Судове рішення #14804145


Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про  відстрочення виконання

 12 квітня 2011 р.                                                                       Справа № 2а-25295/10/0570  

          приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого                                                     судді Голуб В.А.,

при секретарі                                                    Пітель В.М.,

за участю:

представника позивача                                    не з’явився,

представника відповідача                                Самаріної О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харцизьку Донецької області про відстрочення  виконання постанови Донецького апеляційного адміністративного суду 10 лютого 2011 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харцизьку Донецької області про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду 10 лютого 2011 року позов Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харцизьку Донецької області про стягнення заборгованості у 1 429, 20 гривень задоволено повністю. Стягнуто з Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харцизьку Донецької області на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області суму витрат на виплату ОСОБА_2 за період серпень – вересень 2010 року у 1 429, 20 грн.

14 березня 2011 року до суду надійшла заява Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харцизьку Донецької області про відстрочення виконання зазначеної постанови до 31.12.2011 року.

В обґрунтування поданої заяви відповідач зазначив, що  01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-V1. Відповідно до п. 7 ст. 1 цього Закону Пенсійний фонд України - орган, уповноважений вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність сплати, вести Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування та виконувати функції, передбачені законом.

Відповідно до п. 2 ст. 1 зазначеного Закону єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Відповідно до п. 9 ст. 1 зазначеного Закону страхові кошти - кошти, формуються за рахунок сплати єдиного внеску та надходжень фінансових санкцій (штрафів та пені), що застосовуються відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 вищезазначеного Закону страхові кошти, акумульовані на централізованих рахунках Пенсійного фонду, автоматично перераховуються не наступного операційного дня після зарахування на централізовані рахунки фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених законом пропорцій.

Відповідно до пп. 1 ч. 2 ст. 11 вищезазначеного Закону страховими коштами, акумульованими на рахунках Пенсійного фонду, здійснюється операція по перерахуванню на рахунки фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до встановлених законом пропорцій розподілу за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

З 01 січня 2011 року Фонд соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України не буде провадити збір страхових внесків. Забезпечувати збір єдиного внеску, ведення обліку надходжень його сплати буде Пенсійний фонд України.

Представник відповідача у судовому засіданні подану заяву підтримав, просив задовольнити у повному обсязі.

Представник позивача у судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином. З огляду на наведе, суд вважає за можливе розглянути заяву за відсутності представника позивача

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харцизьку Донецької області про відстрочення до 31.12.2011 року виконання постанови Донецького апеляційного адміністративного суду 10.02.2011 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харцизьку Донецької області про стягнення заборгованості, не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Так, згідно з ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої незалежно того, суд якої видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Також ч. 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право суду у виняткових випадках відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб порядок виконання рішення.

Суд звертає увагу на те, що відстрочення – це перенесення строку виконання обов'язку сторони щодо сплати заборгованості на інший час. При цьому для встановлення строку, на який може бути відстрочення виконання, суд повинен виходити з реальної можливості боржника сплатити борг. Це вимагає особи, яка звертається до суду, надання належного обґрунтування відстрочення виконання та документального підтвердження доводів.

Відповідачем не надано доказів, підтверджують наявність обставин, що ускладнюють виконання судового рішення.

Суд звертає увагу на той факт, що відповідно до ч. 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб порядок виконання рішення у виняткових випадках.

Суд не вбачає у даному випадку виняткових підстав для звільнення відповідача сплати заборгованості у 1 429, 20 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харцизьку Донецької області про відстрочення  виконання постанови Донецького апеляційного адміністративного суду 10 лютого 2011 року у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Харцизьку Донецької області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Харцизьку Донецької області про стягнення заборгованості, - відмовити повністю.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка подає, до суду апеляційної Апеляційна скарга на ухвалу суду першої подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.

Суддя                                                                                                      Голуб В. А.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація