АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22-ц-453/11Головуючий у 1-й інстанції Дзюбановський Ю.І.
Категорія - 26 Доповідач - Ткач З.Є.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 березня 2011 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
головуючого - Ткача З.Є.
суддів - Міщія О. Я., Бершадської Г.В.,
при секретарі - Леньга О.Я.
з участю ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргоюОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду від 21 січня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, ОСОБА_2, третя особа —Тернопільська районна державна нотаріальна контора, про визнання права власності на спадкове майно, -
в с т а н о в и л а :
У грудні 2010 року ОСОБА_1 пред'явила позов до ОСОБА_3, ОСОБА_2, третя особа —Тернопільська районна державна нотаріальна контора, про визнання права власності на спадкове майно.
Позивачка посилалась на те, що після смерті її бабусі ОСОБА_5 відкрилась спадщина на земельні ділянки, що знаходяться АДРЕСА_1.
Відповідачі по справі - брат ОСОБА_3 та сестра ОСОБА_2, є спадкоємцями за законом першої черги на спадкове майно бабусі, однак за спільною згодою вони відмовились від спадщини в її користь, у зв'язку з чим не звертались в нотаріальну контору для прийняття спадщини.
Постановою державного нотаріуса про відмову у вчинені нотаріальної дій їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на майно у зв'язку з розбіжностями у свідоцтві про смерть ОСОБА_5, свідоцтві про народження та одруження спадкоємця, даних по-батькові спадкодавця.
Відмова у видачі свідоцтва про право на спадщину стала причиною звернення її до суду з даним позовом.
Рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 21 січня 2011 року в позові ОСОБА_1 відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати і ухвалити нове рішення, яким її позов задовольнити, посилаючись на те, що суд вирішив спір з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідача, обговоривши доводи скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_5, у зв'язку з чим відкрилась спадщина на майно, в тому числі на дві земельні ділянки, що знаходяться на території АДРЕСА_1 Тернопільської області.
Постановою завідувача Тернопільської районної державної нотаріальної контори про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 13 грудня 2010 року, ОСОБА_1 відмовлено у вчиненні нотаріальної дії —видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, після смерті ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.
Підставою для відмови було те, що в свідоцтві про смерть померлої, свідоцтві про народження та одруження спадкоємця, були виявлені розбіжності у по-батькові спадкодавця, що не дає можливості ототожнення однієї і тієї ж особи.
Дана відмова стала причиною звернення ОСОБА_6 до суду із позов про визнання права власності на спадкове майно.
Колегія суддів вважає обґрунтованим висновок суду першої інстанції про те, що ОСОБА_7 не довела порушення її прав чи інтересів діями відповідачів та ОСОБА_3, які не заявляли про свої права на спадкове майно, і визнавали це право за позивачкою.
Згідно ч. 1 ст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Отже з урахуванням встановлених фактичних обставин справи та відповідно до вимог закону суд першої інстанції правильно відмовив ОСОБА_6 у позові про визнання права власності на спадкове майно.
При цьому суд правильно зазначив, що позивачка не позбавлена права вирішувати питання прийняття спадщини у встановленому законом порядку.
Рішення суду є законним і обґрунтованим і підстав для його скасування не має.
Керуючись ст.ст. 307, 312, 314 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Тернопільського міськрайонного суду від 21 січня 2011 року залишити без зміни.
Ухвала колегії може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Головуючий - підпис
Судді - два підписи
З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду
Тернопільської області З.Є. Ткач