Судове рішення #1481744
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м

 

    ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА 01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

26.10.2007 р.                                                                                                     № 12/55 

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого -судді Цвіркуна Ю.І.,

при секретарі Казнадзей Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до прокурора м. Києва Блажівського Євгена Миколайовича, старшого прокурора відділу слідчого управління Прокуратури м.Києва Красножона Сергія Миколайовича про  бездіяльність та  зобов'язання вчинити певні дії,

 

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва із позовом до прокурора м. Києва Блажівського Євгена Миколайовича, старшого прокурора відділу слідчого управління Прокуратури м. Києва Красножона Сергія Миколайовича про бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.

В судовому засіданні позивач та представник позивача підтримали позов і, враховуючи уточнені позовні вимоги, просили: - визнати протиправними бездіяльність прокурора міста Києва Блажівського Є.М. при здійсненні нагляду за додержанням вимог ч.1 ст.99-1 КПК України при розгляді скарги позивачки від 03.08.2007 року та дії старшого прокурора відділу слідчого управління Прокуратури міста Києва Красножона С.М. щодо направлення на розгляд до Прокуратури Дарницького району міста Києва скарги позивачки від 03.08.2007 року; - зобов'язати старшого прокурора відділу Прокуратури міста Києва Красножона С.М. направити позивачці копію постанови, винесену за результатами розгляду її скарги від 03.08.2007 року; - зобов'язати прокурора міста Києва Блажівського Є.М. вжити заходів до подальшого усунення порушень вимог ст.25 Закону України №1789-ХІІ, поновити порушені права позивачки  і притягнути до відповідальності старшого прокурора відділу Прокуратури міста Києва Красножона С.М.; - постановити окремі ухвали щодо порушень вимог закону прокурором міста Києва Блажівським Є.М. та старшим прокурором відділу Прокуратури міста Києва Красножоном С.М.

Відповідач Красножон С.М. та представник відповідачів позов не визнали у повному обсязі, посилаючись на його необґрунтованість та безпідставність.

Суд, вислухавши учасників процесу та дослідивши матеріали адміністративної справи, встановив наступне.

03.08.2007 року позивачка звернулася до прокурора міста Києва зі скаргою, в якій просила: -  скасувати постанову помічника прокурора Дарницького району м.Києва Скрипченка Ю.О. від 20.07.2007 року про відмову у порушенні кримінальної справи; - порушити кримінальну справу щодо судді Дарницького районного суду м.Києва Набудович І.О.; - вжити заходів юридичної відповідальності до прокурора Дарницького району Яковенка А., помічника прокурора Дарницького району Скрипченка Ю.О. та суддів Дарницького районного суду м.Києва Ящук Т.І., Майданевича А.Г., Росік Т.В. і Набудович І.О.

Листом від 08.08.2007 року №06/3-р-07 старшим прокурором відділу слідчого управління Прокуратури міста Києва Красножоном С.М. скаргу ОСОБА_1 від 03.08.2007 року для організації перевірки направлено прокурору Дарницького району міста Києва Яковенку А.І., в якому пропонувалося провести ретельну перевірку викладених доводів та прийняти рішення відповідно до норм чинного законодавства.

У зв'язку із цим, позивачка і її представник вважають протиправними бездіяльність прокурора міста Києва Блажівського Є.М. та дії старшого прокурора відділу Прокуратури міста Києва Красножона С.М.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією  та  законами України.

В силу ч.2 ст.97 КПК України по заяві або повідомленню про злочин прокурор, слідчий, орган дізнання або суддя зобов'язані не пізніше триденного строку прийняти одне з таких рішень: 1) порушити кримінальну справу; 2) відмовити в порушенні кримінальної справи; 3) направити заяву або повідомлення за належністю.

Згідно із ч.1 ст.99-1 КПК України постанову слідчого і органу дізнання про відмову в порушенні кримінальної справи може бути оскаржено відповідному прокуророві, а якщо таку постанову винесено прокурором -вищестоящому прокуророві. Скарга подається особою, інтересів якої вона стосується, або її представником протягом семи днів з дня одержання копії постанови.

У ч.1 ст.116 КПК України закріплено, що досудове слідство провадиться в тому районі, де вчинено злочин.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про прокуратуру»органи прокуратури України  становлять єдину централізовану систему, яку очолює Генеральний прокурор України, з підпорядкуванням нижчестоящих прокурорів вищестоящим.

У ст.56 Закону України «Про прокуратуру»передбачено, що під поняттям "прокурор" слід розуміти: Генеральний прокурор України та його заступники, підпорядковані прокурори та їх заступники, старші помічники і помічники прокурора, начальники управлінь і відділів, їх заступники, старші прокурори і прокурори управлінь і відділів, які діють у межах своєї компетенції.

В силу ч.4 ст.12 названого Закону прийняте прокурором рішення може бути оскаржено вищестоящому прокурору або до суду.

Разом з тим, діяльність органів прокуратури регулюється іншими правовими актами, зокрема, наказами і розпорядженнями Генерального прокурора України, затвердженими положеннями, інструкціями, регламентами. 

Так, питання щодо організації розгляду документів у Прокуратурі міста Києва, разом з іншими актами, вирішується згідно із Регламентом, що затверджений наказом прокурором м. Києва  від 30.01.2006 року №6.

З огляду на правові норми та обставини справи, є підстави вважати, що позовні вимоги не підлягають до задоволення.

ОСОБА_1 у своїй скарзі від 03.08.2007 року фактично оскаржила постанову помічника прокурора Дарницького району міста Києва Скрипченко Ю.О. від 20.07.2007 року про відмову в порушенні кримінальної справи та просила порушити кримінальну справу щодо судді Набудович І.О. і вжити заходів щодо притягнення до юридичної відповідальності прокурорів та суддів.  

08.08.2007 року старшим прокурором відділу Прокуратури міста Києва Красножоном С.М. скаргу ОСОБА_1 за належністю направлено прокурору Дарницького району міста Києва.

Враховуючи те, що вищестоящим прокурором для помічника прокурора Дарницького району міста Києва є прокурор Дарницького району міста Києва, є очевидним, що старший прокурор відділу Красножон С.М. у даному випадку діяв у відповідності до вимог закону.

Крім того, вирішення питання про порушення кримінальної справи щодо судді Набудович І.О. прокурором Дарницького району міста Києва чи іншими оперативними працівниками прокуратури відповідає положенням КПК України і Закону України «Про прокуратуру».

Питання щодо вжиття заходів про притягнення до юридичної відповідальності прокурорів та суддів регулюється низкою законодавчих актів. Дані питання вирішуються за наслідками відповідних перевірок. При цьому висновки за такими перевірками та прийнятті по них рішення можуть повідомлятися громадянам тільки у випадках, передбачених законодавчими актами.

Тож старший прокурор відділу слідчого управління Прокуратури м. Києва Красножон С.М. діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України.

Таким чином, підстав для визнання його дій протиправними немає.

Підстави для визнання порушень вимог закону прокурором міста Києва Блажівського Є.М. також відсутні.

Отже, з'ясуваши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову.

На основі встановленого, керуючись ст.ст.86, 159-163 КАС України, суд

 

ПОСТАНОВИВ:

 

В позові ОСОБА_1 -відмовити.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.    

Головуючий - суддя                                                             Цвіркун Ю.І. 

            

  • Номер:
  • Опис: про заміну сторони виконавчого провадження
  • Тип справи: Заміна сторони у виконавчому провадженні (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 12/55
  • Суд: Господарський суд Чернігівської області
  • Суддя: Цвіркун Ю.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.02.2021
  • Дата етапу: 08.02.2021
  • Номер:
  • Опис: про заміну сторони виконавчого провадження
  • Тип справи: Заміна сторони у виконавчому провадженні (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 12/55
  • Суд: Господарський суд Чернігівської області
  • Суддя: Цвіркун Ю.І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.03.2021
  • Дата етапу: 06.04.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація