Справа № 2-413 2009р
РІШЕНННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2009 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області В складі: головуючого - судді Стефурака Є.М. Секретаря Козаченко Л.Д.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Городенка справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини на спадкове майно за заповітом, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася в суд із позовом, щоб постановити рішення про надання додаткового строку для прийняття та оформлення спадщини за заповітом, після смерті ОСОБА_3, як такого, що пропущений з поважних причин.
В заявленому позові покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла прабабка позивачки - ОСОБА_3. За життя, вона зробила заповітне розпорядження, яким все своє майно заповіла позивачці ОСОБА_2. Коли вона звернувся з заявою до Городенківської нотаріальної контори, з приводу прийняття спадщини, на той час минув 6-ти місячний строк для звернення з такою заявою. Даний термін позивачка пропустила, так як після смерті прабабки вона проживала в м. Івано-Франківську, була вагітна, а в листопаді 2008 року народила сина. Крім того їй не було відомо, про шестимісячний термін для звернення до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. А тому змушена звертатися з позовом до суду. Додатково пояснила, що єдина дочка померлої прабабусі ОСОБА_3 - відповідачка по справі, не заперечує що б позивачці визначили додатковий строк для прийняття спадщини. Враховуючи дану обставину, позивачка являється єдиним спадкоємцем на спадкове майно після смерті прабабусі.
В попередньому судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, просить визначити їй додатковий строк для подання заяви в нотаріальну контору про прийняття спадщини за заповітом.
Відповідачка ОСОБА_1, єдина дочка померлої ОСОБА_3 позов визнала, не заперечує щодо прийняття спадщини по заповіту позивачкою, про що подала заяву, одночасно просить справу розглянути без її участі.
Виходячи із вищенаведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється судове рішення про задоволення позову в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу, за наявності для того законних підстав.
Суд, вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов слід задовольнити із слідуючих підстав.
Згідно ст. 1272 ЦК України, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визнати йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Доводи позивача суд приймає за поважні причини пропуску строку прийняття спадщини.
На підставі ст. ст. 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 130, 174, 214-215 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Встановити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк три місяці, з часу набрання рішенням законної сили, для подання в Городенківську державну нотаріальну контору заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.