Судове рішення #14745185

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

      2011 року березня   місяця 02  дня         Судова колегія судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області

                       

                 в складі:

                 головуючого  – Суворова В.О.      

                 суддів             – Градовського Ю.М.

                                         – Артеменко І.А.

                 при секретарі –Землянецькому Г.В.

за участю представника ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» - Жемової І.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду Одеської області цивільну справу за апеляційною скаргою  ОСОБА_4 на ухвалу Приморського районного суду міста Одеси від 22 жовтня 2010 року   по справі за позовом  ОСОБА_4  до Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» в особі Одеської обласної дирекції «Райффайзен Банк Аваль» , третя особа - ОСОБА_5 про визнання кредитного договору недійсним, -  

                                                встановила:

        28 січня 2010 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом   до ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Одеської обласної дирекції «Райффайзен Банк Аваль» , третя особа - ОСОБА_5 про визнання кредитного договору недійсним.

          Ухвалою суду першої інстанції від 22 жовтня  2010 року  позовну заяву ОСОБА_4 до ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» в особі Одеської обласної дирекції «Райффайзен Банк Аваль» , третя особа - ОСОБА_5 про визнання кредитного договору недійсним залишено без розгляду.

 

    В апеляційній скарзі ОСОБА_4 ставиться питання про скасування ухвали суду в зв’язку з порушенням норм процесуального права та винесення ухвали про направлення справи на новий розгляд до суду першої інстанції.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність ухвали суду в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга  не підлягає задоволенню з таких підстав.  

 

Відповідно до ч.1 п.3 ст. 169  ЦПК суд відкладає розгляд справи в межах строків, встановлених статтею 157 цього Кодексу, у разі першої неявки без поважних причин належним чином повідомленого позивача в судове засідання або неповідомлення ним про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Згідно з ч.1 п.3 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Судовою колегією встановлено, що перше судове засідання по справі було призначено на 25 березня 2010 року. В зв’язку з неявкою позивача слухання справи було відкладено на 29 квітня 2010 року (а.с.27).  ОСОБА_4 подав клопотання про відкладення слухання справи, призначеного на 29 квітня 2010 року , в зв’язку з хворобою(а.с.29).По його клопотанню слухання справи було відкладено. Розгляд справи відбувся 15 червня  2010 року. Постановлена ухвала попереднього судового засідання, справа призначена до слухання на  15 липня 2010 року (а.с.55).Сторони по справі про день та час розгляду справи були сповіщені належним чином (а.с.43). 15 липня 2010 року відбулося судове засідання, яке за клопотанням представника позивача було відкладено на 21 вересня 2010 року. Сторони про час та місце судового засідання сповіщались належним чином (а.с.56).

20 вересня 2010 року представник позивача подав клопотання про відкладення слухання справи у зв’язку з хворобою (а.с.57), але будь-яких доказів на підтвердження поважності неявки в судове засідання представник позивача не надав. 21 вересня 2010 року відбулося судове засідання. У зв’язку з неявкою представника позивача, без поважних причин, в відповідності до ст. 169 ч.1 п.3 ЦПК, слухання справи було відкладено. Призначено слухання справи на 22 жовтня 2010 року.

 Представник позивача був сповіщений належним чином, про що свідчить  клопотання про відкладення слухання справи, яке було подано до суду 21 жовтня 2010 року (а.с. 61).У даному клопотанні представник позивача просить відкласти розгляд справи у зв’язку з відрядженням. Апелянт не надавав суду першої інстанції заяву про розгляд справи в його відсутність.

Судова колегія вважає, що суд першої інстанції з урахуванням того, що представник позивача був сповіщений про час та місце слухання справи, а відрядження не може бути поважною причиною неявки в судове засідання, обґрунтовано прийшов до висновку про те, що відсутні поважні причини щодо неявки у судове засідання.

Таким чином, судова колегія вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку, що представник позивача , повідомлений належним чином про час та місце слухання справи, двічі без поважних причин не з’явився в судове засідання. На підставі викладеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано  на підставі ст.  207 ч.1 п.3 ЦПК України залишив позов без розгляду.

         

                  На підставі викладеного судова колегія приходить до висновку, що доводи апеляційної скарги вказане не спростовують, судом першої інстанції правильно застосовані норми права, в зв’язку з чим судова колегія  вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 307 ч. 2 п.1, 312 ч.1 п.1, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області, –

ухвалила :

Апеляційну скаргу ОСОБА_4 - відхилити, ухвалу   Приморського районного суду міста Одеси від 22 жовтня 2010 року   залишити без змін.

         Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до вищого спеціалізованого суду країни з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом 20 днів з дня набрання законної сили.

   

 Судді апеляційного суду Одеської області                                            В.О. Суворов

                                                                                                           

                                                                                                         

                                                                                                   

                                                                                                І.А. Артеменко

                                   

                                             

                                                                                                                   

                                                                                                                    Ю.М.Градовський

                               

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація