Судове рішення #1484756
Справа № 2-180/07

Справа № 2-180/07

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 травня 2007 року      Великобагачанський районний суд Полтавської області

в складі головуючого - судді    Хоролець В.В.

при секретарі -                  Зіненко Н.О.

з участю адвоката -                          ОСОБА_1

розглянувши на попередньому судовому засіданні в селищі Велика Багачка Полтавської області цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання дитини, -

встановив:

Як вбачається з позову, від спільного шлюбу, який зареєстровано ІНФОРМАЦІЯ_1 сторони мають неповнолітню дитину - дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. В свідоцтві про народження дитини ОСОБА_4 батьком записаний відповідач ОСОБА_3 В даний час дитина ОСОБА_4 проживає разом з позивачкою і перебуває на її утриманні.

Посилаючись на те, що відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, позивачка ОСОБА_2 звернулася з позовом до суду і просила стягнути з відповідача ОСОБА_3 на її користь аліменти на утримання дитини дочки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, 70 грн. витрат понесених за надання юридичної допомоги адвокатом.

На попереднє судове засідання позивачка ОСОБА_2 не з'явилась, надіслала заяву, в якій просила суд справу розглядати в її відсутність, позовні вимоги підтримує (а.с.14).

Відповідач ОСОБА_3 в попередньому судовому засіданні позов ОСОБА_2 визнав в повному обсязі.

Суд, заслухавши пояснення відповідача, думку представника позивача адвоката ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи і давши їм належну оцінку приходить до висновку, що позов ОСОБА_2 підлягає до задоволення з таких підстав.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст. 174 цього Кодексу.

Частиною 4 ст. 174 ЦПК України визначено, що «у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову».

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов"язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів

суд враховує, зокрема, стан здоров»я та матеріальне становище дитини, стан здоров»я та матеріальне становище платника аліментів, інші обставини, що мають істотне значення.

Судом встановлено, що від спільного шлюбу сторони по справі мають неповнолітню дитину - дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.5). В свідоцтві про народження дитини ОСОБА_4 батьком записаний відповідач ОСОБА_3 (а.с.5). В даний час дитина ОСОБА_4 проживає разом з позивачкою і перебуває на її утриманні (а.с.6-7).

 

2

Позивачка ОСОБА_2 не працює, суб'єктом підприємницької діяльності не зареєстрована (а.с.8).

При визначенні розміру аліментів суд враховує матеріальний стан сторін по справі та дитини, яка проживає разом з позивачкою по справі та перебуває на її утриманні (а.с. 6-7), те, що відповідач ОСОБА_3 є здоровою, працездатною особою, має на утриманні матір, 1937 року народження, з ним проживає інший син ОСОБА_5, 1989 р.н. і приходить до висновку, що відповідач ОСОБА_3 належним чином не виконує своїх батьківських обов'язків і матеріальної допомоги добровільно в достатній мірі на утримання неповнолітньої дочки позивачці не надає, що не забезпечує належного утримання дитини і з урахуванням вищевикладеного вважає, що є підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_2

Згідно ст. 84 ЦПК України витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги адвоката несуть сторони. Відповідно до вимог ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Отже, суд приходить до висновку, що витрати, пов'язані з оплатою правової допомоги адвокатом ОСОБА_2 в сумі 70 грн. є документально підтвердженими (квитанція від 23.04.2007 року (а.с.9) і підлягають стягненню з відповідача ОСОБА_3

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.180-183 СК України, ст.ст. 10,11,60,81,84,88,130,174,212-215,367 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Стягнути з ОСОБА_3, 1965 року народження, проживає в селі Кравченки Великобагачанського району Полтавської області, не працюючого, ідентифікаційний номер суду не відомий аліменти на користь ОСОБА_2, 1975 р.н. на утримання дитини ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 23 квітня 2007 року до її повноліття.

Рішення суду про стягнення аліментів в межах платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.

Стягнути з ОСОБА_3 51 (п'ятдесят одну) грн. судового збору на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_3, 1965 року народження на користь ОСОБА_2, 1975 року народження понесені витрати з оплати правової допомоги адвоката в сумі 70 грн.

Стягнути з ОСОБА_3 витрати за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в Великобагачанському районному суді Полтавської області (одержувач: УДК у Великобагачанському районі, ЗКПО 34698275, р/р 3121125970013 в ГУДК України у Полтавській області, МФО 831019; призначення платежу: 22050000 «Оплата витрат з інформаційно-технічного забезпечення до Великобагачанського районного суду») в сумі 7 грн. 50 коп.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження.

 

2

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву на апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву на апеляційне оскарження* але апеляційна скарга не подана у встановлений строк, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація