Справа № 2-191/09 p.
заочне
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 січня 2009 р. м. Макіївка
Гірницький районний суд м. Макіївки Донецької області в складі: Головуючого-судді: Завгороднього Є.П., при секретарі: Семенової Т.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління комунальної власності Макіївської міської ради про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,
встановив:
Позивачка звернулась до суду з вищевказаним позовом.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги і пояснила суду, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати - ОСОБА_2, яка постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з квартири за вказаною адресою, яка належить померлій на підставі договору купівлі-продажу 1995 р. Вона як дочка померлої являється спадкоємцем за законом першої черги. Інших спадкоємців немає. Після смерті матері вона пропустила строк подання заяви в нотаріальну контору протягом шести місяців з поважної причини, оскільки вона втратила своє свідоцтво про народження і тривалий час чекала відповіді з Росії, де вона і народилась. Просить визначити їй додатковий строк на прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її матері.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлявся своєчасно належним чином, про що свідчать росписки про одержання судових повісток, причину неявки свою не повідомив. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши пояснення позивачки, дослідив матеріали справи, суд вважає, що позов належить задоволенню за таких обставин.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Згідно копії свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 6).
Згідно копії свідоцтва про народження ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 і її батьками являються ОСОБА_4 та ОСОБА_2, (а.с. 7).
Згідно копії довідки ОСОБА_5 20.01.1981 р. зареєстрував шлюб з ОСОБА_1 у Гірницькому відділі реєстрації актів цивільного стану Макіївського міського управління юстиції Донецької області і після реєстрації шлюбу прізвище дружини «Чеботарьова». (а.с. 11).
Згідно копії свідоцтва про розірвання шлюбу, шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_1 09.09.1986 р. розірвано і прізвище дружини після розірвання шлюбу «ОСОБА_1» (а.с. 8).
Згідно копії довідки ОСОБА_7 25.04.1995 р. зареєстрував шлюб з ОСОБА_1 у Гірницькому відділі реєстрації актів
цивільного стану Макіївського міського управління юстиції Донецької області і після реєстрації шлюбу прізвище дружини «ОСОБА_1». (а.с. 10).
Згідно копії свідоцтва про розірвання шлюбу, шлюб між ОСОБА_7 та ОСОБА_1 22.03.1999 р. розірвано і прізвище дружини після розірвання шлюбу «ОСОБА_1» (а.с. 9).
Згідно копії домової книги за адресою: АДРЕСА_1 зареєстрована ОСОБА_2, (а.с. 13.)
Відповідно до ст. 1270 ч. 1 ЦК України- для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно до ст. 1272 ч.3 ЦК України -за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Судом встановлено, що позивачка пропустила строк для подачі заяви про прийняття спадщини з поважної причини і суд доходить висновку, що її позовні вимоги необхідно задовольнити та встановити додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
На підставі ст. 1270 ч. 1, 1272 ч.3 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 57, 77, 209, 214-215 ЦПК України,
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління комунальної власності Макіївської міської ради про визначення додаткового строку на прийняття спадщини - задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк на прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті матері ОСОБА_2, померлої 10.02.2008 р. на два місяці з дня вступу рішення в законну силу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте прийнявшим його судом по письмовій заяві відповідача, яка може бути подана протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
- Номер: 2-во/133/14/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-191/09
- Суд: Козятинський міськрайонний суд Вінницької області
- Суддя: Завгородній Є.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.04.2017
- Дата етапу: 12.04.2017