Судове рішення #14869009

Справа № 2-о-176/20096р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Донецьк 18 червня 2009р.

Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючий- суддя Мірошниченко В.В. при секретарі Булуєвій С. В., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька Шпакової Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою

ОСОБА_3 до управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька, про встановлення факту сумісного мешкання, факту знаходження на утриманні, -

встановив:

Заявник звернувся до суду з позовною заявою про встановлення факту сумісного мешкання, факту знаходження на утриманні, відшкодування шкоди.

Вимоги мотивовані тим, що заявниця з 01 липня 1959р. знаходилась у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4, від якого мають двох дітей. У березні 1970р. шлюб був розірваний, оскільки чоловік знаходився у місцях позбавлення волі. У 1974р. чоловік звільнився після відбуття покарання і вони знову по чали мешкати однією сім’єю, вели сумісне господарство, в них був спільний бюджет. За станом здоров’я заявниця не мала змоги працювати, тривалий час лікувалася у медичних закладах і 1985р. була визнана інвалідом 2-ї групи, внаслідок загального захворювання, а тому знаходилась на утриманні чоловіка. Чоловік помер ІНФОРМАЦІЯ_1 З цих підстав просить суд встановити факт сумісного мешкання однією сім’єю з її чоловіком ОСОБА_4 та факт знаходження на утриманні чоловіка, оскільки встановлення цих фактів їй необхідно для отримання пенсії. Відповідач у добровільному порядку відмовив в прийнятті документів та порадив для вирішення цього питання звернутися до суду.

В судовому засіданні заявниця підтвердила свої вимоги, надала суду пояснення щодо заявлених вимог.

Представник заявниці підтримав вимоги, наполягає на їх задоволенні.

Представник управління Пенсійного фонду України в Петровському районі м. Донецька заявлені вимоги не визнав, суду пояснив, що заявниця не має права на призначення пенсії її чоловіка, оскільки на момент його смерті вони розірвали шлюб. Законом таке право передбачене лише для осіб які знаходяться в зареєстрованому в органах РАГСу шлюбі. З цих підстав просить суд відмовити в задоволенні вимог.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення сторін, показання свідків, дослідивши письмові докази, надані сторонами в обгрунтування своїх вимог, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

З копії свідоцтва про укладення шлюбу вбачається, що 01 липня 1959р. заявниця зареєструвала шлюб з ОСОБА_4 /а.с. 5/

19 березня 1970р. шлюб між подружжям був розірваний /а.с. 7/

Згідно копії свідоцтва про смерть ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_1/а.с. 6/

Довідкою громадського дільничого комітету шахти «Петровська» підтверджений факт, що заявниця та ОСОБА_4 мешкали однією сім’єю за адресою: АДРЕСА_1, допомога від годувальника була основним та постійним джерелом засобів існування заявниці по день смерті ОСОБА_4, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_1 \а.с. 9\

Крім того, свідки ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 підтвердили суду факт мешкання позивачки з ОСОБА_4 однією сім’єю з 1974р., вважали їх подружжям.

Факт смерті ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1 підтверджений копією свідоцтва про смерть \а.с. 6\

У відповідності зі ст. 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, в тому числі проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу, а також у судовому порядку можуть бути встановлені інші факти від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб.

Аналізуючи вищенаведені докази, суд приходить до переконання, що позивачка та ОСОБА_4 з 1990р. до момента смерті останнього мешкали однією сім’єю, і заявниця знаходилась на утриманні її чоловіка, що є підставою для задоволення заяви.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 256-259, ст. ст. 213-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_3 задовольнити.

Встановити факт сумісного мешкання однією сім’єю ОСОБА_3 та ОСОБА_4 з 1974р. до його смерті, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1

Встановити факт знаходження ОСОБА_3 на утриманні ОСОБА_4 з 1974р. до його смерті, яка настала ІНФОРМАЦІЯ_1

Заяву про апеляційне оскарження цього рішення може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на це рішення може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація