Справа №2-112/2007р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2007 року місцевий Ананьївський районний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Николайчука В.О.
при секретарі - Калін О.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на повнолітню доньку,
ВСТАНОВИВ:
Позивач посилається на те, що відповідач по справі за рішенням Ананьївського районного суду Одеської області виплачував аліменти на її користь на утримання їхньої неповнолітньої доньки ОСОБА_3 у розмірі Н частини з усіх видів заробітку.
В зв'язку з тим, що 25 жовтня 2006 року доньці виповнилось 18 років і вона продовжує навчання у християнському гуманітарно-економічному відкритому університеті на 2 курсі стаціонарноь форми навчання та потребує, в зв'язку з навчанням, матеріальної допомоги з боку батька, то в даній ситуації вона претендує на стягнення з останнього аліментів на її користь, оскільки донька знаходиться на її утриманні.
Відповідач не надає дитині допомоги матеріального характеру в добровільному порядку, хоча має достатньо коштів для фінансової підтримки на час її навчання.
Просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання повнолітньої доньки в розмірі Ц частини всіх видів доходів відповідача та витрати по справі, надавши письмову заяву про розгляд справи у її відсутність.
Відповідач позовні вимоги визнав.
Згідно зі ст.198 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.
Згідно зі ст.199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Заслухавши пояснення відповідача, який пояснив, що він не заперечує проти стягнення з нього аліментів на повнолітню доньку, дослідивши матеріали справи: копію свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с.2), копію свідоцтва про укладення шлюбу (а.с.3), копію паспорта (а.с.4), копію свідоцтва про народження (а.с.5), копію довідки з якої вбачається що ОСОБА_4 навчається в Християнському гуманітарно-економічному відкритому університеті м.Одеси на денній формі навчання факультету економіки та управління (а.с.б), копію довідки виданої ОСОБА_1. з якої вбачається, що дочка знаходиться на її утриманні (а.с.7), суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з стягненням витрат по справі з відповідача, виходячи з матеріального становища сторін.
Керуючись ст.ст.198,199,200 Сімейного кодексу України, ст.ст.209,212-215 ЦПК України, суд,-
РІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, мешканця АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1на утримання дочки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2народження в розмірі И частини з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця починаючи з дня звернення до суду, 26 грудня 2006 року до дня закінчення навчання в Християнському гуманітарно-економічному відкритому університеті м.Одеси, але не менше 30 відсотків прожиткового.
Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1понесені нею витрати по справі в сумі 30 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2в прибуток держави держмито в сумі 51 гривні.
Стягнути з ОСОБА_2витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ у сумі 7 гривень 50 копійок.
Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.