КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а/2370/199/2011 Головуючий у 1-й інстанції:
Суддя-доповідач: Петрик І.Й.
У Х В А Л А
Іменем України
"06" квітня 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Петрика І.Й.,
Суддів: Грибан І.О.,
Губська О.А.,
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Родниківської сільської ради Уманського району Черкаської області на ухвалу Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 27 грудня 2010 року у справі за позовом Родниківської сільської ради Уманського району Черкаської області до Уманської міської ради Черкаської області, треті особи –Державне підприємство «Черкаський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Головне управління держкомзему в Черкаській області про визнання нечинним висновку постійної комісії з вибору земельних ділянок Уманської міської ради та зобов’язання Уманської міської ради вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач (Родниківська сільська рада Уманського району Черкаської області) звернувся до суду з адміністративним позовом до Уманської міської ради Черкаської області про визнання нечинним висновку постійної комісії з питань вибору земельних ділянок Уманської міської ради та зобов’язання Уманської міської ради вчинити певні дії.
Ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 27 грудня 2010 року було передано дану справу до Черкаського окружного адміністративного суду.
Не погоджуючись з вищезазначеним судовим рішенням позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвалу суду першої інстанції та повернути справу до Уманського міськрайонного суду Черкаської області для продовження розгляду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних в ній доказів, у разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а ухвала суду –без змін з таких підстав.
Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 198, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (ч. 1 ст. 2 КАС України).
Відповідно до ст. 104 КАС України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
У п. 1 ч. 1 статті 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв’язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв’язку з публічним формуванням суб’єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Так, повертаючи позовну заяву, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку, що позовна заява подана з порушенням правил предметної підсудності адміністративних справ.
Колегія суддів погоджується із зазначеним виходячи з наступного.
Колегія суддів апеляційної інстанції, з огляду на норми Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»вважає, що оскарженню в порядку адміністративного судочинства підлягає діяльність органів місцевого самоврядування, щодо його основних завдань та дій, що спрямовані на їх реалізацію, оскільки така діяльність є управлінською діяльністю, і тому в даний правовідносин такі органи та їх посадові особи є суб’єктом владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом оскарження фактично є рішення суб’єкта владних повноважень, зокрема Уманської міської ради.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законодавством України.
Таким чином, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції всебічно, повно та об’єктивно розглянуто справу, правильно встановлено обставини, яким дано правильну правову оцінку і прийшов до обґрунтованого висновку про передачу справи до Черкаського окружного адміністративного суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 160, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Родниківської сільської ради Уманського району Черкаської області залишити без задоволення, а ухвалу Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 27 грудня 2010 року –без змін.
Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, а якщо його було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п’ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі (ч. 5 статті 254 КАС України). Касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу –з дня складення постанови в повному обсязі (стаття 212 КАС України).
Головуючий суддя: І.Й. Петрик
Судді: І.О. Грибан
О.А. Губська