Судове рішення #146809

 

____________ Апеляційний суд Запорізької області__________

Справа № 22-3719 / 2006р.                                  Головуючий у 1 інстанції: Ломейко В. В.

Суддя-доповідач Боєва В. В.

УХВАЛА ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

08 серпня 2006 року                                                            м. Запоріжжя

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого:   Савченко О.В.,

суддів:              Боєвої В. В.

Кримської О.М.,

при секретарі: Винник І.С., розглянула у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою виконуючого обов*язки голови правління ВАТ „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство" на рішення Чернігівського районного суду Запорізької області від 11 квітня 2006 року в справі за позовом  ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до відкритого акціонерного товариства „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство" про визнання недійсним протоколу загальних зборів акціонерів ВАТ „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство"   від 25.04.2005 року,

ВСТАНОВИЛА:

В травні 2005 року позивачі звернулися до суду з позовом до відкритого акціонерного товариства „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство" про визнання недійсним протоколу загальних зборів акціонерів ВАТ „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство" від 25.04.2005 року. Посилаючись на те, що при проведенні 25.04.2005 року зборів акціонерів вищевказаного товариства мали місце значні порушення норм діючого законодавства, зокрема, не було кворуму та не відповідає дійсності зазначена в протоколі кількість голосів, що брали участь в голосуванні, позивачі просили суд визнати недійсним протокол загальних зборів акціонерів ВАТ „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство"  від 25.04.2005 року,

Рішенням Чернігівського районного суду Запорізької області від 11 квітня 2006 року позов задоволено.

Визнано недійсним протокол загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство"   від 25.04.2005 року.

Стягнуто з ВАТ „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство" на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 8 грн. 50 коп. та вирішено питання про скасування забезпечення позову  після набрання рішенням законної сили.

В апеляційній скарзі ВАТ „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство", посилаючись     на порушення судом норм матеріального і процесуального права та

невідповідність    висновків суду обставинам справи,    просить рішення скасувати та ухвалити нове рішення по суті позовних вимог.

Дослідивши обставини справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів апеляційного суду вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Згідно з вимогами ст. 10 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов*язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Частиною 4 цієї статті передбачено, що доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 посилалися на порушення норм діючого законодавства, які мале місце при організації та проведенні 25.04.2005 року вищевказаних загальних зборів акціонерів ВАТ „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство", зокрема, було порушено передбачений статтею 159 ЦК України порядок та умови скликання і проведення позачергових загальних зборів і повідомлення акціонерів та вимоги 41, 42 Закону України „Про товариства" - відносно правомочності зборів та результатів голосування.

Частиною 4 статті 159 ЦК України передбачено, що рішення загальних зборів акціонерів приймаються більшістю не менш як у 3/4 голосів акціонерів, які беруть участь у зборах, щодо:

1)  внесення змін до статуту товариства;

2)           ліквідації товариства;

З інших питань рішення приймаються простою більшістю голосів акціонерів, які беруть участь у зборах.

В частині 5 цієї статті зазначено, що загальні збори акціонерів скликаються не рідше одного разу на рік. Позачергові збори акціонерів скликаються у разі неплатоспроможності товариства, а також за наявності обставин, визначених у статуті товариства, та в будь-якому іншому випадку, якщо цього вимагають інтереси акціонерного товариства в цілому.

Порядок скликання і проведення загальних зборів, а також умови скликання і проведення позачергових зборів та повідомлення акціонерів встановлюються статутом товариства і законом.

Відповідно до статті 41 Закону України «Про товариства» загальні збори акціонерного товариства є вищим його органом з виключною компетенцією. У загальних зборах мають право брати участь усі акціонери, вони визнаються правомочними, якщо в них беруть участь акціонери, що мають відповідно до статуту товариства більш як 60 відсотків голосів. Для участі в зборах акціонери проходять реєстрацію, яка завершується до початку роботи зборів і результати якої є єдиною підставою визначити їх правомочність.

При вирішенні даного спору судом встановлено, що 25.04.2005 року відбулися загальні збори акціонерів ВАТ „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство", в порядку денному якого були такі питання (т. 2, а.с. 4-5):

1.     Про результати роботи товариства в 2004 році;

2.                                           Звіт  Ревізійної комісії. Затвердження річного звіту та балансу Товариства за 2004 рік;

3.                                           Про внесення змін до Статуту Товариства;

4.                                           Про обрання Спостережної ради Товариства та її голови;

5.                                           Про обрання виконавчого органу Товариства;

Про обрання Ревізійної комісії Товариства та її голови;

 

7.                                          Про затвердження плану діяльності Товариства на 2005 рік;

8.                                          Про реорганізацію товариства.

Також судом встановлено, що ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2 є акціонерами ВАТ «Чернігівське РТП» і їм належить відповідно: 22,039%, 8,367%, 4,678% акцій підприємства (т.1, а.с. 10-12). До складу акціонерів також входять 152 особи, які не мають великої кількості голосів (т. 1, а.с. 140-154). В загальних зборах 25.04.2005 р. було зареєстровано акцій в кількості 168049 - з загальної кількості 301815, проте 11296 акцій зареєстровано за особами, які на час проведення зборів померли, 14119 акцій - знаходилися під забороною за рішеннями судів, інші не зареєструвалися ( т. 2, а.с. 4-24, 57-58). В протоколі зазначено, що присутніми на зборах є 77,72 % голосів акціонерів.

На зборах 25.04.2005 року були вирішені питання (за порядком денним), які відносяться тільки до компетенції загальних зборів, проте, як встановлено судом першої інстанції, всього в зборах приймало участь та голосувало лише близько 55,6 % голосів акціонерів від загальної кількості.

Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 дійшов вірного висновку, що з огляду на вимоги ст.. 159 ЦК України, ст.. 41 Закону України «Про товариства» та у відповідності до п.п. 9.15; 9.18; 9.20 Статуту товариства, правомочність загальних зборів визначається виключно за результатами реєстрації, якими встановлюється кількість акціонерів, які беруть участь у зборах, і належна їм кількість голосів. За вищевказаних обставин висновок суду першої інстанції щодо неправомочності загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство" від 25.04.2005 року та визнання недійсним протоколу цих зборів є законним і обгрунтованим.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Судом першої інстанції повно і всебічно з*ясовані обставини справи, що мають для неї значення, висновки суду відповідають цим обставинам і набутим доказам, норми матеріального і процесуального законів при розгляді справи судом не порушені і застосовані вірно.

За таких обставин судова колегія вважає, що підстав для скасування судового рішення не вбачається.

Керуючись ст.ст. 307, 308, 314, 315, 317 ЦПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу виконуючого обов*язки голови правління ВАТ „Чернігівське ремонтно-транспортне підприємство" відхилити.

Рішення Чернігівського районного суду Запорізької області від 11 квітня 2006 року листопада 2006 року по цій справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена протягом двох місяців в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація