Судове рішення #146816
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

Справа № 22-4708                                                             Головуючий у 1-й

інстанції: Буднікова Н.П. Суддя-доповідач: Бондар В.О.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

08 серпня 2006 року                                                                                  м.Запоріжжя

 

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області

у складі:

Головуючого :  Бондара В.О.

Суддів:            Денисенко Т.С.

Коваленко А.І. При секретарі: Бабенко Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на ухвалу Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 22 травня 2006 рокупо справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні житловим будинком, про виселення ' без надання Іншого жилого приміщення, -     

      ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 11 листопада 2005 року усунуто перешкоди власнику домоволодіння АДРЕСА_1 ОСОБА_4 в його користуванні. Виселено ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 з неповнолітнім ОСОБА_5 із домоволодіння АДРЕСА_2 без надання іншого жилого приміщення.

Ухвалою колегії суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області від 22 лютого 2006 року апеляційна скарга ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 відхилена, рішення Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 11 листопада 2005 року залишено без змін.

11 травня 2006 року ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до суду з заявою про роз'яснення рішення Бердянського міськрайонного суду від 11 листопада 2005 року, оскільки згідно паспортів їх прізвище не ІНФОРМАЦІЯ_1, а ІНФОРМАЦІЯ_2. Крім того в резолютивній частині рішення не вказано на якій вулиці знаходиться домоволодіння АДРЕСА_1, з якого необхідно здійснити виселення. Просили роз'яснити з якої адреси та кого необхідно виселити.

Ухвалою Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 22 травня 2006 року заявникам роз'яснено, що саме  вони - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 з неповнолітнім ОСОБА_5 виселені із домоволодіння АДРЕСА_1.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 зазначають, що ухвала суду постановлена з порушенням норм процесуального права, просять її скасувати і передати питання на новий розгляд, у суд першої інстанції.

Заслухавши у засіданні апеляційного суду доповідача, перевіривши матеріали

справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає

задоволенню з наступних підстав.                                                                               

Згідно п. З ч. 1 ст. 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок встановлений для його вирішення.

Як вбачається з матеріалів справи, задовольняючи заяву про роз'яснення судового рішення, місцевий суд виходив з того, що відповідно до ч. 1 ст. 221 ЦПК України, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Проте з таким висновком суду погодитися не можливо, оскільки змінюючи в оскаржуваній ухвалі прізвища та вносячи доповнення до адреси місцевий суд по суті не роз'яснює рішення, а виправляє допущені описки.

Враховуючи, що, ухвалюючи рішення по цій справі, суд допустив описку при перекладі прізвища заявників та не вказав назву вулиці у третьому абзаці резолютивної частини цього рішення, колегія суддів вважає, що місцевий суд не обгрунтовано дійшов висновку про роз'яснення рішення суду, всупереч вимогам ст. 219 ЦПК України щодо виправлення описок у судовому рішенні.

Керуючись ст. ст. 307,312,313,315,317  ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

 

Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 задовольнити.    

Ухвалу Бердянського міськрайонного суду Запорізької області від 22 травня 2006 року по цій справі скасувати і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвала набирає чинності негайно, проте може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація