Судове рішення #14768244

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16                                                   тел. 235-24-26

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"27" квітня 2011 р.                                                                  Справа № 23/042-11

  

Господарський суд Київської області у складі судді Зайця Д.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Броварського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі:

1) Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області, м. Київ

2) Броварської міської ради, м. Бровари

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро-Арт-Сервіс», м. Бровари

про зобов’язання вчинити певні дії

секретар судового засідання Федорець А.С.

за участю представників:

від прокуратури: не з'явився;

від позивача 1: Гринько Л.Б. (посвідчення №79 від 2 листопада 2010 року);

від позивача 2: ОСОБА_1 (довіреність №2-15/1182 від 20 квітня 2011 року);

від відповідача: ОСОБА_2 (довіреність б/н від 11 квітня 2011 року).

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Броварський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави в особі Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області (далі –позивач 1) та Броварської міської ради (далі –позивач 2) звернувся до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро-Арт-Сервіс»(далі - відповідач) про зобов’язання вчинити певні дії.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач самочинно побудував станцію технічного обслуговування та мийки з відхиленням від проектної документації (змінено планувальні рішення 1-го та 2-го поверхів СТО, прибудовано одноповерхове приміщення розмірами 19х20 м.кв.) та здійснює самовільно їх незаконну експлуатацію, чим порушує вимоги чинного законодавства України. У зв'язку з наведеним прокурор просить суд заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Євро-Арт-Сервіс»експлуатацію та використання автосалону, станції технічного обслуговування та мийки автотранспорту, що розташовані за адресою: Київська область, м. Бровари, бул. Незалежності, 20 до отримання в установленому законом порядку сертифікату відповідності –документу, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Провадження у справі порушено відповідно до ухвали господарського суду Київської області від 25 березня 2011 року та призначено справу до розгляду на 12 квітня 2011 року.

12 квітня 2011 року розгляд справи відкладено на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України на 27 квітня 2011 року.

Представник відповідача в усних поясненнях проти позову заперечував, але письмового відзиву на позовну заяву не надав.

Представники позивача 1 та позивача 2 в усних та письмових поясненнях позовні вимоги підтримали в повному обсязі.

27 квітня 2011 року відповідно до ч. 2 ст. 85 ГПК України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Броварською міжрайонною прокуратурою Київської області проведено перевірку щодо додержання вимог Законів України «Про основи містобудування»та «Про планування та забудову територій»на території м. Бровари.

В ході перевірки прокуратурою встановлено наступне.

Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯД №9858823 від 22 січня 2008 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Євро-Арт-Сервіс»є власником земельної ділянки площею 0,3530 га на перетині вул. Щолківської та бул. Незалежності в м. Бровари. Цільове призначення згаданої земельної ділянки –«для будівництва та обслуговування станції технічного обслуговування та мийки автотранспорту –землі комерційного використання».

Рішенням сесії Броварської міської ради Київської області від 27 серпня 2009 року за №1210-68-05 Товариству з обмеженою відповідальністю «Євро-Арт-Сервіс»надано в строкове платне користування земельну ділянку площею 0,1440 га, з яких 0,0488 га – землі обмеженого використання –інженерний коридор мереж комунікацій, для розширення існуючої території під будівництво та обслуговування станції технічного обслуговування та мийки автотранспорту –землі комерційного використання в районі перетину вул. Щолківської та бул. Незалежності в м. Бровари Київської області.

На підставі рішення Броварської міської ради Київської області від 27 серпня 2009 року за №1210-68-05 між  Броварською міською радою Київської області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Євро-Арт-Сервіс»21 жовтня 2009 року укладено договір оренди земельної ділянки, згідно якого відповідач отримав у строкове платне користування земельну ділянку площею 0,1440 га (кадастровий номер –                                   32 10600000:00:036:0004). Договір зареєстрований в книзі реєстрації договорів оренди              9 червня 2010 року за №041096300066.

Приписом інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області від 18 листопада 2008 року за №46/1 запропоновано відповідачу з 18 листопада 2008 року зупинити будівельні роботи по будівництву СТО та мийки автомобілів на перетині вул. Щолківської та бул. Незалежності в м. Бровари.

В результаті самочинного будівництва інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області відповідача притягнуто до адміністративної відповідальності згідно ч. 3 ст. 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що інспекцією винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення за №44 від 14 січня 2009 року та постанову про накладення штрафу за порушення у сфері містобудування за №4 від 14 січня 2009 року.

17 серпня 2010 року прокуратурою проведено перевірки та встановлено, що відповідач здійснює експлуатацію автосалону, СТО та мийки автотранспорту за адресою: Київська область, м. Бровари, бул. Незалежності, 20 без прийняття зазначених об’єктів державною приймальною (технічною) комісією.

За результатами перевірки прокуратурою внесено припис начальнику інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області про усунення порушень містобудівного законодавства.

Приписом інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області за №30 від 30 вересня 2010 року відповідачу запропоновано зупинити будівельні роботи з будівництва автосалону, СТО та мийки автотранспорту до прийняття об’єкта в експлуатацію відповідно до чинного законодавства та з 30 вересня 2010 року зупинити експлуатацію автосалону, СТО та мийки автотранспорту до прийняття об’єкта в експлуатацію відповідно до чинного законодавства.

Постановою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області за №538 від 8 жовтня 2010 року по справі про адміністративне правопорушення відповідача повторно притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 96 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Платіжним дорученням №339 від 8 листопада 2010 року відповідачем сплачено штраф у розмірі 44137,48 грн., який накладено на нього постановою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області за №14 від 22 жовтня 2010 року.

Проте, проведеною прокуратурою перевіркою встановлено, що відповідач порушує припис інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області за №30 від 30 вересня 2010 року та продовжує здійснювати експлуатацію автосалону, СТО та мийки автотранспорту.

Згідно ст. 31 Закону України «Про планування і забудову територій»державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади. Порядок здійснення державного контролю за плануванням, забудовою та іншим використанням територій визначається законодавством.

Пунктом 5.9 Положення «Про інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній республіці Крим, областях, мм. Києві і Севастополі», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України              №317 від 19 листопада 2007 року встановлено, що інспекції державного архітектурно-будівельного контролю мають право зупиняти будівельні роботи, які не відповідають вимогам законодавства, державних стандартів, норм і правил, технічним умовам, затвердженим проектним рішенням, місцевим правилам забудови населених пунктів або здійснюються без дозволу на їх виконання, а також виробництво і застосування в будівництві будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, виготовлених з порушенням державних стандартів; одержувати від замовників, проектних та будівельних організацій і підприємств, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, письмові пояснення щодо причин допущення порушень.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 17 ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій»дозвіл на виконання будівельних робіт - документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю. Здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Частиною 9 ст. 301 Закону України «Про планування і забудову територій»встановлено, що експлуатація не прийнятих у встановленому законодавством порядку об’єктів будівництва забороняється.

Згідно п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів»№923 від 8 жовтня 2008 року прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів здійснюється на  підставі сертифіката відповідності, що видається Держархбудінспекцією та її  територіальними органами за формою згідно з додатком 1. Сертифікат відповідності - документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про основи містобудування»при здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені: розробка містобудівної документації, проектів конкретних об'єктів згідно з вихідними даними на проектування, з дотриманням державних стандартів, норм і правил; розміщення і будівництво об'єктів відповідно до затверджених у встановленому порядку містобудівної документації та проектів цих об'єктів; раціональне використання земель та територій для містобудівних потреб, підвищення ефективності забудови та іншого використання земельних ділянок;  охорона культурної спадщини, збереження традиційного характеру середовища населених пунктів; урахування державних та громадських інтересів при плануванні та забудові територій;  урахування законних інтересів та вимог власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва; інформування через засоби масової інформації громадян про плани перспективного розвитку територій і населених пунктів, розміщення важливих містобудівних об'єктів; участь громадян, об'єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об'єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій; захист прав громадян та громадських організацій згідно із законодавством.

Згідно ч. 1 ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб’єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Статтею 239 ГК України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів); застосування антидемпінгових заходів; припинення експортно-імпортних операцій; застосування індивідуального режиму ліцензування; зупинення дії ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання певних видів господарської діяльності; анулювання ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання окремих видів господарської діяльності; обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання; скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання; інші адміністративно-господарські санкції, встановлені цим Кодексом та іншими законами.

Згідно ч. 1 ст. 246 ГК України здійснення будь-якої господарської діяльності, що загрожує життю і здоров’ю людей або становить підвищену небезпеку для довкілля, забороняється.

Судом встановлено, що відповідач в порушення ст. 29, ч. 9 ст. 301  Закону України «Про планування і забудову територій», ст. 5 Закону України «Про основи містобудування», експлуатує та використовує автосалон, станцію технічного обслуговування та мийку автотранспорту що розташовані за адресою: Київська область,     м. Бровари, бул. Незалежності, 20 без наявності у нього сертифікату відповідності –документу, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам, тим самим, порушує державні інтереси, які полягають в забезпеченні дотримання основних вимог планування та забудови територій.

Відповідачем не надано суду жодного доказу, який свідчить про прийняття автосалону, станції технічного обслуговування та мийки автотранспорту, що розташовані за адресою: Київська область, м. Бровари, бул. Незалежності, 20 в експлуатацію або отримання дозволу на виконання будівельних робіт для їх будівництва та розробку проектно-кошторисної документації, що свідчить про те, що об’єкти є самочинно збудованими в порушення вимог Законів України «Про планування та забудову територій» та «Про основи містобудування».

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Таким чином, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати відповідно до вимог ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

ВИРІШИВ:

1.          Позовні вимоги задовольнити повністю.

2.          Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «Євро-Арт-Сервіс»(07400, Київська область, м. Бровари, вул. Київська, 20, код 32271170) експлуатацію та використання автосалону, станції технічного обслуговування та мийки автотранспорту, що розташовані за адресою: Київська область, м. Бровари, бул. Незалежності, 20 до отримання в установленому законом порядку сертифікату відповідності –документу, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам.

3.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро-Арт-Сервіс»(07400, Київська область, м. Бровари, вул. Київська, 20, код 32271170) в доход Державного бюджету України: на р/р 31118095700001, банк УДКУ в Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 24074109, одержувач платежу ГУ ДКУ в Київській області, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095, державне мито в сумі 85 (вісімдесят п’ять) грн. 00 коп.; на р/р 31217264700001, банк ГУ ДКУ в Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 24074109, одержувач платежу державний Київська область, код бюджетної класифікації 22050003 – 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

4.          На виконання пункту 3 резолютивної частини рішення видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Дане рішення господарського суду Київської області набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.



СуддяД.Г. Заєць


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація