АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22- 3909 Головуючий у 1 інстанції Марущенко М.В.
2006 р. Суддя-доповідач: Боєва В.В
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 серпня 2006 року м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
головуючого: Давискиби Н.Ф.
суддів : Боєвої В.В.
Краснокутської О.М. при секретарі: Тахтаул О.М.
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 05 травня 2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до начальника Територіального управління Головавтотрансінспекції Запорізької області Чабаненка Тараса Вікторовича про скасування постанови, -
ВСТАНОВИЛА:
В квітні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до начальника Територіального управління Головавтотрансінспекції Запорізької області Чабаненка Т.В. про скасування постанови, якою до нього застосовано фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорті.
Ухвалою судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 05 травня 2006 року адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника Територіального управління Головавтотрансінспекції Запорізької області Чабаненка Т.В. про скасування постанови залишено без руху.
Не погоджуючись з цією ухвалою, ОСОБА_1 в апеляційній скарзі посилається на порушення суддею Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області норм Кодексу адміністративного судочинства, зокрема, ст.. 111 КАС України, оскільки вважає, що суддя повинен був спочатку викликати сторони та провести попереднє судове засідання. З огляду на такі порушення просить ухвалу судді скасувати, а справу направити до Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області для вирішення по суті заявлених позовних вимог
Дослідивши обставини справи в межах доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Пунктом 3) частини 1 статті 107 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з*ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З матеріалів справи видно, що 05 травня 2006 року ухвалою судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника Територіального управління Головавтотрансінспекції Запорізької області Чабаненка Т.В. про скасування постанови залишено без руху. Даною ухвалою визначено недоліки позовної заяви і надано строк до 20 травня для усунення вказаних недоліків.
ОСОБА_1, не усунувши вказані недоліки позовної заяви, оскаржив ухвалу судді від 05 травня 2006 року. Проте, доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 не знайшли підтвердження в ході розгляду апеляційної скарги, судовою колегією не виявлено порушень суддею Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області норм КАС України при постановленні вищевказаної ухвали.
За таких обставин підстав для скасування ухвали судді про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без судова колегія не вбачає.
Керуючись ст.ст. 200, 205,206 КАС України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Ухвалу судді Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 05 травня
2006 року в цій справі залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а саме, з 09 серпня 2006 року шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.