Судове рішення #14845539

 № 2-a-2147/09

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2009 року Обухівський районний суд

Київської області в складі:

головуючого судді Проць Т.В.

при секретарі Тітович О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці і соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області про визнання дій неправомірними та стягнення недоотриманих коштів на оздоровлення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом посилаючись не те, що він являється постраждалим внаслідок чорнобильської катастрофи, інвалідом 2-ї групи і згідно законодавства має право на щорічну грошову допомогу на оздоровлення в розмірі 5 мінімальних заробітних плат, але відповідачем виплачено вказану допомогу за 2008 рік у значно нижчому розмірі, тому він просить визнати дії управління праці і соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації неправомірними та стягнути з відповідача недоотриману суму одноразової грошової допомоги на оздоровлення за вказаний період в розмірі 2525 грн. 00 коп.

В судовому засіданні позивач уточнив заявлений позов, просить визнати дії відповідача по виплаті йому одноразової грошової допомоги на оздоровлення неправомірними та стягнути на його користь з управління праці і соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області недоотриману суму одноразової грошової допомоги на оздоровлення за 2008 рік в сумі 2905 грн. 00 коп.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час розгляду справи повідомлений належним чином, надав суду заяву з проханням розглядати справу у його відсутність.

Заслухавши позивача, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач являється постраждалим внаслідок чорнобильської катастрофи І категорії, інвалідом II групи, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1 від 21.02.2002 року, довідкою НОМЕР_2.

Відповідно до ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачена щорічна допомога на оздоровлення інвалідам 2 групи в розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. При цьому розмір мінімальної заробітної плати визначається на момент виплати.

Позивачу 27.01.2009 року відповідачем було виплачено компенсацію на оздоровлення за 2008 рік в розмірі 120 грн., що підтверджується довідкою відповідача № 278 від 07.04.2009 року.

Згідно із ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Постановою КМУ № 562 від 12.07.2005 року встановлено конкретні розміри допомоги на оздоровлення у визначеній (твердій) грошовій сумі, що суперечить вимогам Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської

катастрофи". Цим законом встановлено розмір такої допомоги як кратну відносно до розміру мінімальної заробітної плати величину на час виплати.

Законом України „Про державний бюджет на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" встановлене обмеження щодо застосування розмірів заробітної плати для реалізації положень ст. 48 Закону України" Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року вищезазначені обмеження визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

При вирішенні спору, суд приходить до висновку, що компенсація на оздоровлення за 2008 рік повинна виплачуватись позивачу в розмірах, передбачених ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Таким чином, дії відповідача по виплаті щорічної допомоги на оздоровлення у розмірах, які не відповідають встановленим ст. 48 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", є такими, що порушують конституційні права позивача на здоров’я та належний соціальний захист.

Оскільки відповідно до Закону України „Про Державний бюджет України на 2009" в період виплати відповідачем коштів мінімальна заробітна плата становила 605 грн., то стягненню з відповідача в судовому порядку підлягає 2905 грн. (605x5-120).

Керуючись ст. 19, 46, 92 Конституції України, Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року, ст. 48, 62 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи", ст. 59 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України", ст. ст. 6, 9, 17, 158-163, 185, 186 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати дії управління праці і соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області щодо відмови в перерахуванні щорічної допомоги на оздоровлення за 2008 рік ОСОБА_1 протиправними.

Стягнути з управління праці і соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації Київської області на користь ОСОБА_1 2905 (дві тисячі дев’ятсот п’ять) гривень недоотриманих коштів на оздоровлення за 2008 рік.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Київської області через Обухівський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація