1-131
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 вересня 2009 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду, у складі: головуючого підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі ЛОЗІ К.А., за участю державного обвинувача - помічника військового прокурора Київського гарнізону майора юстиції ХАЛЕПИ С. В., підсудного ОСОБА_3, потерпілого ОСОБА_4, розглянувши кримінальну справу по обвинуваченню військовослужбовця військової частини А-3521 солдата, -
ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Носівка Чернігівської області, українця, громадянина України, неодруженого, з середньою освітою, не судимого, призваного на військову службу в жовтні 2008 року Бобровицько-Носівським ОРВК Чернігівської області, -
в скоєні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України. Судовим слідством військовий суд, -
ВСТАНОВИВ:
Солдат ОСОБА_3, проходячи військову службу у військовій частині А-3521, діючи в порушення вимог ст. ст. 11, 49, 50 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. 4 Дисциплінарного статуту ЗС України, бажаючи продемонструвати свою удавану перевагу і підкорити своїй волі іншого військовослужбовця, виходячи з невірно зрозумілих інтересів служби, 28 червня 2009 року, близько 23 години, в казарменому приміщенні 2 відділення командного пункту військової частини А-3521, будучи невдоволеним виконанням солдатом ОСОБА_4 своїх службових обов’язків, наніс останньому три удари кулаком по схрещеним навпроти лобної частини голови долоням рук, внаслідок чого спричинив потерпілому легкі тілесні ушкодження у вигляді підшкірної гематоми тильної поверхні лівої кісті.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_3 винним себе у вчиненні вказаних злочинних дій визнав повністю і про обставини скоєного дав покази, які повністю відповідають викладеним вище обставинам, пояснивши при цьому, що дійсно, 28 червня 2009 року, близько 23 години, будучи невдоволеним тим, що солдат ОСОБА_4 розмовляв під час шикування в строю, наказав йому схрестити долоні рук на чолі та наніс три удари кулаком правої руки. В подальшому він дізнався, що спричинив потерпілому підшкірну гематому тильної поверхні лівої кісті, внаслідок чого він лікувався в санітарній частині. Особистих рахунків з потерпілим він не мав. Більше ніяких ударів нікому не наносив.
Крім особистого визнання, вина підсудного ОСОБА_3 в скоєному злочині підтверджується добутими під час досудового слідства та розглянутими у судовому засіданні іншими доказами, які не викликають у суду сумнівів у своїй достовірності, підсудним та іншими учасниками процесу не заперечуються і підтверджуються в повному обсязі. За клопотанням прокурора, яке підтримали інші учасники процесу, судове слідство судом проведено у відповідності до вимог ч.3 ст. 299 КПК України. При цьому судом їм роз’яснено, що в цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи та розмір цивільного позову в апеляційному порядку.
Таким чином, дії ОСОБА_3, який, будучи військовослужбовцем строкової служби, порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, спричинивши потерпілому легкі тілесні ушкодження, суд кваліфікує за ч. 2 ст. 406 КК України.
Військово-лікарською комісією ОСОБА_3 визнаний придатним до військової служби.
При призначенні покарання підсудному суд визнає і враховує, як обставини, що пом’якшують його відповідальність, те, що ОСОБА_3 щиро розкаявся у вчиненому злочині, раніше ні в чому протизаконному замічений не був, до кримінальної відповідальності притягається вперше, як до військової служби, так і під час її проходження характеризується виключно позитивно, за час служби заохочувався командуванням, до військової служби займався суспільно корисною працею, а відповідно суд знаходить можливим застосувати до підсудного ст. ст. 69, 60 КК України і призначаючи покарання підсудному
ОСОБА_3, перейти до іншого, більш м’якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції ч.2 ст. 406 КК України, оскільки саме даний вид покарання, на думку суду, є справедливим, а також необхідним і достатнім для його виправлення.
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 299, 323 - 325, 332 КПК України, військовий місцевий суд Київського гарнізону, -
ПРИСУДИВ:
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України, за якою із застосуванням ст. ст. 69 та 60 КК України, призначити йому покарання у виді арешту строком на 2 (два) місяці.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_3 рахувати з 29 вересня 2009 року.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_3 - нагляд командування - змінити на взяття під варту і до набрання вироком законної сили утримувати його на гауптвахті Центрального управління військової служби правопорядку Збройних Сил України по місту Києву та Київській області.
Вирок може бути оскаржений і на нього може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим - протягом 15 діб з дня вручення йому копії вироку.