Справа № 2а - 620/2009 р.
ПОСТАНОВА
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
2 червня 2009 року. Варвинський районний суд Чернігівської області в складі:
головуючого судді - Онищенко О.І. при секретарі - Хажанець Н. Г. з участю позивача - ОСОБА_1 представника позивача - ОСОБА_2 розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПС Прилуцького ВДАІ Лемох Вадима Олеговича про визнання незаконними дій посадової особи щодо складання постанови та протоколу про адміністративне правопорушення та скасування постанови, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до інспектора ДПС Прилуцького ВДАІ Лемох Вадима Олеговича про визнання незаконними дій посадової особи щодо складання постанови та протоколу про адміністративне правопорушення та скасування постанови. В позові вказує, що 1 квітня 2009 року о 12 годині 25 хвилин позивач, за протоколом та постановою складеним відповідачем, їдучи в с. Нова Гребля, Прилуцького району Чернігівської області керував автомобілем, який переобладнаний для роботи на скрапленому газі пропан-бутан без дозволу ДАІ з порушенням стандартів. Відповідачем було складено протокол про порушення позивачем п.31.3 Правил дорожнього руху. На основі протоколу було винесено постанову про притягнення позивача до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 121 ч.5 КУпАП та накладено штраф в розмірі 170 гривень. При складанні протоколу та винесенні постанови відповідачем, на думку позивача були допущені суттєві порушення діючого законодавства, а тому є всі підстави для визнання дій відповідача незаконними та скасування постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності про що і просить позивач в своєму позові.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити. Пояснювали суду, що автомобіль яким керує позивач, був переобладнаний для роботи на скрапленому газі пропан-бутан попереднім його власником. В технічному паспорті автомобіля не зазначено на якому саме виді палива повинен працювати автомобіль, а тому і відсутні підстави вважати, що він переобладнаний без дозволу ДАІ. Протокол про адміністративне правопорушення не містить статті КУпАП, яку позивач порушив.
Відповідач до суду не з»явився, причин своєї неявки суду не повідомив, повістки на його адресу були направлені вчасно про що свідчать розписки в матеріалах справи. Суд вважає за можливе проводити розгляд справи без участі відповідача за наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення позивача, його представника, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Матеріалами справи встановлено, що відносно водія ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 771556, копію якого надано правопорушнику. (с. а.4) В протоколі не зазначено які дії вчинені позивачем є порушенням КУпАП.
На підставі протоколу про адміністративне правопорушення була винесена постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 121 ч. 5 КУпАП. (а. с. З) серії СВ № 055650.
Відповідно до вимог ст. 121 ч.5 КУпАП відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення наступає коли: керування водіями транспортними засобами, не зареєстрованими або не перереєстрованими в установленому порядку, без номерного знаку або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи не освітленим, а також без талона про проходження державного технічного
огляду чи з талоном, чи з талоном, що не належить цьому засобу або не відповідає вимогам стандарту.
З оглянутої копії технічного паспорту автомобіля вбачається, що в ньому не вказано на якому виді палива повинен працювати автомобіль.(а. с. 17)
Відповідно до вимог п. 35 Правил державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок затверджений постановою Кабінету Міністрів України 7 вересня 1998 року № 1388 передбачено, що перереєстрація транспортних засобів проводиться у разі зміни їх власника, місця стоянки, місцезнаходження або найменування власника - юридичної особи, місця проживання або прізвища, імені чи по-батькові фізичної особи, яка є власником транспортного засобу, а також кольору, марки або моделі транспортного засобу внаслідок переобладнання чи заміни двигуна або кузова, інших складових частин, що мають ідентифікаційні номери.
Переобладнання автомобіля для роботи на скрапленому газі пропан-бутан не є порушенням реєстрації та перереєстрації автомобіля, а отже дії працівника ДАІ щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення та винесення постанови відносно позивача були неправомірними.
Керуючись ст. ст. 161-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати дії інспектора ДПС Прилуцького ВДАІ Лемох Вадима Олеговича щодо складання протоколу та винесення постанови про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 незаконними.
Скасувати постанову СВ № 055650 від 1 квітня 2009 року щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 121 ч. 5 КУпАП.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Варвинський районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження та поданням протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ст. 186 ч.5 КАС України.