АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-ц-456/11Головуючий у 1-й інстанції Зембра Є.Й.
Категорія - 20 Доповідач - Ткач З.Є.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 березня 2011 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
головуючого - Ткача З.Є.
суддів - Храпак Н. М., Стефлюк О.Д.,
при секретарі - Прус Л.С.
з участю ОСОБА_1, його представника
ОСОБА_2, представника Тернопільської
обласної дитячої клінічної лікарні Мосьпан Д.С.
та прокурора Коруни Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргоюОСОБА_1на рішення Кременецького районного суду Тернопільської області від 26 січня 2011 року у справі за позовом прокурора Кременецького району Тернопільської області, діючи в інтересах держави в особі фінансового управління Тернопільської обласної державної адміністрації, до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, потерпілої від злочину.-
в с т а н о в и л а :
В грудні 2010 року прокурор Кременецького району, діючи в інтересах держави в особі фінансового управління Тернопільської обласної державної адміністрації, пред'явив позов до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, потерпілої від злочину.
В обґрунтування цих вимог прокурор зазначав, що 13 червня 2010 року ОСОБА_1 спричинив тілесні ушкодження ОСОБА_4 у вигляді наскрізного вогнепального поранення лівої ступні з ушкодженням її кісток, за що вироком Кременецького районного суду від 18 жовтня 2010 року був притягнутий до кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 128 КК України та ст. 128 КК України.
Потерпілий ОСОБА_4 в період з 13 червня 2010 року по 27 липня 2010 року перебував на стаціонарному лікуванні в ортопедо-травматологічному відділенні Тернопільської обласної комунальної дитячої лікарні (далі Тернопільська ОКДКЛ).
На стаціонарне лікування ОСОБА_4 Тернопільська ОКДКЛ понесла витрати в сумі 6826 грн 95 коп., які просить стягнути з ОСОБА_1
Рішенням Кременецького районного суду від 26 січня 2011 року вирішено: “Стягнути з ОСОБА_1 до обласного бюджету Тернопільської області витрати на стаціонарне лікування потерпілого від злочину ОСОБА_4 в розмірі 6826 грн. 95 коп., які перерахувати на р/р 31414544700001, код платежу 240603, ГУДКУ в Тернопільській області, МФО 838012, ЄДРПОУ 23587539 (призначення: інші надходження обласного бюджету).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судові витрати у справі: державне мито в сумі 68 грн. 26 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.”
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати посилаючись на те, що суд неправильно застосував в порушення Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, неправильно обчислив суму відшкодування.
Заслухавши доповідача, обговоривши доводи скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає.
Встановлено, що 13 червня 2010 року ОСОБА_1 спричинив тілесні ушкодження ОСОБА_4 у вигляді наскрізного вогнепального поранення лівої ступні з ушкодженням її кісток —тілесні ушкодження середньої тяжкості, за що вироком Кременецького районного суду від 18 жовтня 2010 року був притягнутий до кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 128 КК України та ст. 128 КК України.
Відповідно до ст.1206 ЦК України, особа, яка вчинила злочин, зобов'язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров'я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.
Згідно п.2 Порядку обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров'я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнення з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 липня 1993 р. N 545, сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров'я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко-днів, проведених ним в стаціонарі, та вартості витрат на його лікування в день. Кількість ліжко-днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого (форма 003/у) або інших документів, які підтверджують дату госпіталізації та виписки хворого із стаціонара лікувального закладу. Визначення суми витрат на лікування потерпілого за один ліжко-день провадиться виходячи з фактичної кількості ліжко-днів і загальної суми фактичних витрат за місяць (в якому проводилось лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентаря та обладнання.
Встановлено, що потерпілий ОСОБА_4 в період з 13 червня 2010 року по 27 липня 2010 року перебував на стаціонарному лікуванні в ортопедо-травматологічному відділенні Тернопільської обласної комунальної дитячої лікарні.
Відповідно до розрахунку Тернопільської ОКДКЛ вартість одного ліжко-дня складає 151,71 грн.
Витрати на лікування ОСОБА_4, який перебував на лікуванні 45 ліжко-днів, складає 6826 грн 95 коп.
Доводи апелянта про неправильне обчислення суми витрат є безпідставними.
Із довідки Тернопільської ОКДКЛ №10-02/02 від 12 січня 2011 року вбачається, що сума витрат одного ліжко-дня обчислена із середньої вартості одного ліжко дня за звітний період і складається з видатків на заробітну плату медперсоналу, медикаментів, харчування, комунальних послуг та інших видатків на утримання лікувального закладу.
Ці видатки слід взяти до уваги, оскільки згідно п. 2 вищевказаного Порядку, визначення суми витрат на лікування потерпілого провадиться виходячи з витрат за місяць (в якому проводилось лікування) на утримання лікувального закладу.
Суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи і спір вирішив згідно вимог чинного законодавства.
Рішення суду є законним і обґрунтованим і підстав для його скасування не має.
Керуючись ст.ст. 307, 312, 314 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Кременецького районного суду Тернопільської області від 26 січня 2011 року залишити без зміни.
Ухвала колегії може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Головуючий - підпис
Судді - два підписи
З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду
Тернопільської області З.Є. Ткач