Судове рішення #14782513

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

19 квітня 2011 р.                                                                            Справа № 2a-1870/2236/11

Сумський окружний адміністративний суд в особі судді - Савченко Д.М., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Сумського прикордонного загону до Громадянки Соціалістичної Республіки ОСОБА_1 про примусове видворення за межі України ,-

В С Т А Н О В И В:

          Сумський прикордонний загін Держприкордонслужби України звернувся до суду з позовом до громадянки Соціалістичної Республіки ОСОБА_1 про примусове видворення до країни походження та затримання терміном на 6 (шість) місяців для підготовки документів щодо примусового видворення з утриманням даної особи, в межах строку затримання, в ПТПІ при ГУМВС України в Чернігівській області за адресою: Чернігівська область, Ріпкінський район, с. Розсудів.

          Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 02 квітня 2011 року о 05 год. 50 хв. прикордонним нарядом відділу прикордонної служби «Білопілля» Сумського прикордонного загону, в межах контрольованого прикордонного району, після незаконного перетину державного кордону України з Російської Федерації в Україну, поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон, на напрямку н.п. Тьоткіне (РФ) – н.п. Рижівка (Білопільський район Сумської області), на відстані 100 метрів від лінії державного кордону України, в районі інформаційного покажчика № 1202, було затримано громадянку Соціалістичної Республіки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка незаконно прибула з території Російської Федерації в Україну, не маючи при собі відповідної візи в паспортному документі, що дає право в’їжджати та перебувати на території України.

          Від представника позивача надійшло клопотання, в якому він просить суд розглядати справу за наявними матеріалами без участі представника Сумського прикордонного загону (а.с. 29).

          Від відповідача надійшла заява, в якій вона зазначила, що позовні вимоги визнає в повному обсязі, просить суд розглядати справу без її участі, у добровільному порядку залишити територію України не має можливості (а.с. 8).

          На підставі ч. 4 ст. 122 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

          Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі, виходячи з наступного.

          Судом встановлено, що 02 квітня 2011 року о 05 год. 50 хв. прикордонним нарядом відділу прикордонної служби «Білопілля» Сумського прикордонного загону, в межах контрольованого прикордонного району, після незаконного перетину державного кордону України з Російської Федерації в Україну, поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон, на напрямку н.п. Тьоткіне (РФ) – н.п. Рижівка (Білопільський район Сумської області), на відстані 100 метрів від лінії державного кордону України, в районі інформаційного покажчика № 1202, затримано громадянку Соціалістичної Республіки ОСОБА_1 (ОСОБА_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, яка незаконно прибула з території Російської Федерації в Україну, не маючи при собі відповідної візи в паспортному документі, що дає право в’їжджати та перебувати на території України. В ході перевірочних заходів було встановлено, що ОСОБА_1 разом зі своєю співвітчизницею ОСОБА_2, не маючи достатньої кількості коштів для пересування та проживання на території України, віз в паспортних документах на право в’їзду, перебування на території України та відповідного дозволу, поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон незаконно потрапила в Україну, чим грубо порушила встановлений порядок перетинання державного кордону України.

          Своїми діями ОСОБА_1 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст. 204-1 КУпАП, за яке постановою Білопільського районного суду Сумської області від 14 квітня 2011 року піддана адміністративному стягненню у вигляді 12 (дванадцяти) діб адміністративного арешту, строк відбування покарання обраховується з 02 квітня 2011 року (а.с. 9).

          Рішенням начальника Сумського прикордонного загону від 14 квітня 2011 року на підставі положень статті 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» прийнято рішення про добровільне видворення ОСОБА_1 за межі України, термін видворення встановлено до 18 квітня 2011 року (а.с. 10).

          Згідно з заявою ОСОБА_1 від 18.04.2011 року (а.с. 8), у добровільному порядку залишити територію України вона не може у зв’язку з відсутністю коштів як на проживання в Україні, так і на витрати, пов’язані з вирішенням питання щодо її повернення до Соціалістичної Республіки В’єтнам.

Частиною 1 статті 25 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено, що іноземці та особи без громадянства можуть в'їжджати в Україну за дійсними паспортними документами. При цьому іноземці та особи без громадянства повинні одержати у встановленому порядку в'їзну візу, якщо інше не передбачено законодавством України.

Згідно з ч. 5 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Згідно з ч. 6 ст. 32 вказаного Закону, іноземці та особи без громадянства, затримані за незаконне перебування на території України (в порушення заборони щодо в'їзду в Україну, за відсутності визначених законодавством та міжнародними договорами України підстав для перебування в Україні (транзитного проїзду через її територію), у тому числі перебування за чужими, підробленими, зіпсованими або такими, що не відповідають встановленому зразку, візою (дозволом), паспортним документом), розміщуються в пунктах тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, з регламентованим внутрішнім розпорядком на період, необхідний для підготовки їх видворення за межі України у примусовому порядку, але не більше ніж шість місяців.

Враховуючи, що відповідач ухиляється від виїзду з України після прийняття рішення про добровільне видворення, добровільно не виконав взяті на себе зобов’язання, у неї відсутні визначені законодавством та міжнародними договорами України підстави для перебування в Україні, близьких родичів в Україні немає, відсутні законні джерела існування, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача та вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Сумського прикордонного загону до громадянки Соціалістичної Республіки ОСОБА_1 про примусове видворення за межі України – задовольнити в повному обсязі.

Примусово видворити громадянку Соціалістичної Республіки В"єтнам ОСОБА_1 (ОСОБА_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, за межі України.

Затримати громадянку Соціалістичної Республіки В"єтнам ОСОБА_1 (ОСОБА_1), ІНФОРМАЦІЯ_1, терміном на 6 (шість) місяців з утриманням даної особи в ПТПІ при ГУМВС України в Чернігівській області за адресою: Чернігівська область, Ріпкінський район, с. Розсудів.   

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя                                              (підпис)                      Д.М. Савченко

          З оригіналом згідно


          Суддя                                                                       Д.М. Савченко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація