Справа № 22-а-32/2011
Категорія 10.3.2
Головуючий у 1 інстанції Собко В.М,
Суддя-доповідач Пнівчук О.В.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2011 року м. Івано-Франківськ
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:
головуючої Пнівчук О.В.
суддів: Беркій О.Ю., Фединяка В.Д.,
розглянувши справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі про визнання права на проведення перерахунку доплати до пенсії за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі на рішення Снятинського районного суду від 25 серпня 2010 року,-
в с т а н о в и л а :
Рішенням Снятинського районного суду від 25 серпня 2010 року задоволено частково позов ОСОБА_2, визнано за ОСОБА_2 право на перерахунок доплати до пенсії за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Зобов»язано Управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі провести перерахунок та виплачувати ОСОБА_2 доплату до пенсії за проживання у зоні посиленого радіоекологічного контролю згідно ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 21.07.2007 року по 31 грудня 2007 року, з 22 травня 2008 року з урахуванням проведених виплат.
На дане рішення Управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі подало апеляційну скаргу, в якій посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Апелянт зазначив, що позивач проживає в зоні посиленого радіологічного контролю, їй нараховано та виплачено доплату до пенсії згідно ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі визначеному постановою КМ України від 26.07.1996 року № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі 5 грн. 20 коп.
Апелянт вважає, що підстав для перерахунку зазначеної доплати до пенсії немає, тому просив рішення суду скасувати та постановити нове рішення про відмову в задоволенні позову.
Вислухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 проживає в с. Стецева Снятинського району яке віднесено до зони посиленого радіоекологічного контролю та як непрацюючий пенсіонер відповідно до вимог ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист
громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має право на отримання доплати до пенсії у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Задовольняючи частково позов ОСОБА_2, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку, що УПФ як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них, повинно було діяти у відповідності з вимогами вищезазначеної статті та здійснити позивачу відповідні нарахування, але у порушення вимог указаної статті таких нарахувань не проводило.
Суд першої інстанції обгрунтовано не взяв до уваги посилання відповідача на здійснення таких виплат у відповідності до Постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у сумі 5 грн. 20 коп., оскільки відповідно до вимог ст. 8 ЦПК України у разі невідповідності правового акту закону України, суд застосовує акт законодавства, який має вищу юридичну силу.
Рішення суду постановлено з дотриманням вимог норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують обґрунтованість висновків суду, а тому підстав для його скасування колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст. ст. 197, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Снятинському районі відхилити.
Рішення Снятинського районного суду від 25 серпня 2010 року залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили через п»ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з часу набрання законної сили.