Судове рішення #1481788
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м

 

    ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА 01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

28.11.2007 р.                                                                                                     № 12/156 

 

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Цвіркуна Ю.І.,

при секретарі Казнадзей Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва про зобов'язання нарахування пенсії, 

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва про зобов'язання нарахування пенсії.

В суді позивачка позов підтримала і, враховуючи змінені позовні вимоги, просила зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва призначити їй пенсії у зв'язку з втратою годувальника відповідно до Закону України «Про державну службу»з моменту звернення за призначенням пенсії з 19.02.2007 року.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що відповідач не має можливості нарахувати пенсію з 19.02.2007 року, оскільки позивач разом із заявою про призначення пенсії не надав належним чином оформлені документи, необхідні для цього.

Суд, вислухавши пояснення представників сторін та дослідивши письмові докази, встановив наступне.

19.02.2007 року ОСОБА_1 звернулась до Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва із заявою про призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника -чоловіка ОСОБА_2. Разом із заявою про призначення пенсії від 19.02.2007 року вона додала довідки, які необхідні для призначення такої пенсії. Усі документи позивачки відповідачем були прийнятті без зауважень.

Після того відповідач тривалий час телефоном повідомляв позивача про те, що його документи перевіряються.

Листом від 30.07.2007 року №5344/106 Управлінням Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва відмовлено ОСОБА_1 в призначенні пенсії у зв'язку з втратою годувальника з тих причин, що додані нею довідки не відповідають вимогам законодавства.

Протягом тижня позивачка виправила недоліки даних довідок і уже в серпні 2007 року подала їх відповідачу.

Однак відповідач відмовився провести нарахування їй пенсії з 19.02.2007 року, аргументуючи тим, що вона своєчасно не надала цих довідок.

У ч.2 ст.19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією  та  законами України.

Таким чином, відповідний суб'єкт владних повноважень повинен діяти згідно із Конституцією та законами України.

В силу ст.1 Закону України «Про пенсійне забезпечення» громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Право на призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника та умови такого призначення визначені у законах України «Про пенсійне забезпечення», «Про загальнообов'язкове державне страхування»та інших правових актах.

В силу ч.1 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку.

У відповідності до пункту 1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»(далі -Порядок), що затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1, заява про призначення пенсії працюючим громадянам і членам їх сімей (у зв'язку з втратою годувальника) та про відстрочку часу її призначення відповідно до Закону подається працівником (членом його сім'ї у зв'язку з втратою годувальника) до управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах (далі - орган, що призначає пенсію) через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації (далі - посадова особа).

У пункті 5 даного Порядку передбачено, що днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший. У разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви. Якщо документи, які необхідно подати додатково, протягом трьох місяців не подані, пенсія за згодою особи призначається, відновлюється за наявними документами. У подальшому при надходженні додаткових документів пенсія перераховується зі строків, передбачених пунктом четвертим статті 45 Закону.

В силу пункту 6 даного Порядку особам, які одержують пенсію, призначену органами Пенсійного фонду за іншими законами, пенсія призначається з дня звернення з урахуванням пункту 5 цього Порядку.

Згідно із п.39 Порядку не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

Проаналізувавши вище зазначені правові норми та обставини справи, є підстави вважати, що відповідачем у даному випадку не дотримуються вимоги законодавства.

Представник відповідача не надав суду жодного доказу, який підтверджував би  правомірність відмови Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва в призначенні позивачу пенсії у зв'язку з втратою годувальника з 19.02.2007 року.

Як встановлено, такими діями відповідача порушуються права позивача.

Згідно із ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

При цьому суд бере до уваги положення ч.2 ст.71 КАС України, згідно з якими в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Однак відповідач не довів правомірність оскаржуваних дій.

Таким чином, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Судові витрати підлягають розподілу згідно із ст.94 КАС України.

На основі встановленого, керуючись ст.ст.86, 159-163  КАС України, суд

постановив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі міста Києва призначити ОСОБА_1 пенсію у зв'язку з втратою годувальника з дня звернення за пенсією -з 19.02.2007 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 з Державного бюджету України судовий збір (державне мито) в розмірі 3 грн. 40 коп.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Суддя:                                                                                                              Ю.І. Цвіркун

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація