Судове рішення #1484518
Справа № 1-203/07

Справа № 1-203/07

ВИРОК

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

18 квітня 2007 року                                                                                                  м.Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

в особі: головуючого-судді                             Гейруша В.Б.

при секретарі                                  Глінській О.А.

з участю: прокурора                                            Сідуна В.М.

захисника                                        ОСОБА_2

підсудного                                      ОСОБА_1

потерпілого                                     ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Мукачево кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця с.Забор'є Клинцовського району Брянської області Російської Федерації, росіянина, громадянина Росії, розлученого, працюючого робітником Мукачівського заводу залізобетонних виробів та інженерних конструкцій, мешканця АДРЕСА_1, несудимого,

-  у вчиненні злочину, передбаченого ст.121 ч.1 КК України,

встановив:

Підсудний ОСОБА_1 близько 20.00 години 01 січня 2007 року в квартиріАДРЕСА_2, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, під час сварки з ОСОБА_3 навмисно наніс останньому удар ногою в область черевної порожнини, умисно спричинившиОСОБА_3тяжкі тілесні ушкодження, небезпечні для життя в момент заподіяння.

Підсудний ОСОБА_1 вину свою визнав повністю, у вчиненому розкаявся і показав, що дійсно 01 січня 2007 року між ним та ОСОБА_3 виникла сварка, в результаті якої він наніс останному тілесні ушкодження.

Крім визнання підсудним своєї вини в інкримінованому йому попереднім слідством злочині, його вина стверджується показами потерпілого, свідків та матеріалами кримінальної справи.

Так, допитаний в судовому засіданні потерпілий ОСОБА_3 підтвердив факт нанесення йому підсудним тілесних ушкоджень 01 січня 2007 року  .

Вина підсудного стверджується також: показами свідків ОСОБА_4.,ОСОБА_5,    ОСОБА_6.,    ОСОБА_7.,     допитаних   в    ході    досудового

 

2

слідства (а.с.71-72, 91-92, 96-98, 99-100 ); протоколом огляду місця скоєння злочину - квартириАДРЕСА_2 (а.с. 11-16); висновком експерта №95/2007, згідно якого у ОСОБА_3 виявлені тяжкі тілесні ушкодження, що небезпечні для життя в момент їх спричинення (а.с.147-148).

Оцінивши всі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження, тобто умисного тілесного ушкодження, небезпечного для життя в момент заподіяння і кваліфікує його   дії за ст.121 ч.1 КК України.

Призначаючи покарання ОСОБА_1., суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, що задовільно характеризується за місцем проживання.

Щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, суд визнає за обставини, що пом"якшують покарання винного.

Вчинення злочину підсудним в стані алкогольного сп'яніння, суд визнає за обставину, що обтяжує покарання винного.

За таких обставин, суд приходить до висновку про можливість виправлення ОСОБА_1 без відбування покарання, із застосуванням ст.ст.75, 76 КК України.

Цивільний позов ОСОБА_3 підлягає частковому задоволенню. З урахуванням нанесених винним потерпілому моральних страждань, тимчасової непрацездатності та враховуючи суму відшкодованої ОСОБА_1. в добровільному порядку шкоди в розмірі 500 грн., цивільний позов ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди підлягає задоволеню в розмірі 1000 грн. В частині стягнення матеріальної шкоди позов ОСОБА_3 задоволенню не підлягає, так як потерпілим не надано суду жодного доказу в обгрунтування своїх позовних вимог про стягнення такої шкоди.

Судових витрат по справі немає.

Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд

засудив:

ОСОБА_1 за ст.121 ч.1 КК України на 5 (п'ять) років позбавлення волі.

У відповідності до ст.ст.75, 76 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку терміном 1 (один) рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов"язки : не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.

 

3

Запобіжний захід - підписку про невиїзд, залишити ОСОБА_1. без змін до вступу вироку в законну силу.

Цивільний позов задоволити частково, стягнувши з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_3 1000 (одна тисяча) грн. в рахунок відшкодування завданої моральної шкоди.

Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області через Мукачівський міськрайонний суд протягом п"ятнадцяти діб з моменту його проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація