АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ас-694/2006р. Оскаржуване рішення винесено
Категорія 38 під головуванням Байдака В.Г.
Доповідач Іванюк М.В.
ПОСТАНОВА Іменем України
12 липня 2006р. колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі : головуючого - судді Іванюка М.В, суддів Чорного В.І. та Чуприни В.О, при секретарі Кшановській Ю.В, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до військової частини А 0549 про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок невиплати грошової компенсації за продовольче забезпечення при звільненні зі Збройних Сил України
з апеляційною скаргою військової частини А 0549 на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 29 травня 2006р,
ВСТАНОВИЛА:
У своєму позові ОСОБА_1 зазначив, що 03.12.2002р. його було звільнено зі Збройних Сил України за станом здоров'я. Просив стягнути з відповідача вартість невиданого продовольчого пайка за період з 11.03.2000р. по 29.03.2002р.
Постановою Замостянського районного суду м. Вінниці від 29.05.2006р. позов було задоволено. Військову частину А 0549 зобов'язано нарахувати ОСОБА_1 грошову компенсацію вартості продовольчого пайка ( набору продуктів харчування ) за нормою №7 по середніх регіональних цінах на продукти харчування за вказаний період з урахуванням щомісячного індексу інфляції в Україні та грошову компенсацію вартості загальновійськової норми № 1 харчування військовослужбовців Збройних Сил України за період з 30.03.2002р. по 05.12.2002р. і стягнуто з військової частини на користь ОСОБА_1 нараховану компенсацію.
В апеляційній скарзі в.ч. А 0549 просить вказану постанову скасувати у зв'язку з порушенням судом норм матеріального права і ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.
Перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона підлягає задоволенню.
При ухваленні оскаржуваної постанови судом не взято до уваги чинний Закон України від 17.02.2000р. « Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів» , яким було зупинено дію ч.2 ст.9 Закону України « Про соціальний і правовий статус військовослужбовців та членів їх сімей» в частині отримання продовольчих пайків або грошової компенсації їх вартості. Посилання суду на Постанову Кабінету Міністрів України « Про норми харчування військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань» № 426 від 29.03.2002р. є безпідставним, так як дана Постанова лише встановлює право на харчування за рахунок держави певних категорій військовослужбовців, які продовжують проходити військову службу, і встановлює відповідні норми такого харчування, однак ніяким чином не регламентує отримання грошової компенсації продовольчого пайка звільненими військовослужбовцями.
Крім того, з матеріалів справи не вбачається, що ОСОБА_1 при звільненні з військової служби не погоджувався з наказом від 03.12.2002р, у якому зазначені усі суми, що належали йому до виплати ( а.с. 5 ), і що він даний наказ своєчасно оскаржував у зв'язку з невнесенням до нього вказівки щодо обов'язку виплати йому вартості неотриманого продовольчого пайка. Тобто, ще до набуття чинності КАС України позивачем було пропущено строк звернення до суду в порядку чинної на той час глави 31-А ЦПК України.
За таких обставин колегія суддів вважає, що оскаржувана постанова підлягає скасуванню з ухваленням нової постанови про відмову в задоволенні позовних вимог.
На підставі наведеного і керуючись Законом України від 17.02.2000р. « Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів», ст.ст. 195, 196, 198 п.З, 202 п.п.3,4, 205 ч.2, 207 КАС України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу військової частини А 0549 задовольнити.
Постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 29.05.2006р. у даній справі скасувати.
ОСОБА_1 в позові до військової частини А 0549 про стягнення матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок невиплати грошової компенсації за продовольче забезпечення при звільненні зі Збройних Сил України відмовити.
Постанова набирає законної сили з дня проголошення.
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.
Головуючий :
Судді: