Справа № 22/1309 Головуючий у 1 інстанції Кочетов Л.Г.
Категорія 29 Доповідач Головчук С.В.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 серпня 2006 року Апеляційний суд Житомирської області в складі:
головуючого Головчук С.В.
суддів Худякова А.М., Невмержицької Т.І.
при секретарі Прищепі О.А.
з участю прокурора Сидоренко О.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом прокурора м. Житомира в інтересах ОСОБА_1 до управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Житомирської міської ради (далі УЖКГ), Житомирської міської ради (далі міської ради), ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання ордеру на квартиру недійсним, розпорядження про передачу квартири у приватну власність незаконним та скасування свідоцтва про право власності на житло за апеляційною скаргою прокурора м. Житомира
на рішення Корольовського районного суду від 5 травня 2006 року,
встановив:
в вересні 2005 року прокурор м. Житомира звернувся з вказаним позовом до суду в інтересах ОСОБА_1 Він зазначав, що сім'ї Миколенко з чотирьох осіб в лютому 2005 року було незаконно видано ордер на зайняту квартиру № АДРЕСА_1 в м. Житомирі площею 64,42 кв.м, а в наступному її приватизовано в рівних частках на всіх членів сім'ї. Зазначена квартира була заброньована за наймачем ОСОБА_1 та членами її сім'ї. Крім того, Миколенко використав право приватизувати займане житло, оскільки раніше приватизував квартиру в м. Вишгороді. Посилаючись на викладене, просив визнати ордер недійсним, розпорядження від 18.02.2005 року № 48762 про передачу квартири у власність відповідачів ОСОБА_2ОСОБА_3ОСОБА_4ОСОБА_5 незаконним та скасувати свідоцтво про право власності на вказану квартиру.
Рішенням Короловського районного суду м. Житомира від 5 травня 2006 року в позові відмовлено.
В апеляційній скарзі прокурор м. Житомира просить скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення про задоволення позову. Зазначає, що рішення суду постановлено з порушенням норм матеріального права та висновки суду не відповідають обставинам справи. Так, суд відмовив в позові, посилаючись на те, що позивачем не заявлялись вимоги про виселення відповідачів ОСОБА_2ОСОБА_3ОСОБА_4ОСОБА_5. Проте цей висновок є незаконним.
Розглянувши справу в межах, визначених ст.303 ЦПК, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відмовляючи в позові, суд виходив з того, що вимога про виселення відповідачів Миколенко ні прокурором, ні ОСОБА_1 не заявлялась, тому підстав для визнання ордеру недійсним немає. Інші вимоги є похідними від вказаної вимоги.
Проте з такими висновками погодитись неможливо.
Як вбачається з матеріалів справи предметом спору є квартира №АДРЕСА_1 в м. Житомирі.
Із рішення виконкому Житомирської міської ради від 25.07.2002 року № 406 видно, що жиле приміщення, що складається з трьох кімнат жилою площею 38,05 кв.м в зазначеній квартирі заброньоване за ОСОБА_1 з сім'єю з трьох чоловік до 20 червня 2005 року (а.с.14,15). Вказане рішення є чинним та на час розгляду справи ніким у встановленому порядку не оспорено.
Разом з тим 17 січня 2005 року відповідачам ОСОБА_2ОСОБА_3ОСОБА_4ОСОБА_5 на сім'ю з 4 осіб видано ордер № НОМЕР_1 на цю ж квартиру (а.с. 84), а в лютому того ж року на підставі їх заяви видано розпорядження про передачу вказаної квартири у власність.
Відповідно до вимог ст.59 ЖК ордер на жиле приміщення може бути визнано недійсним у судовому порядку у випадках порушення прав інших громадян на зазначене в ордері жиле приміщення. Крім того, згідно із ст. 58 ЖК ордер може бути видано лише на вільне жиле приміщення.
Таким чином видача ордера від 17.01.2005 року сім'ї Миколенко на жиле приміщення в квартирі 92 будинку 10 по вул.Клосовського на зайняте (заброньоване) жиле приміщення порушує права Звонкової Л.П. та суперечить закону, суд безпідставно відмовив в позові про визнання його недійсним.
Враховуючи, що зазначене жиле приміщення передано відповідачам як наймачам у власність на підставі розпорядження відділу приватизації виконкому Житомирської міської ради, вимоги про визнання недійсними правовстановлюючих документів, виданих на підставі ордеру, є похідними та підлягали задоволенню за умови визнання ордеру недійсним.
За таких обставин, рішення суду підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позову.
Керуючись ст.ст.58,59 ЖК України, ст.ст. 209, 303, 307, 313, 314, 316, 317 ЦПК України, суд -
вирішив :
апеляційну скаргу прокурора м. Житомира задовольнити.
Рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 5 травня 2005 року скасувати, ухваливши нове рішення.
Позов прокурора м. Житомира в інтересах ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати недійсним ордер від 17.01.2005 року № 01946 серїї ЖЖ на квартиру АДРЕСА_1 в м. Житомирі. Визнати незаконним розпорядження органу приватизації № 48762 від 18.02.2005 року про передачу у спільну сумісну власність зазначеної квартири ОСОБА_2 та скасувати свідоцтво № 4 8762 про право власності на житло видане відділом приватизації державного житлового фонду Житомирської міської ради 18.02.2005 року ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 в рівних частках.
Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржено безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з часу проголошення.