Справа № 2-27/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 травня 2007 року Хустський районний суд
Закарпатської області
в складі: головуючого - судді Джута С.Д.
при секретарі Химчук Л.М,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хуст справу за позовом:
ОСОБА_1
до
ОСОБА_2
про стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2.
Позов вмотивовано тим, що вона з відповідачем ОСОБА_2 розірвала шлюб 23 серпня 2005 року у відділ РАГС м. Хуст про що зроблено актовий запис № 173. Від шлюбу у них народилося двоє дітей донька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2., які на даний момент знаходиться на повному її утриманні та вихованні.
Відповідач ОСОБА_2 після розірвання шлюбу виїхав до своїх батьків в Узбекистан, не надає ніякої матеріальної допомоги на утримання та виховання дітей . В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_5 діючий згідно довіреності, позовні вимоги підтримав, просить суд постановити рішення, яким щомісячно стягувати з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання та виховання неповнолітніх дітей доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 300 грн. щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про місце і час розгляду справи належним чином був повідомлений, причини неявки суду невідомі.
В порядку ст. 169, 224 ЦПК України суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача і постановити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. Позивачка не заперечила проти такого вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
В судовому засіданні встановлено, що з відповідачем ОСОБА_2 позивачка перебувала у зареєстрованому шлюбі, який 23 серпня 2005 року було розірвано у відділ РАГС м. Хуст про що зроблено актовий запис № 173. За час спільного проживання у них народилося двоє дітей : донька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та син ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2, які знаходяться на повному утриманні та вихованні у позивачки.
Відповідач ніяких коштів на утримання та виховання дітей добровільно не надає, ухиляється від сплати аліментів, після розірвання шлюбу залишив сім'ю і виїхав до своїх батьків в Узбекистан.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Враховуючи вищевикладене та те, що відповідач ухиляється від утримування своїх дітей суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути аліменти на утримання неповнолітніх дітей доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 300 грн. щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття.
Судові витрати по справі, підлягають до стягнення з відповідача ОСОБА_2 відповідно до ст.88 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 10,60, 169,209,212-215,224-227 ЦПК України, ст. ст. 180,184 СК
України, суд, -
РІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задоволити .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання та виховання неповнолітніх дітей доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 300 грн. щомісячно на кожну дитину до досягнення дітьми повноліття починаючи з 13.06.2006 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави 51 грн. судового збору ОСОБА_1 від сплати мита звільнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави р/р 312142259700318 код ОКПО 22108130 в ГУДКУ у Закарпатській області МФО 812016 7,50 грн. витрат на «інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в Хустському районному суді»
Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії до Хустського районного суду.
Сторонами може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також може бути подана апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Закарпатської області.