Апеляційний суд Запорізької області
Справа: № 22-4716 Головуючий у 1-й інстанції: Кляшторний В.С.
2006р. Доповідач: Кримська О.М.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2006р. м. Запоріжжя
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:
Головуючого: Бєлки В.Ю.
Суддів: Кримської О.М.
Спас О.В.
При секретарі: Винник І.С.
розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 на ухвалу судді Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 05 липня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, заподіяної джерелом підвищеної небезпеки,
встановила:
Ухвалою судді Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 05 липня 2006 року відмовлено у відкритті провадження по справі.
Не погоджуючись з такою ухвалою суду ОСОБА_1, який діє в інтересах
ОСОБА_2 подав на неї апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просив її скасувати та передати справу на новий розгляд До суду першої інстанції.
Заслухавши доповідача, пояснення осіб, які брали участь у справі, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ст. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд змінює або скасовує ухвалу суду першої інстанції і постановлює ухвалу з цього питання, якщо воно було вирішено судом першої інстанції з порушенням норм процесуального прва або при правильному вирішенні було помилково сформульовано суть процесуальної дії чи підстави її застосування.
Відмовляючи у відкритті провадження по справі, суд виходив з того, що 05.07.2001 року Шевченківським районним судом м. Запоріжжя постановлено рішення суду у спорі між тими ж сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, яке набрало чинності та до того ж позивачем пропущено строк позовної давності.
Однак з таким висновком суду погодитись неможливо.
З матеріалів справи вбачається, що 05.07.2001 року Шевченківським районним судом м. Запоріжжя розглянуто цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_4 про стягнення шкоди, заподіяної джерелом підвищеної безпеки, по якій ухалено судове рішення.
29.06.2006 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до іншої особи - ОСОБА_3 про стягнення шкоди, заподіяної джерелом підвищеної безпеки, при цьому зазначив відповідачем відчима ОСОБА_4 - ОСОБА_3.
За таких обставин, колегія суддів вважає посилання судді на ст. 122 ЦПК України безпідставним, оскільки позов заявлено до іншого відповідача.
До того ж , посилання судді на пропуск позивачем строку позовної давності , передбачений ст. 257 ЦК України, є передчасним , оскільки питання пропуску позовної давності для звернення до суду має вирішуватися під час судового розгляду справи.
Зважаючи на вищевикладене, колегія суддів вважає, що оскаржувана ухвала не відповідає вимогам закону, а тому підлягає скасуванню з одночасним вирішенням питання про відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 312,314,317 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1, який діє в інтересах ОСОБА_2 - задовольнити.
Ухвалу судді Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 05 липня 2006 року по цій справі скасувати та постановити нову ухвалу про відкриття провадження по цій справі.
Справу направити до того ж суду для розгляду по суті позовних вимог.
Ухвала набирає законної сили негайно та оскарженню не підлягає.