Справа № 2-о-6/2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2008 року. Теплицький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Панченка Д.І.
при секретарі Грушовенко О.В.
за участю заявника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Теплик справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту права власності на будинковолодіння,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту права власності за ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 на Ѕ частину будинковолодіння кожному, по АДРЕСА_1, посилаючись на те, що через відсутність реєстрації права власності на дане будинковолодіння та відсутність правовстановлюючих документів, що засвідчують право власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 він, як спадкоємець, не може реалізувати право на спадкування за законом, що відкрилась внаслідок смерті ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1, підтримав вимоги заяви.
Від Веселівської сільської ради поступила заява про розгляд справи без їх представника, заяву вони визнають.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є забудовниками будинку по АДРЕСА_1. Станом на 15 квітня 1991 року, двір відносився до суспільної групи колгоспників, і в ньому проживали ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про що свідчить запис в погосподарській книзі № 1 по Веселівській сільській раді, особовий рахунок № 57. Проектно-планувальна документація на забудову та правовстановлюючі документи, що засвідчують право власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на будинковолодіння по АДРЕСА_1 відсутні. Рішенням виконавчого комітету Веселівської сільської ради дозволено оформити самовільне будівництво по АДРЕСА_1.
Спірні правовідносини регулюються ст. 328 ЦК України, відповідно до якої право власності набувається на підставах не заборонених законом. Стаття 256 ч.2 ЦПК України визначає, що судовим порядком можуть бути встановлені факти, від яких належить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, якщо діюче законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення.
Оскільки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 шляхом самовільної забудови побудували будинковолодіння по АДРЕСА_1, здійснювали за життя повноваження співвласників будинку, без отримання правовстановлюючих документів на будинок і реєстрації права власності, а після їх смерті органами влади дозволено оформити самовільне будівництво, то з метою захисту прав спадкоємців на спадщину після померлих ОСОБА_2 та ОСОБА_3 суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.328 ЦК України, ст.ст. 3,10,15,60, 256 ч.2, 259 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити. Встановити факт, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, являвся власником Ѕ частини будинковолодіння по АДРЕСА_1, та ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 являлась власником 1/2 частини будинковолодіння по АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :