Справа №2-170/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2007 року місцевий Ананывський районний суд Одеської області в складі: головуючого судді - Николайчука В.О.
при секретарі - Калін О.Б., розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Ананьєві справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру стягнутих аліментів на дитину,
ВСТАНОВИВ:
Позивач посилається на те, що 20 грудня 2005 року розірвано шлюб між нею та відповідачем по справі.
Від вказаного шлюбу мають неповнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішенням Ананывського районного суду Одеської області від 12 березня 2006 року з відповідача стягнуто аліменти на її користь щомісяця на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 у розмірі Н з усіх видів заробітку.
Оскільки згідно нині діючого законодавства мінімальний розмір стягнутих аліментів не повинен бути нижчим за ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, то вона претендує на зміну розміру стягнутих на дочку аліментів.
Просить змінити розмір аліментів стягнутих з відповідача на її користь на утримання дочки ОСОБА_3, у розмірі Ц частини з усіх видів заробітку, але не менше ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісяця з дня подання позовної заяви до дня її повноліття та стягнути з відповідача понесені нею витрати по справі.
Відповідач з позовними вимогами не згоден.
Відповідно Закону України «Про внесення до Сімейного кодексу України щодо збільшення розміру аліментів на дітей», до ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України внесені зміни слідуючого змісту: «Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу».
Згідно зі ст. 192 ч.1 Сімейного кодексу України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
За таких підстав, заслухавши пояснення позивача, яка підтримала позовні вимоги, відповідача, який пояснив, що дійсно у них з позивачем є спільна дочка, але розмір його пенсії не дозволяє виплачувати аліменти в таких розмірах, дослідивши матеріали справи: копію витягу з рішення Ананывського районного суду про розірвання шлюбу (а.с. 4), копію свідоцтва про народження дитини (а.с. 5), довідку видану Гандрабурівською сільською радою Ананьівського району Одеської області, з якої вбачається, що ОСОБА_1 проживає спільно з дочкою, яка знаходиться на її утриманні (а.с. б), суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог, витрати по справі віднести на відповідача.
Керуючись ст. ст. 182 ч.2, 192 ч.1 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
РІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Продовжувати стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, відповідно рішення Ананывського районного суду від 12 березня 2006 року, але не менше ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня звернення до суду, тобто з ЗО січня 2007 року, про що вказати у виконавчому листі.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 понесені нею витрати по справі в сумі ЗО гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 державне мито в прибуток держави в сумі 51 гривні.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ в сумі 7 гривень 50 коп.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.