Судове рішення #14652623

2-1117/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Донецьк 21 квітня 2008 року

Будьоннівський районний суд м. Донецька у складі головуючого судді Шишова О.О., секретарі Пащенко О.О.

за участю позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Будьоннівської районної у м. Донецьку ради, комунального підприємства «Керуюча компанія Будьоннівського району м. Донецька» про визнання права на житлову площу, -

встановив:

12 березня 2008 року у Будьоннівський районний суд м. Донецька, надійшла позовна заява в якій позивач вказав, що він зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1, та проживав однією сім'єю з ОСОБА_2 сумісно вели сумісне господарство. ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 померла. Він один залишився проживати у спірній квартирі. Вважає, що оскільки він вселився у квартиру як член сім'ї, проживав в ній понад шести місяців а саме з 2006 року, то він набув право користування жилим приміщенням. Просив суд визнати за ним право користування квартирою АДРЕСА_1 та зобов'язати комунальне підприємство «Керуюча компанія Будьоннівського району м. Донецька» укласти з ним договір найму житлового приміщення.

У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі .

Відповідачі, у судове засідання не з'явилися, належним чином оповіщені у встановленому порядку про час і місце судового розгляду. При таких обставинах суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній даних та доказів.

.Вислухав пояснення позивача, свідків, дослідивши матеріали справи у межах заявлених позовних вимог ( ст. 10 ЦПК України), суд приходить до наступного.

Стаття 64 ЖК України у частині 1, 2 передбачає, що члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору.

 До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Відповідно довідки з місця мешкання ОСОБА_1 зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1.

Статтею 65 ЖК України визначено, що наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно.

Особи, що вселилися в жиле приміщення як члени сім'ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім'ї права користування жилим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та членами його сім'ї, які проживають з ним, не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.

Відповідно довідки з відділу реєстрації актів цивільного стану 19 травня 2008 року зареєстрована смерть ОСОБА_2 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

У частині 1, 2 статті 106 ЖК України вказано, що повнолітній член сім'ї наймача вправі за згодою наймача та інших членів сім'ї, які проживають разом з ним, вимагати визнання його наймачем за раніше укладеним договором найму жилого приміщення замість попереднього наймача. Таке ж право у разі смерті наймача або втрати ним права на жиле приміщення належить будь-якому членові сім'ї наймача.

У разі відмови наймодавця у визнанні члена сім'ї наймачем за договором найму спір може бути вирішено в судовому порядку.

Позивач у судовому засіданні вказував, що комунальне підприємство «Керуюча компанія Будьоннівського району м. Донецька» відмовила їй у зміні умов найму житлового приміщення.

Ураховуючи що ОСОБА_1 належним чином вселився у спірну квартиру, постійно там проживає суд вважає, що він, набув право користування жилим приміщенням, та має право на укладення договору найму квартири АДРЕСА_1.

Оцінюючи наведені позивачем у відповідності зі ст. 57 ЦПК України докази у їх сукупності суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вселився у квартиру АДРЕСА_1 як член сім'ї, постійно мешкав у квартирі, при таких обставинах суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 57, 60, 79, 88, 209, 215, 226 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1

Визнати ОСОБА_1 наймачем по договору найму житлового приміщення - квартири АДРЕСА_1

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів піля подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк двадцять днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація