Справа №2-1982 РІШЕННЯ
іменем України
18 травня 2007р. м. Житомир
Королівський районний суд міста Житомира в складі:
судді КотікТ.С. Секретаря Рудницької С.М. розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Льонотекс» про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за час затримки розрахунку та відшкодування моральної шкоди, ВСТАНОВИВ: Позивачка вказує, що працювала у відповідача до 15.11.2005 року, однак при звільненні, їй не виплачена заробітна плата в сумі 3 518 гривень 13 коп., яку просить стягнути.
У зв'язку з тим, що заробітна плата не виплачена по даний час, позивачка просить стягнути середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні та просить відшкодувати моральну шкоду в сумі 2000 гривень, яку обґрунтовує тим, що відсутність коштів змусила її докладати додаткові зусилля для відновлення свого життя.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги в повному об'ємі. Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав частково в сумі дійсної заборгованості та компенсації, в решті вимоги позову не визнав.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до часткового задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до змісту копії трудової книжки, позивачка перебувала в трудових відносинах з відповідачем до 15.11.2005 року.
Відповідно до ст. 116 КЗпП України при звільненні заробітна плата позивачці в сумі З 518 гривень 13 коп . не виплачена, що стверджується змістом довідки від 05.04.2007 року , а тому позовні вимоги в цій частині є обгрунтовані, як і вимоги про стягнення компенсації в сумі 621 гривну 65 коп. з розрахунку проведеного позивачкою відповідно до Порядку проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням термінів їх виплати, який затверджений Кабінетом Міністрів України від 21.02.2001 року №159.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України №13 від 24.12.1999 року «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці», не проведення розрахунку з працівником у день звільнення або, якщо в цей день він не був на роботі, наступного дня після його звернення з вимогою про розрахунок є підставою для застосування відповідальності за ст. 117 КЗпП України, а тому позовні вимоги про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні є також обгрунтованими та суд стягує з відповідача 7 157 гривень за 17 місяці затримки розрахунку при звільненні / 421грн. х 17 міс.= 7 157; де 421-середньомісячний заробіток/.
Як встановлено в судовому засіданні, позивачка після звільнення звернувся про виплату заборгованості по заробітній платі, однак не зважаючи на прийняте рішення розрахунок з позивачем не проведений.
Вимоги про відшкодування моральної шкоди також є обгрунтованими, однак суд відмовляє в задоволенні позовних вимог в цій частині, оскільки позивачкою пропущений строк звернення до суду з вказаною вимогою, питання про поновлення вказаного строку позивачка не ставить.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 116, 117, 233, 237-1 КЗпП України, ст.ст. 10,60,208,209,212, 365 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ: Позов задовольнити частково.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Льонотекс» на користь ОСОБА_1 3 518 гривень 13 коп. заборгованості по заробітній платі, 7 157 гривень середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та 621 гривну 65 коп. компенсації. Всього стягнути 11 296 гривень 78 коп. без врахування прибуткового податку та обов'язкових платежів.
В решті, позовні вимоги залишити без задоволення.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Льонотекс" на користь держави 112 гривень 96 коп. судового збору та 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення при розгляді справи в Корольовському райсуді м. Житомира
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не подано.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд м. Житомира шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та в послідуючому подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.