлений Тухлянською сільською радою Сколівського району, а тому виходячи з цього, ДПІ у Сколівському районі навела розрахунок земельного податку, а саме: 20000 х 0,135грн. х 3,1 х 2 = 16740 гривень.

Що стосується тверджень позивача, що ДПІ у Сколівському районі Львівської області незаконно, без врахування Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року нарахувала йому земельний податок в сумі 16740 гривень, внаслідок чого ним переплачено 13392 гривні, суд не може прийняти їх до уваги, так як такі твердження спростовуються показами  самого позивача даними в судовому засіданні, показами представника ДПІ у Сколівському районі Львівської області, а також наявними доказами в матеріалах справи.

Судом під час розгляду справи встановлено, що Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року, визнано неконституційними положення підпунктів 1-6 пункту 19 розділу ІІ “Внесення змін до деяких законодавчих актів України ”, Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 28.12.2007 року.

Законом України від 03.06.2008 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, який на момент нарахування земельного податку позивачу набрав чинності, внесено зміни до ст. 7 Закону України “Про плату за землю”, а саме викладено дану норму в новій редакції та встановлено нові розміри ставок податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не проведено.

Стаття 14 Закону України “Про плату за землю” чітко регламентує, що нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.

Як стверджено самим позивачем та наявними у справі квитанціями, 14.11.2008 року, у зв’язку з проведеним нарахуванням суми земельного податку, на рахунок Тухлянської сільської ради Сколівського району Львівської області ним було сплачено 16740 гривень.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, аналізу матеріалів справи та враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є безпідставними та необґрунтованими, оскільки у судовому засіданні не доведено того факту, що дії Державної податкової інспекції у Сколівському районі Львівської області є протиправними, аналіз зібраних по справі доказів підтверджує відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про визнання за ним права на зарахування надмірно сплаченого податку в сумі 13392 гривні в рахунок сплати податку на наступні періоди, оскільки Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року не визнано неконституційними норми  Закону України “Про плату за землю” та Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 03.06.2008 року, які на момент нарахування земельного податку позивачу по справі ОСОБА_1 були чинними, а тому в задоволенні позовних вимог позивача слід відмовити у зв’язку з їх безпідставністю.

Керуючись ст. ст. 9, 71, 86, 159, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, ст. 14 Закону України “Про плату за землю”, ст. 7 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 03.06.2008 року, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Тухлянської сільської ради Сколівського району Львівської області, Державної податкової інспекції у Сколівському районі Львівської області про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Сколівському районі Львівської області по нарахуванню земельного податку, зобов’язання ДПІ у Сколівському районі провести перерахунок земельного податку, який ним сплачується за землю та визнання за ним права на зарахування надмірно сплаченого податку в сумі 13392 гривні в рахунок сплати податку на наступні періоди відмовити у зв’язку з їх безпідставністю.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання постанови.  


          Суддя                                                                                 Б.Я.Янко

  • Номер:
  • Опис: визнання дій Управління Пенсійного фонду України в Іванівському районі Одеської області неправомірними та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-114/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Янко Богдан Ярославович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.02.2011
  • Дата етапу: 20.07.2011
  • Номер: 2-а-114/11
  • Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень- УПФУ в Талалаївського районі не отриманої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-114/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Янко Богдан Ярославович
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.02.2011
  • Дата етапу: 10.02.2011
  • Номер:
  • Опис: про визнання недійсним рішення відповідача-суб"єкта владних повноважень та постанови серіїАТ№190810 по справі про адмін.правопорушення від 27.09.2010р.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-114/11
  • Суд: Миколаївський районний суд Львівської області
  • Суддя: Янко Богдан Ярославович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.03.2011
  • Дата етапу: 08.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація