Судове рішення #14804641

             

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РОЗГЛЯДУ

 04 травня 2011 року                                                     Справа №  2а-0870/2841/11

м. Запоріжжя


Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Кисіль Р.В., перевіривши матеріали адміністративного позову

за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя

до: суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи  ОСОБА_2

про: стягнення податкової заборгованості,

та виконання вимог ст.ст. 105, 106 КАС України,

                                                       ВСТАНОВИВ:

          27.04.2011 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя (далі – позивач) до суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи ОСОБА_2 (далі – відповідач), в якому позивач просить стягнути з відповідача до державного бюджету борг у сумі 3794,46 грн. на розрахунковий рахунок №34128999700005, код платежу 99999999, призначення платежу – «податкова застава», банк – ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, одержувач – Держбюджет у Комунарському районі, ЄДРПОУ 34677119.

Також позивач заявив клопотання у якому просить поновити йому строк зварення до суду.

          Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Відповідно до ст. 99 КАС України (у редакції чинній з 30.07.2010) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з адміністративного позову та доданих до нього матеріалів, позивач просить стягнути штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування РРО у сумі 3794,46 грн., які застосовані за рішеннями про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» №0000992307/0 від 24.06.2008, №0001202307/0 від 22.06.2009, №0000722307 від 23.03.2010.

Відповідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 сума фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до державного бюджету України в десятиденний строк з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій, у зв’язку з чим, право на звернення до суду у позивача виникло з 04.07.2008, 02.07.2009 та 02.04.2010, відповідно. Відтак, передбачений законом шестимісячний строк звернення до суду сплинув 04.01.2009, 02.01.2010 та 02.04.2011 відповідно.

Штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування РРО, про стягнення з відповідача яких просить позивач, чинним на момент прийняття вище зазначених рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» законодавством не відносились до податкового боргу.

Згідно зі ст. 58 Конституції України, закони та інші нормативно – правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.

Отже, до суми про стягнення якої з відповідача просить позивач має застосовуватися шестимісячний строк звернення до суду, встановлений ч. 2 ст. 99 КАС України.

На підставі викладеного суддя приходить до висновку, що позивач звернувся з пропуском шестимісячного строку для звернення до суду, встановленого ч. 2 ст. 99 КАС України.

Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

          Оскільки клопотання позивача щодо поновлення строку звернення до адміністративного суду жодним чином не обґрунтоване та не містить посилань на жоден факт, який міг би бути визнаний поважною причиною пропуску строку звернення до адміністративного суду, то у задоволенні цього клопотання має бути відмовлено.

          Відповідно до ч. 3 ст. 155 КАС України особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 100, 160, 165 КАС України, суддя

                                                               УХВАЛИВ:

Позовну заяву Державної податкової інспекції у Комунарському районі м.Запоріжжя до суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної особи  ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості  - залишити без розгляду.

          Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо  його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного  провадження.

          Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку,  передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було  повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду  безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне  оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після  закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом  владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії  ухвали суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя                                          Р.В. Кисіль


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація