донецький апеляційний господарський суд
Постанова
Іменем України
30.03.2011 р. справа №27/143б
Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого:Волкова Р.В.
суддівКалантай М.В., Новікової Р.Г.
за участю представників сторін:
від скаржника:ОСОБА_1, на підставі довіреності № 17 від 02.04.2010 р.
від боржника:ОСОБА_2, на підставі довіреності № 02/11 від 02.11.2010 р.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька, м. Донецьк
на ухвалу
господарського суду Донецької області
від08.02.2011 р.
по справі№ 27/143б (суддя Тарапата С.С.)
за заявою боржникаТовариства з обмеженою відповідальністю „АЛЬЯНС-ПЛЮС ПКФ” м. Донецьк
провизнання банкрутом
В С Т А Н О В И В:
Господарським судом Донецької області 08.02.2011 по справі № 27/143Б винесено ухвалу, якою затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс товариства з обмеженою відповідальністю „Альянс-Плюс ПКФ” м.Донецьк ліквідовано юридичну особу ТОВ „Альянс-Плюс ПКФ”, припинено провадження по справі, зобов‘язано ліквідатора повідомити про завершення ліквідаційної процедури державний орган з питань банкрутства, закрити рахунок банкрута в банківській установі, знищити печаті та штампи підприємства, зобов‘язано орган державної реєстрації виключити підприємство-банкрута з ЄДРПОУ.
Державна податкова інспекція у Київському районі м.Донецька не погодилась з прийнятою ухвалою та звернулась з апеляційною скаргою, в якій просить хвалу скасувати.
Посилається на встановлення статтею 105 Цивільного Кодексу України обов‘язку ліквідатора (ліквідаційної комісії) вчинити певні дії щодо оцінки вартості наявного майна, публікації оголошення, виявлення кредиторів, повідомлення органів державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Вказує на неможливість своєчасно провести позапланову перевірку, ігнорування факт звітування боржника перед податковою службою про господарську діяльність.
Боржник вимоги апелянта не визнав, посилаючись на подання заяви до господарського суду Донецької області про визнання банкрутом на підставі ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, виконання всіх вищевказаних вимог ст.105 Цивільного Кодексу України, відсутність будь-якого майна для погашення вимог кредиторів, наявність заборгованості перед кредиторами в розмірі 35999,10грн., не звернення Державної податкової інспекції у Київському районі м.Донецька до ліквідатора з кредиторськими вимогами.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, судова колегія встановила наступне.
Господарським судом Донецької області ухвалою від 19.11.2010 порушена справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Альянс-Плюс ПКФ” м.Донецьк на підставі ст.51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Постановою місцевого господарського суду від 01.12.2010 по цій справі ТОВ „Альянс-Плюс ПКФ” визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Лебідя І.К.
Ухвалою суду від 08.02.2011 затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс товариства з обмеженою відповідальністю „Альянс-Плюс ПКФ”, м.Донецьк, ліквідовано юридичну особу ТОВ „Альянс-Плюс ПКФ”, припинено провадження по справі, зобов‘язано ліквідатора повідомити про завершення ліквідаційної процедури державний орган з питань банкрутства, закрити рахунок банкрута в банківській установі, знищити печаті та штампи підприємства, зобов‘язано орган державної реєстрації виключити підприємство-банкрута з ЄДРПОУ.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
П.1 ст.5 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі Закон) визначає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України та іншими законодавчими актами України.
Особливості застосування процедури банкрутства до боржника, що ліквідується власником, передбачені ст.51 Закону.
Крім того, обов'язки особи, що прийняла рішення про припинення юридичної особи, встановлені ст.105 Цивільного Кодексу України:
1. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення.
2. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, призначають комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу.
Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи може бути покладено на орган управління юридичної особи.
3. З моменту призначення комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
4. Комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Комісія вживає усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомляє їх про припинення юридичної особи.
Відповідно до п.3 ст.110 Цивільного Кодексу України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.
Рішення про введення процедури ліквідації прийняте власником 26.07.2010 (Протокол № 26/10 загальних зборів) (а.с.38).
В Бюлетені державної реєстрації № 155 (15) від 10.08.2010 року було розміщено оголошення про припинення ТОВ „Альянс-Плюс ПКФ”. Також про ліквідацію підприємства була повідомлена ДПІ у Київському районі м. Донецька.
З метою виконання рішення про ліквідацію ТОВ „Альянс-Плюс ПКФ”, ліквідатором була проведена інвентаризація майна, яке належить на праві власності або повного господарського відання підприємству, було зроблено аналіз кредиторської та дебіторської заборгованості згідно до даних бухгалтерського обліку.
Згідно інвентаризаційного опису № 1 від 27.10.2010 року у товариства відсутні основні засоби. Згідно інвентаризаційного опису № 2 від 27.10.2010 року малоцінні необоротні матеріальні активи також відсутні. Згідно інвентаризаційного опису № 3 від 27.10.2010 року ліквідатором у боржника виявлено грошові кошти в сумі 533, 50 грн. в касі підприємства.
Дебіторська заборгованість у боржника відсутня, що підтверджується актом інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами від 27.10.2010.
Також є докази відсутності заборгованості зі сплати податків і зборів.
Майно, за рахунок якого було б можливо погашення вимог кредиторів, не виявлено. Ця обставина підтверджена доданими до матеріалами справи довідками КП БТІ, Держгірпромнагляду, Держкомзему, ВРЕР № 1 ДАЇ м. Донецька.
В газеті „Урядовий Кур'єр" від 11.12.10р. №233 опубліковано оголошення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „Альянс-Плюс ПКФ” м.Донецьк банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора.
Кредитором по справі визнано Товариство з обмеженою відповідальністю „Компанія „Донбудмонтаж" з грошовими вимогами в сумі 35999,10грн.
Вказана заборгованість перед „Компанія „Донбудмонтаж" документально підтверджена та не оспорюється боржником.
Після публікації оголошення в Бюлетені державної реєстрації про припинення товариства, з кредиторськими вимогами звернувся лише один кредитор - ТОВ „Компанія „Донбудмонтаж". Державна податкова інспекція у Київському районі м.Донецька з кредиторськими вимогами не зверталась. В судовому засіданні представник апелянта підтвердив факт відсутності заборгованості ТОВ „Альянс-Плюс ПКФ” стосовно сплати податків.
Таким чином, з матеріалів справи не вбачається порушень ст.105 Цивільного Кодексу України з боку особи, що прийняла рішення про припинення юридичної особи.
Виходячи з матеріалів справи, місцевий господарський суд цілком правомірно дійшов до висновку про вжиття ліквідатором всіх належних заходів щодо виявлення майнових активів банкрута та, враховуючи надані звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс, прийняв ухвалу про ліквідацію юридичної особи - ТОВ „Альянс-Плюс ПКФ”.
Відповідно до п.2 ст.32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", якщо за результатами ліквідаційного балансу не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи-банкрута.
Щодо посилань апелянта на факт не проведення позапланової перевірки боржника як на підставу для скасування оскарженої ухвали, судова звертає увагу апелянта на наступне. Пунктом 8.2. наказу Державної податкової адміністрації України №80 від 19.02.1998. "Про затвердження Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів)" передбачено, що у зв'язку з проведенням реорганізації чи ліквідації юридичної особи органом державної податкової служби приймається рішення про проведення позапланової виїзної перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі, зокрема у разі одержання інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків. Призначається перевірка, яку відповідні підрозділи розпочинають протягом місяця після одержання того документа, що надійшов до органу державної податкової служби першим.
В газеті „Урядовий Кур'єр" від 11.12.10р. №233 опубліковано оголошення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю „Альянс-Плюс ПКФ” м.Донецьк банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатора. Крім того, матеріали справи містять докази повідомлення Державної податкової інспекції у Київському районі м.Донецька про проведення стосовно боржника ліквідаційної процедури (лист від 12.10.2010 № 58, а.с. 61).
Стаття 33 Господарського процесуального Кодексу України вказує, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх доводів та заперечень. Апелянт не надав жодних доказів, з якими чинне законодавство пов‘язує можливість скасування судового акту.
Вищенаведене свідчить про прийняття оскарженої ухвали з дотриманням вимог чинного законодавства при повному та всебічному з‘ясуванні обставин справи.
За таких обставин, судова колегія не вбачає підстав для скасування ухвали Господарського суду Донецької області від 08.02.2011 по справі № 27/143Б.
Керуючись ст.ст.5, 32, 51 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст.105, 110 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 33, 86, 99, 101-106 Господарського процесуального Кодексу України, судова колегія, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Київському районі м.Донецька на ухвалу господарського суду Донецької області від 08.02.2011 по справі № 27/143Б залишити без задоволення, а ухвалу суду залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
Постанова апеляційної інстанції може бути оскаржена до Вищого господарського суду України через Донецький апеляційний господарський суд у касаційному порядку.
Головуючий Р.В.Волков
Судді М.В.Калантай
Р.Г.Новікова
Отжимаем замок и вставляем текст набранный в Wordе