4-29/2009
ВІЙСЬКОВИЙ СУД СІМФЕРОПОЛЬСЬКОГО ГАРНІЗОНУ
копія
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 вересня 2009 року м. Сімферополь
Суддя військового суду Сімферопольського гарнізону Лівійський С. В.,
при секретарі Євтушенку О.І.
за участю прокурора - військового прокурора Феодосійського гарнізону полковника юстиції Кіндрата В.Й.,
захисника-адвоката ОСОБА_3.
та обвинуваченого ОСОБА_4, який доставлений до суду під вартою, розглянувши в приміщенні суду подання старшого слідчого військової прокуратури Феодосійського гарнізону, погоджене з військовим прокурором, про продовження строків тримання під вартою ОСОБА_4, обвинуваченого у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст. 289, ч.4 ст. 187 КК України,
встановив:
Військовою прокуратурою Феодосійського гарнізону розслідується кримінальна справа відносно ОСОБА_5 та ОСОБА_4, по обвинуваченню в тому, що 11 липня 2009 року вони за попередньою змовою групою осіб проникли в житло громадянки ОСОБА_6, шляхом розбою із застосуванням до потерпілої насильства небезпечного для життя та здоров’я заволоділи, належними останній грошовими коштами, виробами із золота, автомобілем, мисливською рушницею та іншим речами, тобто у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст. 289, ч.4 ст. 187 КК України.
12 липня 2009 року ОСОБА_4 був затриманий в с Кіровське м. Феодосії.
14 липня 2009 року постановою судді військового суду Сімферопольського гарнізону ОСОБА_4 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
21 липня 2009 року ОСОБА_4 пред’явлено обвинувачення у скоєні злочинів, передбачених ч.3 ст. 289, ч.4 ст. 187 КК України.
7 вересня 2009 року слідчий за згодою прокурора звернувся до суду з поданням про продовження строку тримання обвинуваченого під вартою до 4-х місяців.
Дане подання обгрунтовано тим, що у встановлений двомісячний термін закінчити досудове слідство по справі не виявилося за можливе у зв’язку з його великим об’ємом, необхідністю проведення ряду слідчих дій, виконання яких займе тривалий час, а також тим, що ОСОБА_4 обвинувачується в двох тяжких злочинах, відмовляється сприяти встановленню істини по справі, перебуваючи на волі може зникнути від досудового слідства та суду, перешкоджати встановленню істини по справі шляхом впливу на потерпілу, свідків, а також, тим, що забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного можливо лише в умовах ізоляції, пославшись на конкретні обставини його вчинення та наслідки.
Обвинувачений ОСОБА_4 винним себе у скоєному не визнав.
Прокурор в суді підтримав подання.
В судовому засіданні захисник - адвокат просив суд змінити міру запобіжного заходу на підписку про невиїзд, оскільки в справі на його думку відсутні дані, що підтверджують те, що його підзахисний може зникнути від досудового слідства та суду і перешкоджати встановленню істини по справі.
Вислухавши доводи сторін, ознайомившись з поданням та доданими до нього матеріалами приходжу до висновку, що подання слід задовольнити за таких підстав.
ОСОБА_4 обвинувачується у вчинені двох злочинів, які законом віднесено до категорії тяжких і це обвинувачення достатньо обгрунтоване протоколами допиту підозрюваних, свідків, протоколами огляду місця події злочину та іншими протоколами слідчих дій.
Необхідність проведення слідчих дій, як вони наведені в поданні, викликана об’єктивною необхідністю.
Тому, обставини вчинення злочину, характер дій обвинувачених, тяжкі наслідки для здоров’я потерпілої, а також наявність зв’язків між підозрюваними та родиною потерпілої, що передували злочину, як це видно з матеріалів справи, вказують на те, що забезпечити належну процесуальну поведінку ОСОБА_4 можливо лише в умовах ізоляції від суспільства.
Керуючись ст. ст. 155, 165, 165-1, 165-2, 165-3 КПК України,
постановив:
Подання слідчого військової прокуратури Феодосійського гарнізону задовольнити.
Строк тримання під вартою обвинуваченого у вчиненні злочинів передбачених ч.3 ст. 289, ч.4 ст. 187 КК України ОСОБА_4, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Феодосії АР Крим продовжити до 4(чотирьох) місяців.
На постанову може бути подано апеляцію до військового апеляційного суду Військово-Морських Сил через військовий суд Сімферопольського гарнізону протягом трьох діб з дня її винесення.