У Х В А Л А
27 квітня 2011 р. Справа № 2а/0470/4911/11
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кальник В.В., розглянувши матеріали позовної заяви фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Амур-Нижньодніпровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом до Амур-Нижньодніпровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції з проханням: визнати дії та бездіяльність державного виконавця Амур - Нижньодніпровського ДВС Дніпропетровського міського управління юстиції Краснощокова Леоніда Вікторовича по виконанню виконавчого провадження ВП № 25811807 з виконання наказу № 39/224-10 Господарського суду Дніпропетровської області про виселення ФОП ОСОБА_1 з нежитлових підсобних приміщень ( бокс А площею 182,0 кв.м. та бокс Б площею 204,0 кв.м.), розташованих за адресою: АДРЕСА_1 - неправомірними; зобов'язати державного виконавця Амур - Нижньодніпровського ДВС Дніпропетровського міського управління юстиції Краснощокова Леоніда Вікторовича повернути стягувачу Товариству з обмеженою відповідальністю «БК-груп» виконавчий документ без виконання.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
У відкритті провадження в даній адміністративній справі має бути відмовлено з таких підстав.
Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів, встановлений ст. 121-2 ГПК України.
Згідно ст. 121-2 ГПК України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.
Скарги на дії органів Державної виконавчої служби в даному випадку розглядаються господарським судом.
Таким чином, позивачу необхідно звертатися за захистом своїх прав з відповідною скаргою до господарського суду Дніпропетровської області, оскільки дана справа не підсудна Дніпропетровському окружному адміністративному суду.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 109, 181 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Амур-Нижньодніпровського відділу державної виконавчої служби Дніпропетровського міського управління юстиції про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії.
Роз’яснити позивачу щодо права звернення з відповідним позовом до господарського суду Дніпропетровської області за правилами господарського судочинства.
Копію ухвали надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Роз’яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства, повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили у порядку та у строки, встановлені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Кальник