Судове рішення #14875111

             

                                                                                          Справа №  2-2389/11                                                      

  

Кілійський районний суд Одеської області

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

          22 квітня 2011 року                                                             м. Кілія


Кілійський районний суд Одеської області

в складі:

головуючого судді     Маслеников  О.  А.,             

при секретарі                    Д'яченко М.В.        

за участю :

позивача –ОСОБА_1, представника позивача –ОСОБА_2

відповідача -  ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду

цивільну справу за позовом

 ОСОБА_1

до

ОСОБА_3

про

стягнення аліментів на утримання дитини в твердій грошовій сумі 500 гривень щомісячно

та 900 гривень витрат на правову допомогу

                         

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В  

          Позивач ОСОБА_1  звернулась до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини в сумі 500 гривень щомісячно до повноліття дитини та 900 гривень витрат на правову допомогу.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 заявлені ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі та пояснив, що відповідач є батьком малолітньої дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Донька проживає разом з матір’ю – ОСОБА_1 та перебуває на її утриманні. Батько матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, офіційно не працює і має мінливий заробіток, який сягає до 5 тисяч гривень на місяць. На підставі викладеного просив суд ухвалити рішення про стягнення з відповідача  500 гривень щомісячно на утримання дитини до досягнення нею повноліття та 900 гривень судових витрат на правову допомогу.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримала доводи свого представника та вказала, що визначена нею сума аліментів, на її думку буде достатньою для виконання відповідачем свого обов’язку по утриманню дитини.

Відповідач ОСОБА_3 в судовому засіданні заявлений ОСОБА_1 позов визнав частково та пояснив, що працює неофіційно, має мінливий непостійний заробіток, внаслідок чого не має можливості сплачувати аліменти  в розмірі більше ніж мінімальний, визначений законодавством та який просив суд присудити до стягнення. Стосовно стягнення витрат на правову допомогу, вважає вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Заслухавши пояснення позивача та його представника, доводи  відповідача, дослідивши письмові докази в справі, судом встановлено наступні юридичні факти та відповідні їм правовідносини:

Сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 11.02.1997 року у Фурманівській сільській раді   Кілійського району Одеської області, що підтверджується відповідним свідоцтвом про одруження НОМЕР_1, актовий запис № 01.

Встановлено, що у сторін є спільна малолітня дитина:  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про народження, НОМЕР_2, актовий запис № 13, виданим Фурманівською сільською радою Кілійського району Одеської області.

Як вказано в довідці, виданій 11 лютого 2011 року Фурманівською сільською радою Кілійського району за № 64, до складу сім'ї ОСОБА_1 входить донька ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до ст. 51 Конституції України - батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття.

Аналогічні положення містить ст. 180  СК України.

Законом України N 2901-IV  «Про внесення змін до Сімейного Кодексу України про збільшення розміру аліментів на дітей», який набрав чинності з 15.10.2005 року, до ч. 2 ст. 182 СК були внесені зміни стосовно того, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 СК України.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» - у 2011 році прожитковий мінімум на одну особу для дітей віком від 6 до 18 років з 1 квітня 2011 року визначено у розмірі 997 гривень.

Таким чином 30 відсотків від прожиткового мінімуму складає: 997?30/100 = 299,10 гривень

Відповідно до ст. 184 СК України - якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень,

Відповідно до ст. 213 ЦПК України рішення  суду повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом.  Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Оскільки з досліджених в судовому засіданні доказів та пояснень сторін встановлено, що малолітня дитина перебуває на утриманні позивачки,  беручи до уваги потребу дитини в матеріальному забезпеченні та догляді, згоду  та можливість відповідача сплачувати аліменти на утримання дитини у мінімальному  розмірі, визначеному законом, відсутність достовірних відомостей про фактично отримуваний ним розмір заробітку /доходу/, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 в частині стягнення аліментів такими, що підлягають задоволенню частково у розмірі 300 гривень щомісячно, оскільки вважає, що присуджені суми будуть достатніми для того, щоб забезпечити виконання батьківського обов’язку відповідача щодо утримання своєї малолітньої дитини.

В частині вирішення позовних про стягнення з відповідача на користь позивача 900 гривень витрат, пов’язаних з оплатою правової допомоги, суд виходить з наступного:

Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Згідно з п.2 ч.3 ст.79 ЦПК до судових витрат, серед іншого, належать і витрати на правову допомогу. Для стягнення витрат на правову допомогу, розмір понесених стороною відповідних витрат повинен бути підтверджений документально і не перевищувати встановленого законодавством граничного розміру.

Відповідно до ч.1 ст.56 ЦПК правову допомогу може надавати особа, яка є фахівцем у галузі права і за законом має право на надання правової допомоги. В матеріалах справи відсутні документи, які свідчать про те, що приватний підприємець ОСОБА_2, якому позивач відповідно до наданої квитанції сплатив 900 гривень за надання правової допомоги, є фахівцем у галузі права і за законом має право на надання такої допомоги, що узгоджується з положеннями ст. 84 ЦПК України. Свідоцтво про сплату суб’єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_2 єдиного податку, - таким документом не є. Крім того, відповідно до довіреності від 16 лютого 2011 року та договору № Б-5, ОСОБА_2  позивачем надано повноваження свого представника, і  саме в такому процесуальному статусі він брав участь у справі і кошти за надану допомогу отримав як представник за договором, а не фахівець у галузі права, що відображено у квитанції про надані послуги.

За встановлених обставин суд не вбачає підстав для задоволення позовним вимог про стягнення з відповідача витрат на правову допомогу.

Відповідно до положень ст. 367 ЦПК України суд допускає рішення до негайного виконання в межах суми аліментів за один місяць.

Сума судового збору і витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи відповідно до ст. 88 ЦПК України підлягає до стягнення з відповідача.

Керуючись ст.ст.10, 11 209, 212-215, 367 ЦПК України, ст. ст. 180, 184 СК України, суд -

     

          

В И Р І Ш И В:

          Позов задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_4, на утримання малолітньої дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно аліменти у розмірі 300 гривень, починаючи з дати звернення позивача з позовом до суду:  16 лютого 2011 року до досягнення дитиною повноліття – ІНФОРМАЦІЯ_2.

Розмір аліментів  підлягає індексації відповідно до закону.

Рішення  в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за 1 місяць допустити до негайного виконання.

В частині позову ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про стягнення витрат на правову допомогу в сумі 900 гривень – відмовити в зв’язку з необґрунтованістю.

Стягнути з  ОСОБА_3 судовий збір у розмірі  51 гривня.

Стягнути ОСОБА_3 витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 120 гривень.

       

          Рішення може бути оскаржене на протязі 10 днів з дня оголошення, до апеляційного суду в Одеської оболасті.  

          Суддя                                          Маслеников

  • Номер: 2-во/295/155/15
  • Опис:
  • Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
  • Номер справи: 2-2389/11
  • Суд: Богунський районний суд м. Житомира
  • Суддя: Маслеников О.А.
  • Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.11.2015
  • Дата етапу: 01.12.2015
  • Номер: 6/265/266/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-2389/11
  • Суд: Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя
  • Суддя: Маслеников О.А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.06.2016
  • Дата етапу: 10.06.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація