ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
УХВАЛА
про повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство без розгляду
"15" квітня 2011 р.№ 17/17-2011-507
Суддя БРАГІНА Я.В., розглянувши матеріали від 14.04.11. за вхідним № 2035/2011, за заявою: ОСОБА_1 (65014, АДРЕСА_1. Ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до боржника: Кредитної спілки "Перше кредитне товариство (65014, м. Одеса, вул. Базарна, буд. 104, код ЄДРПОУ 23212644);
про порушення справи про банкрутство.
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство Кредитної спілки „Перше кредитне товариство” на підставі ст.ст. 6,7,11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно до ч.2 ст. 41 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Частиною 3 ст. 6 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” заява про порушення справи про банкрутство повинна містити, зокрема, виклад обставин, які підтверджують н е п л а т о с п р о м о ж н і с т ь боржника та реквізити розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспонденського рахунку боржника і дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.
Частиною 8 ст.7 зазначеного вище Закону передбачено, що до заяви кредитора додаються відповідні документи, зокрема, копія неоплаченого розрахункового документа, за яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника, з підтвердженням банківською установою боржника про прийняття цього документа до виконання із зазначенням дати прийняття, виконавчі документи (виконавчий лист, виконавчий напис нотаріуса тощо) чи інші документи, які підтверджують визнання боржником вимог кредиторів.
Згідно ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” неплатоспроможність боржника –це н е с п р о м о ж н і с т ь суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку їх сплати грошові зобов'язання перед кредиторами, не інакше як через відновлення платоспроможності.
Враховуючи вимоги вищезазначених норм Закону, заявник зобов’язаний надати суду докази наявності виконавчого документу на суму, що перевищує триста мінімальних розмірів заробітної плати, та д о к а з и н е с п р о м о ж н о с т і виконання боржником цього грошового зобов’язання протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку.
Проте, заява кредитора не містить викладу обставин і доказів, які підтверджували би неспроможність виконання боржником грошового зобов'язання, тобто н е п л а т о с п р о м о ж н о с ті останнього.
Копія листа Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 23.03.2011р. за №Б-5424-25-244/10 (доданого до заяви) свідчить про наявність майна, зареєстрованого за боржником і перелік рахунків Кредитної спілки "Перше кредитне товариство" та про подальше примусове виконання рішення Приморського районного суду м. Одеси у справі №20211212, а не про неспроможність виконання грошового зобов'язання боржника, тобто про неможливість виконати рішення суду із-за відсутності майна у останнього.
Згідно ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” суддя не пізніше п'яти днів з дня надходження повертає заяву про порушення справи про банкрутство і додані до неї документи без розгляду, про що виносить ухвалу, зокрема, якщо у заяві не вказано відомості перелічені в ст.7 цього Закону та з підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Відповідно до п.3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у заяві не вказано обставин, на яких ґрунтуються вимоги, і доказів, що підтверджують викладені у ній обставини.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про повернення заяви ОСОБА_1 про порушення провадження у справі про визнання банкрутом Кредитної спілки "Перше кредитне товариство" без розгляду на підставі п.3 ст.63 ГПК України і ч.1 ст.9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки в заяві не вказано та не додано до неї доказів, що підтверджують викладені у ній обставини, а саме, щодо н е п л а т о с п р о м о ж н о с т і боржника і реквізитів розрахункового документа про списання коштів з банківського або кореспонденського рахунку боржника та дату його прийняття банківською установою боржника до виконання.
Слід зазначити, що повернення заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню з нею до суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Керуючись ч.1 ст.9 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.3 ст.63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство Кредитної спілки "Перше кредитне товариство" (65014, м.Одеса, вул. Базарна, буд 104; код ЄДРПОУ 23212644) повернути заявнику без розгляду.
Додаток: заява про порушення справи про банкрутство на 3-х арк. з додатком на 19 арк.
Суддя Брагіна Я.В.