06.12.2010
Справа № 2-4722/10
Р і ш е н н я
І м е н е м У к р а ї н и
06 грудня 2010 року Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого - судді Бойко О.М.
при секретарі Гармаш Р.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у сел. Ювілейному цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до територіальної громади Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду із вищевказаним позовом, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її бабуся ОСОБА_3, якій на праві приватної власності належав будинок АДРЕСА_1. Земельна ділянка, на якій збудоване домоволодіння приватизована та у 2009 році змінювалася нумерація з №158 на №196. На ділянці розташовано самовільно збудовані будинок-А та вбиральня-б загальною інвентаризаційною вартістю 26086 грн.
Після смерті ОСОБА_3 спадщину прийняла її мати ОСОБА_4, яка у шестимісячний строк подала заяву до державної нотаріальної контори.
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_5, після її смерті шляхом звернення до нотаріальної контори, вона прийняла спадщину, про що отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на будинок АДРЕСА_1.
Проте за свого життя її мати належним чином не оформила правовстановлюючі документи на будинок АДРЕСА_1 і рішенням реєстратора їй було відмовлено в оформленні правовстановлюючих документів, у зв’язку з чим вона змушена була звернутися до суду.
Представник відповідача Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області до суду не з’явився, надав листа, в якому позовні вимоги визнав у повному обсязі та просив справу розглянути без його участі.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 (свідоцтво про смерть НОМЕР_1, видане 19.12.2005 року виконкомом Підгородненської міської ради Дніпропетровського району Дніпропетровської області). Після її смерті відкрилася спадщина на будинок АДРЕСА_1 (свідоцтво про право власності на домоволодіння від 29.07.1964 р.) та земельну ділянку, на якій розташоване домоволодіння, площею 0,13 га (державний акт на право приватної власності на землю серія ДП №030015). Після смерті ОСОБА_3 спадщину прийняла її донька, ОСОБА_4, яка у шестимісячний строк подала заяву до державної нотаріальної контори і успадкувала житловий будинок та земельної ділянки по АДРЕСА_1.
На земельній ділянці самовільно збудовані будинок-А та вбиральня-б, загальною інвентаризаційною вартістю 26086 грн.
Адреса земельної ділянка у 2009 році змінилася з «№ 158»на «№ 196»(довідка з відділу Держкомзему у Дніпропетровському районі Дніпропетровської області).
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_4 (свідоцтво про смерть НОМЕР_2 від 15 листопада 2008 року). Після її смерті спадщину прийняла у встановлений законом термін її донька ОСОБА_1, проте в реєстрації їй було відмовлено, оскільки за життя ОСОБА_4 належним чином не оформила правовстановлюючих документів на АДРЕСА_1.
Згідно матеріалів спадкової справи, інший спадкоємець за законом після смерті ОСОБА_4, ОСОБА_6 надав письмову заяву до нотаріальної контори про відмову в прийнятті спадщини на користь позивачки.
Відповідно до ст.1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Згідно з абз. 4 п. 216 Інструкції про вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 03.03.2004 р. за N20/5, якщо до складу спадкового майна входить нерухоме майно, що підлягає реєстрації (за винятком земельної ділянки), нотаріус для видачі свідоцтва про право на спадщину вимагає, крім правовстановлюючого документа, витяг з реєстру прав власності, а в місцевостях, де інвентаризація не проводилась, - довідку відповідного органу місцевого самоврядування.
Спадкодавець ОСОБА_4 за життя не оформила права власності на побудоване з 1979 по 1983 роки житловий будинок з господарськими будівлями.
Оскільки в судовому засіданні встановлено факт наявності спадкових прав позивачів на вищезазначене майно, а їх вимоги щодо його розподілу не суперечать чинному законодавству та не порушують прав третіх осіб, суд приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 61, 212, 215, 214, ЦПК України, 1261, 1268-1270, 1273-1274, 1296 ЦК України, суд -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 –задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на:
- домоволодіння АДРЕСА_1, загальною площею 22,9 кв.м., житловою 15,8 кв.м., допоміжною 7,1 кв.м з господарськими будівлями та спорудами, а саме: житловий будинок «А», вбиральня «Б»,
- земельну ділянку площею 0,13 га по АДРЕСА_1,
в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 та належали їй на праві свідоцтва про право на спадщину за законом.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Дніпропетровський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О.М. Бойко