Судове рішення #14703706

                                                                  

          


                                                                   

                    

                    

                                                                                                             Справа № 1519/2 –2734/11

З А О Ч Н Е  Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

21 квітня 2011 року Малиновський районний суд м. Одеси

у складі головуючого: судді Бобуйок І.А.

при секретарі –Орзіх Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Одесі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

В С Т А Н О В И В:

Позивачка просить суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1500 грн. щомісячно до його повноліття, тобто до 28.12.2011 року. Неповнолітній син –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, проживає з матір’ю та перебуває на її утриманні. Відповідач добровільно не надає матеріальну допомогу на утримання сина та є військовим пенсіонером.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала.          

Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання повторно не зґявився, про день та час слухання справи сповіщався належним чином, причини неявки суду не повідомив. Надав суду заперечення на позов, в якому вказав, що з позовом не згоден і просив стягнути з нього аліменти на користь позивачки на утримання дитини у розмірі не більшому ніж 30 % від прожиткового мінімуму встановленого на дитину відповідного віку. Надав копію витягу із наказу від 10.10.2007 р. № 535 про його звільнення у запас та копію довідки від 03.02.2011 р. про те, що він є пенсіонером та перебуває на обліку і отримує у Головному УПФ України в Одеській області пенсію за вислугу років у розмірі 1620,36 грн.

Суд відповідно до ст.ст. 224, 225 ЦПК України у звґязку з неявкою відповідача, враховуючи відсутність заперечень від позивача, ухвалив слухати справу у порядку заочного розгляду.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково, з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що шлюб між сторонами розірвано відповідно до копії свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_1 від 07.10.2009 р. актовий запис № 362.

Від шлюбу сторони мають неповнолітнього сина –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

Судом встановлено, що батьками неповнолітнього ОСОБА_3, згідно копії свідоцтва про народження НОМЕР_2, є ОСОБА_1 та ОСОБА_2. У теперішній час батьки дитини проживають окремо, спільного господарства не ведуть. Дитина проживає разом з матір’ю, мати дитини здійснює догляд за нею, можливості матері по наданню утримання на дитину є обмеженими.  

Відповідач не надав жодних документів про стан його здоров’я, який може бути причиною неможливості виплачувати аліменти у повному обсязі. Але суд враховує той факт, що відповідач на даний час ніде не працює, що він є пенсіонером та перебуває на обліку і отримує у Головному УПФ України в Одеській області пенсію за вислугу років у розмірі 1620,36 грн.

Згідно ст. 182 СК України врахований стан здоров’я і матеріальне становище дитини, а також стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів. Також, суд враховує той факт, що на утриманні ОСОБА_2 не перебувають інші особи.

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

При визначенні розміру аліментів судом врахований той факт, що прожитковий мінімум на дитину віком від 6 до 18 років від 01.04.2011 року, відповідно до ст. 21 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», складає 997 грн. Також  судом враховано, що батьки дитини мають рівні обов’язки з надання утримання дитини, оскільки згідно ч. 1 ст. 141 СК України мати і батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини. Тому суд вважає сумою аліментів, яка повинна стягуватися з відповідача повинна бути –500 грн.

У відповідності до ч. 2 ст. 184 СК України розмір аліментів,  визначений  судом  у  твердій  грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Суд роз’яснює сторонам, що відповідно до ч. 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

Суд, у зв’язку з неявкою відповідача в судове засідання, в порядку ч. 4 ст. 169 ЦПК України, враховуючи відсутність відповідних заперечень від позивача, вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

Керуючись ст. ст. 141, 180, 181, 182, 184, 191, 192 Сімейного кодексу України, ст. ст. 169, 208, 209, 212 –215, 224 –226 ЦПК України, СУД –

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів –задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в твердій грошовій сумі в розмірі 500 (п’ятсот) гривень щомісячно, починаючи з 23 грудня 2010 року до досягнення дитиною повноліття, тобто до 28 грудня 2011 року.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії, позивачем в загальному порядку, тобто рішення суду позивачем може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції  шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Відповідно до статей 231, 232 ЦПК України оскарження заочного рішення відповідачем в апеляційному порядку може мати місце лише в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення та в разі ухвалення повторного заочного рішення судом першої інстанції. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

                                                                         С У Д Д Я:(підпис)

                            

                                                             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація