Справа № 2-а-520/11
ПОСТАНОВА
іменем України
"24" березня 2011 р.
Дзержинський районний суд в складі: Масалітіна Н. А.,
при секретарі Куксенко О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кривому Розі адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області про визнання дій Пенсійного Фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області неправомірними та зобов»язання суб”акта владних повноважень вчинити певну дію , суд,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_2 звернулася в суд з вищеназваним позовом до Управління Пенсійн6ого фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області , посилаючись на те , що вона отримує пенсію за віком з 2005року, але продовжує працювати, завдяки чому збільшився її трудовий стаж на 2 роки, що надало їй право на перерахування пенсії по стажу і заробітній платі.
15.01.2010року вона зверталася до відповідача про перерахунок їй пенсії. За її заявою відповідачем був проведений перерахунок по стажу роботи станом на 01.01.2010року, але при перерахунку пенсії відповідач взяв середній заробіток по Україні за 2007рік в сумі 1197грн.91коп., про що вона дійшла висновку після неодноразових запитів відповідача , який письмом №3537/05-33від 13.12.2010року її повідомив, що підстав для перерахунку їй пенсії виходячи з заробітної плати по Україні за 2009рік -1650грн.43коп. немає.
Позивач вважає ,що дії відповідача є протиправними і суперечать п.п.3 п.11 Постанови КМ України від 28.05.2008року №530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”.
Позивач вважає ,що вона пропустила строк пред”явлення позову до суду з поважних причин , так як про своє порушене право на перерахунок пенсії від відповідача вона дізналася 13.12.2010року з листа відповідача 3537/05-33 та 20.12.2010року з листа відповідача №3842/05-33 і в зв”язку з цим просить суд поновити їй строк пред”явлення позову в суд, раніше термін пред”явлення позову в суд був визначений в три роки, потім один рік, а на даний час шість місяців, тому зміну діючого законодавства просить визнати поважною причиною пропуску строку пред”явлення позову в суд.
Позивач просить зобов”язати Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області провести їй перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі відповідно до ст..42 ЗУ „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, застосувавши при перерахунку пенсії показник середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу по Україні в розмірі 1650грн.43коп. з 01.01.2010року та виплатити пенсію з урахуванням сум пенсії, що нею отримані.
Позивач в судове засідання не з”явилася , надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності , на позові наполягає.
Представник відповідача в судове засідання не з”явився , надав суду заяву про розгляд справи за відсутності представника відповідача , проти позову заперечує.
Суд , вивчивши матеріали справи , взявши до уваги заяви позивача та представника відповідача, вважає позов позивача таким ,що підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
Позивач перебуває на обліку у відповідача як пенсіонер і отримує пенсію. Після призначення пенсії позивач продовжує працювати.
15.01. 2010року позивач зверталася до відповідача з заявою про перерахунок її пенсії. З 01 01. 2010 року відповідач перерахував пенсію позивачу.
08.12. 2011 року позивач зверталася до відповідача з питанням роз”яснення їй яким чином їй була перерахована пенсія, відповідач листом №3537/05-33 від 13.12. 2010 та листом №3842 від 29.12.2010року повідомив позивача , що пенсія їй була перерахована і при перерахунку пенсії їй була взята середня заробітна плата за 2007рік по Україні в розмірі 1197грн.91коп.
Суд вважає , що відповідач неправомірно застосував середню заробітну плату в сумі 1197грн.01коп. по Україні за 2007рік, і таким чином суд вважає , що відповідач при перерахунку пенсії позивачу в 2010році повинен був застосувати середню заробітну плату по Україні за 2009рік 1650грн.43коп., тобто за рік , що передував 2010 року.
Суд вважає, що відповідач своїми неправомірними діями порушив права позивача, з вини відповідача позивач недотримувала належну їй пенсію.
Законом України „Про державний бюджет України на 2008рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України ч.4 ст.42 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що „У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення ( попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія,....та відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік , що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду , за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно з абзацом 3 ч.1 ст.40 цього Закону”.
Рішенням Конституційного Суду України !10рп/2008 від 22.05.2008року зміни до ст..42 Закону України „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування визнані неконституційними. Рішення щодо відновлення дії зазначеної норми в попередній редакції не приймалося.
Відповідно до ст..116 п.п.2,3 Конституції України Кабінет Міністрів вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини, громадянина, забезпечує проведення політики у сфері соціального захисту населення.
З метою врегулювання питання ,зокрема, щодо проведення перерахунків пенсій , КМ України було прийнято Постанову від 28.05.2008року №530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”.
В зв”язку з цим, відповідач повинен був керуватися та проводити перерахунок пенсії відповідно до ч.1 пп.3 п.11 Постанови КМ України №530 від 28.05.2008року „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”.
Відповідно до вищевказаних норм Постанови, в разі коли застрахована особа продовжувала працювати не менше як 24 місяці після призначення пенсії (попереднього перерахунку) , перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу) з якого була обчислена пенсія. За бажання пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в ч.1 ст.40 Закону , із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії , за календарний рік , що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період , що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абз.3 ч.1 ст.40 Закону.
Однак при перерахунку позивачу пенсії в 2010році відповідач застосував середню заробітну плату по Україні за 2007рік 1197грн.91коп., а належало застосувати середню заробітну плату по Україні за 2009рік в сумі 1650грн43коп. Неправильне застосування відповідачем середньої заробітної плати при перерахунку пенсії призвело до того , що позивач щомісячно недоотримує належну їй пенсію.
Згідно ст..2 КАСУ суд захищає порушене право, вважає необхідним зобов”язати відповідача провести перерахунок пенсії в 2010році .виходячи з середньої заробітної плати по Україні в 2009році- 1650грн.43коп. за період з 01.01 2010року по день пред”явлення позову в суд , тобто по 02.02.2011року.
На підставі викладеного , суд вважає необхідним зобов”язати Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області провести їй перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі відповідно до ст..42 ЗУ „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, застосувавши при перерахунку пенсії показник середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу по Україні в розмірі 1650грн.43коп. з 01.01.2010року по 02.02.2011року та виплатити пенсію з урахуванням сум пенсії, що нею отримані.
Згідно статті 99 КАСУ адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Оскільки, про протиправність дій відповідача по застосуванню показника середньої заробітної плати за 2007 рік при проведенні перерахунку її пенсії з 01.01.2010р., позивач дізналася з листа відповідача №3537/05-33 від 13.12.2010 та з листа відповідача № 3842/05-33 від 29.12.2010року., то строк позовної давності повинен вираховуватись з 01.01.2011р., тобто, коли позивач дізнався про порушення відповідачем прав позивача на перерахунок пенсії відповідно до положень частини 1 підпункту 3 пункту 11 Постанови КМУ №530 від 28.05.2008р. «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян».
Крім того , з 07.07.2010року зазначена категорія справ підлягає розгляду адміністративними судами у порядку , визначеному КАС України.
Виходячи з наведеного суд вважає, що зміна в законодавстві стосовно підсудності і строків пред”явлення позовів , що стосуються соціальних виплат, являється поважною причиною для пропуску строку позовної давності, а тому суд вважає необхідним поновити позивачу строк пред”явлення позову в суд.
На підставі ст..256 ч.1 КАСУ суд вважає необхідним звернути постанову суду до негайного виконання в межах суми стягнення за один місяць.
Керуючись ст..ст. 3,8,19,22,46,48,55,64,92,95,124,147 Конституції України, Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008року , ст..ст.5,28,40,42 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, ст..ст.2, 6, 10, 11, 17, 19, 71, 72, 86, 94, 99, 100, 104,106, 122, 128, 158-163, 167, 256 КАС України суд –
П О С Т А Н О В И В :
Поновити ОСОБА_2 строк звернення до суду.
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити частково.
Зобов”язати Управління Пенсійного фонду України в Дзержинському районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області провести ОСОБА_2 перерахунок пенсії по стажу та заробітній платі відповідно до ст..42 ЗУ „Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, застосувавши при перерахунку пенсії показник середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу по Україні в розмірі 1650грн.43коп. з 01.01.2010року по 02.02.2011року та виплатити пенсію ОСОБА_2 з урахуванням сум пенсії, що нею отримані.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного адміністративного суду Дніпропетровської області через Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів із дня її проголошення.
Суддя:Н. А. Масалітіна
- Номер: 2-аво/287/2/17
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Олевський районний суд Житомирської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.08.2017
- Дата етапу: 08.08.2017
- Номер: 6-а/500/5/17
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.08.2017
- Дата етапу: 27.09.2017
- Номер: 6-а/500/6/17
- Опис:
- Тип справи: про розгляд клопотань, подань, заяв у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.09.2017
- Дата етапу: 27.09.2017
- Номер: 2-аво/286/32/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву у адміністративних справах (2-асз, 2-ар, 2-аво, 2-адр, 2-азз, 2-аі)
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.11.2020
- Дата етапу: 09.11.2020
- Номер: 2-а/199/11
- Опис: стягнення допомоги на оздоровлення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Ульяновський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи: скасовано
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.06.2011
- Дата етапу: 26.02.2013
- Номер:
- Опис: визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та зобов'язати його вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Іванівський районний суд Одеської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.04.2011
- Дата етапу: 16.06.2011
- Номер: 2-а/798/11
- Опис: про визнання неправомірними дій органу ПФУ щодо перерахунку пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи: змінено
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.02.2011
- Дата етапу: 05.03.2013
- Номер:
- Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи: залишено без змін
- Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.02.2011
- Дата етапу: 13.06.2012
- Номер: 2-а/2522/1181/11
- Опис: про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень-УПФУ в Талалаївському районі не отриманої щомісячної державної соціалььної допомоги дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.02.2011
- Дата етапу: 11.03.2011
- Номер: 2-а/220/1944/11
- Опис: про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.02.2011
- Дата етапу: 09.03.2011
- Номер:
- Опис: поновлення пропущенного строку для звернення до суду та стягнення недоплаченої соціальної допомоги Дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.12.2010
- Дата етапу: 14.10.2011
- Номер: б/н
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.01.2011
- Дата етапу: 11.03.2011
- Номер: 2-а-520/2011
- Опис: перерахунок пенсії, постраждалому внаслідок аварії на ЧАЕС
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.03.2011
- Дата етапу: 06.06.2011
- Номер: 2-а-520/1907/2011
- Опис: Кудрик Ольга Василівна до ПФУ про стягнення недоплаченої пенсії дітям війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Зборівський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.01.2011
- Дата етапу: 25.02.2011
- Номер: 2-а/260/11
- Опис: визнання діянь протиправними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.06.2011
- Дата етапу: 22.07.2011
- Номер:
- Опис: про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дитині війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Галицький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.02.2011
- Дата етапу: 09.03.2011
- Номер:
- Опис: Визнання бездіяльності УПФ України в Крижопільському районі та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.01.2011
- Дата етапу: 28.02.2011
- Номер: 2-а-520/11
- Опис: Про стягнення недоплачених щомісячного підвищення до пенсії та додаткової пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Володимирецький районний суд Рівненської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Направлено до апеляційного суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.02.2011
- Дата етапу: 08.04.2011
- Номер: 2-а/915/520/11
- Опис: Стягнення підвищення до пенсії "Дитина війни"
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-520/11
- Суд: Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Масалітіна Н.А.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.12.2010
- Дата етапу: 18.02.2011