Судове рішення #1478445
Справа №2а-133

Справа №2а-133

ПОСТАНОВА

іменем України

19 квітня 2007 р.                                                                                            м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира в складі:

головуючої                                                  Котік Т.С.

секретаря                                   Рудницької С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Житомирської міської ради про

визнання незаконним рішення постійно діючої комісії з розгляду питань, пов 'язанихз

відключенням споживачів від мереж центрального опалення та постачання гарячої води при

відмові споживачів від центрального теплопостачання,

Встановив:

Позивач звернувся з вказаним позовом та вказує, що відповідачем в особі постійно діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж центрального опалення та постачання гарячої води, неправомірно відмовлено у видачі дозволу на встановлення газового обладнання для автономного опалення квартири та підігріву води заводського виготовлення з відводом продуктів згоряння через зовнішню стіну будинку, а тому просить визнати таке рішення незаконним та протиправним та зобов'язати комісію надати відповідний дозвіл.

Окрім того, позивач зазначає, що дозвіл на встановлення автономного опалення вони мали, однак не змогли ним скористатися, оскільки він захворів та кошти ним були витрачені на лікування.

В судовому засіданні представник позивача вимоги позову підтримала та пояснила, що прийняте рішення не відповідає чинному законодавству та порушує права позивача на належні побутові умови щодо забезпечення гарячим водопостачанням та обігріву квартири, оскільки послуги, що надаються централізовано, не забезпечують належні умови проживання. Вони мешкають в квартирі на першому поверсі, яка є сирою. Позивач являється інвалідом 1-ї групи та такі умовах проживання погіршують його стан здоров'я.

Представник відповідача вимоги позову не визнав та пояснив, що підстави для задоволення позову відсутні, оскільки при вирішенні вказаного питання, Комісія керувалася листами-роз'ясненнями санітарно-епімеміологічної станції та наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства.

Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Відповідно до змісту наказу Міністерства будівництва,, архітектури та житлово-комунального господарства №4 від 22.11.2005 року «Про затвердження Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого опалення» для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг від централізованого опалення та гарячого водопостачання, орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання. Для вирішення вказаних питань заявник звертається з відповідною заявою.

Як встановлено в судовому засіданні, позивач звернувся з відповідною заявою до Комісії, яка створена відповідно до рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради 26.01.2006 року, однак йому було відмовлено у дачі згоди на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання /протокол №17 від 18.01.2007 року/ з причин, що надходять непоодинокі скарги мешканців міста на погіршення їх умов проживання     через     влаштування     газових     індивідуальних     систем     опалення     в

 

багатоповерхових житлових будинках міста (до 10 поверхів включно) та беручи до уваги, що квартира позивачів розташована на 1-му поверсі дев'яти поверхового будинку і немає відокремлених каналів димовідведення та відсутність методичних програм по розрахунку розсіювання продуктів згоряння від газових опалювальних приборів. Також комісія посилається на висновки фахівців спеціалізованих служб.

Вказане рішенням порушує права позивача, оскільки відповідно до п. 6.34 ДБН В.2.5.-20-2001 „Газопостачання" для опалення жилих приміщень висотою до 10 поверхів допускається установка газового обладнання заводського виготовлення з відводом продуктів згорання через зовнішню стіну будинку. Також вказані Державні будівельні норми / Ж.21/ передбачають випадки в яких забороняється передбачати вихід димового каналу через зовнішню стіну.

Доказів того, що існує хоч одна з підстав, які забороняють передбачати такий вихід не надано та не встановлено судом.

Квартира, в якій проживає позивач, розташована на 1-му поверсі 9-ти поверхового будинку, а тому встановлення в ній газового обладнання не суперечить вищезазначеним правилам.

Вказані норми діють на даний час, ніким не змінені та не скасовані.

Зі змісту п.2.2.2 Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого опалення вбачається, що єдиною підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води є неможливість забезпечення, у разі відокремлення споживача від вказаних мереж, безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх приміщень або будинку в цілому.

Всупереч зазначеній нормі, доказів того, що вказані перешкоди існують чи будуть існувати, Комісією не встановлено.

Безпідставними є і посилання Комісії на лист в.о. головного санітарного лікаря м. Житомира за № 3-01/893 від 10.02.2006 року та лист Міністерства охорони здоров'я України від 31.01.2006 року №05.01.01-16/146, оскільки вони носять роз'яснювальний та рекомендаційний характер та не є нормативно-правовими актами.

Так само, безпідставними є посилання і на те, що від мешканців міста надходять скарги на погіршення їх умов проживання через влаштування газових індивідуальних систем опалення в багатоповерхових житлових будинках міста (до 10 поверхів включно), оскільки зі змісту протоколу засідання Комісії не вбачається, що вказані скарги визнані обгрунтованими, а також не з'ясований причинний зв'язок між вказаними скаргами та вимогою позивачів на облаштування їх квартири автономним опаленням.

Окрім того, сама Комісія вказує на те, що на теперішній час відсутні методичні програми по розрахунку розсіювання продуктів згоряння від газових опалювальних приборів, а тому сам факт звернення мешканців міста з відповідними скаргами не може бути перешкодою у дачі дозволу на відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання.

Відмовляючи позивачу в задоволенні заяви, Комісія залишила поза увагою ту обставину, що 11.10.2005 року КВЖРЕП-10 м. Житомира надав згоду на встановлення в квартирі позивача бездимного парапетного котла для автономного опалення, так само ВАТ «Житомиргаз» не заперечував встановлення індивідуального опалення. У зв'язку з тим, що позивач є інвалідом 1-ї групи, за станом здоров'я потребує тривалого медикаментозного лікування та постійного стороннього догляду, він не зміг скористатися вказаними дозволами в 2005 році.

Вище перераховані доводи свідчать про те, що вимоги позивача є обгрунтованими, а тому у суду є всі підстави для визнання рішення Комісії №17 від 18.01.2007 року в частині відмови ОСОБА_1 в дачі згоди на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання незаконним.

З метою відновлення права позивача, суд зобов'язує Комісію надати позивачу, як власнику квартири 37, що по площі АДРЕСА_1 дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.

 

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10,11,71,86, 94, 159, 162 Кодексу адміністративного судочинства України, Конституції України, суд,-

Постановив:

Вимоги адміністративного позову задовольнити.

Визнати рішення №17 від 18.01.2007 року міської постійно діючої Комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від центрального теплопостачання, яка діє при виконавчому комітеті Житомирської міської ради незаконним в частині відмови ОСОБА_1 в дачі згоди на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Зобов'язати міську постійно діючу Комісію з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від центрального теплопостачання, яка діє при виконавчому комітеті Житомирської міської ради, надати позивачу дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води в квартирі 37 по площі Польовій, 18 в м.Житомирі з одночасним вирішенням питання про влаштування газової індивідуальної системи опалення та гарячого водопостачання.

Стягнути з виконавчого комітету Житомирської міської ради на користь ОСОБА_1 8 гривень 50 коп. сплачених при подачі позовної заяви та 7 гривень 50 коп. витрат за інформаційно - технічне забезпечення. Всього стягнути 16 гривень.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не подано.

Постанова може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду через Корольовський районний суд м. Житомира шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення постанови та в послідуючому подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація