Справа № 22/1234 Головуючий у 1 інстанції : Поліщук М.Г.
Категорія 10 Доповідач: Головчук С.В.
УХВАЛА
4 липня 2006 року Апеляційний суд Житомирської області в
складі : -
головуючого Головчук С.В.
суддів Невмержицької Т.Г., Павицької Т.М.
при секретарі Прищепі О.А.
з участю представників сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до закритого акціонерного товариства, (далі ЗАТ) „АІСЕ Україна" про розірвання угоди купівлі-продажу автомобіля та відшкодування моральної шкоди
за апеляційною скаргою ЗАТ „АІСЕ Україна"
на ухвалу Корольовського районного суду м. Житомира від 6 березня 2006 року, -
встановив:
ОСОБА_2 звернувся з позовом до Короловського районного суду м. Житомира про розірвання угоди купівлі-продажу автомобіля та відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою Корольовського районного суду м. Житомира від 6 березня 2006 року відкрито провадження в даній справі.
В апеляційній скарзі ЗАТ „АІСЕ Україна" порушує питання про скасування ухвали в зв'язку з порушенням правил підсудності та передачі справи на розгляд Шевченківського районного суду м. Києва. Відповідач зазначає, що при укладенні угоди з позивачем в п.21 Угоди було обумовлено про розгляд будь-якого спору у сулі м. Києва за місцезнаходженням Фірми. Тому відповідачем порушена ст.112 ЦПК при подачі позову. Суд не врахував цієї норми закону та безпідставно відкрив провадження по справі.
Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали в межах доводів апеляційної скарги, суд вважає, що вона підлягає задоволенню з таких підстав.
Відкриваючи провадження в справі, суддя виходив з того, що спір підвідомчий Корольовському районному суду.
Проте з таким висновком погодитись неможливо.
Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви, суддя не звернув уваги на порушення правил підсудності, встановлених ст.112 ЦПК. Відповідно до цієї норми сторони мають право письмово визначити територіальну підсудність справи, крім справ, для яких встановлена виключна підсудність.
З матеріалів справи видно, що сторони уклали Угоду № НОМЕР_1, яка є предметом спору. В п.21 додатку №2 до зазначеної Угоди вони письмово домовились, що будь-який спір, що виникає з угоди, і який необхідно вирішувати в судовому порядку, передається на розгляд суду м. Києва за місцезнаходженням Фірми (відповідача).
ОСОБА_2 за вирішенням спору, який виник з вказаної угоди, звернувся за місцем свого проживання.
Враховуючи, що сторони письмово визначили територіальну підсудність справи, у суду не було підстав для відкриття провадження. Тому ухвала підлягає скасуванню.
Оскільки після відкриття провадження у справі, суд не почав розгляд справи, на підставі п.2 ч.1 ст.116 ЦПК справу слід передати на розгляд Шевченківського районного суду м. Києва. Керуючись ст.ст. 112, 116, 307, 313, 315,317 ЦПК України,
суд .
ухвалив:
апеляційну скаргу ЗАТ „АІСЕ Україна" задовольнити.
Ухвалу Корольовського районного суду від б березня 2006
року скасувати, справу передати на розгляд до- Шевченківського районного суду м. Києва.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з часу проголошення.