Справа № 2-1227 2009року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«13 » квітня 2009року м. Макіївки
Гірняцький районний суд м. Макіївки Донецької області в складі: головуючого судді: Стасєєвої Г. М.
при секретарі: Панічкиної М. С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Макіївці цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи втратившою право користування житловим приміщенням,
ВСТАНОВИВ:
У лютому 2009 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 звернулися до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання його втративши право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1
У судовому засіданні позивачі підтримали свої позовні вимоги. Позивачка ОСОБА_1 пояснила, що вона разом з дочкою ОСОБА_1 08 серпня 1994 року приватизували квартиру АДРЕСА_1 в сумісну загальну власність. Після реєстрації шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, він, тобто відповідач був зареєстрований в вищевказаній квартирі, як член сем»ї. 18 серпня 2008 року шлюб між ними був розірваний. З січня 2008року відповідач забрав усі свої речі, залишив зазначену квартиру і став проживати з співмешканкою за адресою: АДРЕСА_2. З зазначеного часу відповідач в квартирі не проживає без поважних причин, участі по сплаті комунальних послуг не приймає, про вселення в квартиру не звертався. У зв’язку з важким матеріальним становищем вона з дочкою не може сплачувати квартирну плату та комунальні послуги з урахуванням реєстрації відповідача, тому змушена звертатися до суду з даною позовною заявою. Просила визнати ОСОБА_3, 1952 року народження, таким що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1, у зв’язку з тим, що відповідач більш шести місяців у спірній квартирі не проживає без поважних причин.
Позивачка ОСОБА_1 підтримала позов у повному обсязі і просила визнати відповідача ОСОБА_3 втративши право користування жилим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1 у зв»язку з тим, що він без поважних причин не проживає в спірній квартирі з січня 2008 року.
Відповідач ОСОБА_3 позов не визнав та пояснив, що він знаходився в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_1, шлюб розірвали 18 серпня 2008 року. З 1999 року він був зареєстрованим у квартирі АДРЕСА_1 і проживав там до січня 2008 року, потім перейшов жити за адресою: АДРЕСА_2. На житлову площу він не претендує, але просить зберегти йому реєстрацію, так як він отримує пенсію за вказаною адресою.
Представник зацікавленої особи Відділу громодянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб Гірницького РВ МГУ не з"явився, просив справу розглянути без представника зацікавленної особи, проти позову не заперечував.
Вислухавши пояснення сторін, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав:
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 знаходились у зареєстрованому шлюбі з 20 квітня 1999 року. Після реєстрації шлюбу відповідач з дозволу позивачів вселився в квартиру АДРЕСА_1 і власниками якої є ОСОБА_2 та ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про право власності на житло від 08.08. 1994 року (а.с. 8)
З січня 2008 року шлюбні відносини між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 припинені і по рішенню Гірницького районного суду м. Макіївки від 18 серпня 2008 року шлюб був розірваний, рішення набрало законної сили.
З 26 січня 2008 року відповідач в квартирі АДРЕСА_1 не проживає, без поважних причин, він фактично живе у співмешканки в квартирі АДРЕСА_2.
Так, свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5, кожен окремо, пояснили, що вони живуть по сусідству з позивачами ОСОБА_1. З січня 2008 року ОСОБА_3 разом з дружиною ОСОБА_1 не проживають, вони розійшлись і він забрав усі свої речі та став проживати за другою адресою з співмешканкою. Комунальні послуги він не сплачує, участі в ремонті квартирі не приймає.
Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім"ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Таким чином, аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд вважає, що відповідач ОСОБА_3 в квартирі АДРЕСА_1, не проживає з січня 2008року, тобто більш шести місяців без поважних причин, перешкод у користуванні житловим приміщенням йому позивачі не лагодили, квартирну плату та комунальні послуги він не оплачував, інтересу до спірної квартири не виявляв. А тому його варто визнати таким, що втратив право користуванням житловою площею за вказаною адресою.
На підставі викладенного, керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, 209, 212, 213, 214-215 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання його таким, що втратив право користування житловим приміщенням -задовольнити.
Визнати ОСОБА_3, 1952 року народження, таким що втратив право користування житловою площею в квартирі АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Гірницький районний суд міста Макіївки шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.