Судове рішення #1464042
Справа № 1 - 32

 

Справа № 1 - 32

2007 р.

 

ВИРОК

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

11 січня 2007 року   Тульчинський районний суд Вінницької області

в складі головуючого судді                  Носова В.К.

при секретарі                                        Грабовській Н.В.

з участю прокурора                              Гаврилюка В.В.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Тульчині кримінальну справу

про обвинувачення                           ОСОБА_1,      ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, гр. України, уродженця с Сербенівка, Старокостянтинівського району, Хмельницької області, освіта вища, одруженого, не працюючого, пенсіонера, проживаючого АДРЕСА_1, раніше не судимого, в злочинах, передбачених ст. ст. 28 ч. З, 204 ч. 1, ст. ст. 28 ч. 3, 204 ч. 2, ст. ст. 28 ч. З, 216 ч. 2, ст. ст. 27 ч. 4, 28 ч. З, 364 ч. 1 КК України,

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, гр. України, уродженця с Вікторівка, Манківського району, Черкаської області, освіта вища, одруженого, працюючого директором ТОВ «Лікер Продукт», проживаючого АДРЕСА_1, раніше не судимого, в злочинах, передбачених ст. ст. 28 ч. З, 204 ч. 1, ст. ст. 28 ч. 3, 204 ч. 2, ст. ст. 28 ч. З, 216 ч. 2, ст. ст. 28 ч. З, 364 ч. 1 КК України,

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, українки, гр. України, уродженки м. Тульчина, Вінницької області, освіта вища, не одруженої, не працюючої, , проживаючої АДРЕСА_2, раніше не судимої, в злочинах, передбачених ст. ст. 28 ч. З, 204 ч. 1, ст. ст. 28 ч. 3, 204 ч. 2, ст. ст. 28 ч. З, 216 ч. 2 КК України,

 

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 01.11.2005 року на орендованому ТОВ «Лікер Продукт» цеху по розливу горілчаної продукції підприємства «Сігма», розташованому в с Кинашів, Тульчинського району по вул. Желюка, 6, з метою незаконного збагачення шляхом незаконного виготовлення алкогольних напоїв - горілки «Пшенична», виробництва ТОВ «Лікер Продукт», використавши для цього обладнання, що забезпечує масове її виробництво з корисливів мотивів, створив та очолив організовану групу до складу якої залучив директора ТОВ «Лікер Продукт» ОСОБА_2 та працівника ОСОБА_3, яка неофіційно виконувала функції бригадира.

Так, 01.11.2005 року співзасновник ТОВ «Лікер Продукт» ОСОБА_1, маючи частку у статутному фонді товариства у розмірі 50%, нічого не повідомляючи іншому рівноправному співзасновнику ОСОБА_4, будучи обізнаним з діяльністю ТОВ «Лікер Продукт» та виготовленням алкогольних напоїв, не здійснивши чергову річну плату за користування ліцензією на виробництво алкогольних напоїв, внаслідок чого вона була анульована 10.10.2005 року, та знаючи, що згідно додатку до ліцензії №112 на виробництво алкогольних напоїв виробництво горілки „Пшенична" дозволяється до 15.10.2005 року, не отримуючи у 2005 році марок акцизного збору для алкогольних напоїв вітчизняного виробництва з метою особистого збагачення та отримання неконтрольованого прибутку, з корисливих мотивів розробив план злочинної діяльності, який полягав в незаконному виготовленні алкогольних напоїв - горілки з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів та організував стійку злочинну групу, до якої залучив свого знайомого ОСОБА_2 якого наказом №62 від 11.11.2005 року було призначено на посаду директора ТОВ «Лікер Продукт» та працівника ОСОБА_3, яка працювала на вказаному товаристві раніше та була призначена бригадиром без офіційного оформлення. Розподіл ролей, ступінь участі кожного з учасників організованої групи у незаконному виготовленні горілки відповідав їх ієрархічному положенню в організованій групі, а злочинні дії були направленні на особисте збагачення. Розроблений ОСОБА_1 злочинний план був відомий всім учасникам злочинної групи та погоджений з ними.

Так, ОСОБА_1,. як організатор здійснював загальне керівництво та організовував процес виготовлення, перевезення та реалізації незаконно виготовленої горілки, забезпечував сировиною, підшукував шляхи збуту незаконно виготовленої горілки, визначав час та надавав вказівки на її виготовлення і відправлення. Роль ОСОБА_2 у незаконному виготовленні горілки, як виконавця даного злочину полягала в забезпеченні виготовлення купажу, налагодження лінії по розливу горілки, гак як останній мав досвід роботи з технологічним обладнанням, відправленням виготовленої горілки з цеху. Роль ОСОБА_3 у незаконному виготовленні горілки полягала в своєчасному зборі робітників, організації роботи по виготовленню горілки, безпосередній участі у її виготовленні, випискою товарно-транспортних накладних для перевезення незаконно виготовленої горілки.

Діючи згідно розробленого плану, ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в період з 1 листопада 2005 року по 24 грудня 2005 року, в складі організованої та очолюваної ОСОБА_1 групи, вчинили декілька незаконних виготовлень алкогольних напоїв - горілки «Пшенична», виробництва ТОВ «Лікер Продукт» з використанням обладнання, що забезпечує масове виготовлення таких товарів, використовуючи при цьому підроблені марки акцизного збору, яку незаконно зберігали і транспортували з метою збуту та збували, проте вимушено припинили так як під час вчинення чергового незаконного виготовлення горілки, були затримані працівниками міліції.

Після чого, ОСОБА_1 діючи у складі організованої та очолюваної ним групи, згідно визначених ним функцій з метою здійснення спільного з ОСОБА_2 та

 

ОСОБА_3 злочинного плану підшукав водіїв на автомобіль КАМАЗ д.з. НОМЕР_1, для незаконного транспортування з метою збуту незаконно виготовленої горілки, яким був ОСОБА_5, а потім після відмови останнього в подальшій співпраці, з початку грудня 2005 року ОСОБА_6 та експедитора ОСОБА_7.

Крім того, ОСОБА_1, з метою реалізації свого злочинного умислу спрямованого на незаконне виготовлення алкогольних напоїв - горілки «Пшенична», виробництва ТОВ «Лікер Продукт», підбурив ОСОБА_2, який перебував на посаді директора ТОВ «Лікер Продукт» до зловживання своїм становищем. Після чого ОСОБА_2 діючи у складі організованої та керованої ОСОБА_1 групи, перебуваючи на посаді директора ТОВ «Лікер Продукт», умисно, з корисливих мотивів, використовуючи своє службове становище всупереч інтересам служби, спільно з ОСОБА_3, організували незаконне виготовлення алкогольних напоїв - горілки «Пшенична», виробництва ТОВ «Лікер Продукт», з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, в цеху по розливу горілчаних виробів в с Кинашів Тульчинського району Вінницької області по вул. Желюка, 6, використовуючи підроблені марки акцизного збору, чим заподіяли істотної шкоди державним інтересам, виготовивши в середині листопада 7000 пляшок горілки та 02.12.2005 року 4000 пляшок горілки.

В судовому засіданні підсудні свою вину в скоєнні злочинів визнали частково та пояснили часткове визнання своєї вини тим, що вони не організовували злочинну групу, а діяли за попередньою змовою між собою. Також підсудний ОСОБА_1 пояснив, що горілка, яка була вилучена працівниками УБОЗ УМВС України у Вінницькій області мала бути реалізована для отримання ліцензії, а попередні два раза виготовлену горілку забирав колишній директор ТОВ «Лікер Продукт» ОСОБА_8, щоб розрахуватись нею за свої борги. Незаконною діяльністю вони займались, так як річна плата за ліцензію складає 250 000 грн. Дану суму він сплатити не міг, планував трохи підняти матеріальне становище товариства.

Крім часткового визнання своєї вини підсудними їх вина підтверджується матеріалами справи: протоколом огляду місця події та актом вилучення (т. 1 а.с. 4-6), протоколами огляду і вилучення від 30.12.2005 року горілки «Пшенична» ( т. 1 а.с. 49), протоколом виїмки від 11.01.2005 року (т. 1 а.с. 38), протоколом виїмки від 30.01.2006 року (т. 1 а.с. 138), висновком трасо логічної експертизи № 59 від 24.02.2006 року (т. 2 а.с. 68-80), висновком хімічної експертизи № 20 від 21.02.2006 року (т. 2 а.с. 81-85), висновком товарознавчої експертизи № 54 від 27.02.2006 року (т. 2 а.с. 86-89), висновком техніко-криміналістичної експертизи № 192-п від 28.02.2006 року (т. 2 а.с. 91-125) та іншими матеріалами справи.

Суд, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що вина підсудних ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в незаконному виготовленні алкогольних напоїв з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, вчинене організованою групою в судовому засіданні повністю доведена і їх дії слід кваліфікувати за ст. ст. 28 ч. 3,204 ч. 2 КК України. Вина підсудних у незаконному зберіганні з метою збуту, а також збут та транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв вчинене організованою групою в судовому засіданні також доведена і їх дії слід кваліфікувати за ст. ст. 28 ч. З, 204 ч. 1 КК України. Також вина підсудних у використанні підроблених марок акцизного збору вчинене організованою групою в судовому засіданні повністю і їх дії слід кваліфікувати за ст. ст. 28 ч. З, 216 ч. 2 КК України.

Також доведена в судовому засіданні вина підсудного ОСОБА_1 в підбуренні до зловживання службовим становищем, тобто умисному, з корисливих мотивів використання службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, що заподіяло істотну шкоду державним інтересам, вчинене організованою групою і його дії слід кваліфікувати за ст. ст. 27 ч. 4,28 ч. З, 364 ч. 1 КК України.

 

Також доведена в судовому засіданні вина підсудного ОСОБА_2 у зловживанні службовим становищем, тобто умисному, з корисливих мотивів використання службовою особою свого службового становища всупереч інтересам служби, що заподіяло істотну шкоду державним інтересам, вчинене організованою групою і його дії слід кваліфікувати за ст. ст. 28 ч. З, 364 ч. 1 КК України.

Вирішуючи питання про покарання підсудних, суд враховує суспільну небезпеку скоєних злочинів, а також особи підсудних, які характеризуються позитивно, вперше притягуються до кримінальної відповідальності.

До обставин, що пом'якшують відповідальність підсудних суд відносить щире каяття в скоєних злочинах.

Обставин, що обтяжують відповідальність підсудних судом не встановлено.

Враховуючи наведені обставини, суд вважає можливим, призначаючи покарання підсудному, ОСОБА_1, за ст. ст. 27 ч. 4 , 28 ч. З, 364 ч. 1 КК України, застосувати ст. 69 КК України і призначити йому більш м'яке покарання ніж передбачено законом.

Призначаючи покарання підсудним ОСОБА_2 та ОСОБА_3, суд вважає можливим застосувати ст. 75 КК України і звільнити їх від відбуття покарання з випробуванням.

Беручи до уваги те, що згідно висновків експертиз, горілка, виготовлена на ТОВ «Лікер Продукт» є фальсифікованою, виготовленою з порушенням технологічної інструкції горілчаного виробництва та такою, що є шкідливою та небезпечною для життя населення, суд вважає необхідним конфіскувати її та передати на утилізацію.

Речовий доказ - комплекс по розливу лікеро-горілчаних виробів, що розташований в с Кинашів, Тульчинського району та належить ПП «Сігма» передати власнику, так як він не належить ТОВ «Лікер Продукт», а лише перебував в оренді.

Керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд -

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 за ст. ст. 28 ч. З, 204 ч. 1 КК України до штрафу в сумі 8500 (вісім тисяч п'ятсот гривень) з конфіскацією незаконно виготовленої продукції..

За ст. ст. 28 ч. З, 204 ч. 2 КК України до штрафу в сумі 17000 (сімнадцять тисяч гривень) з конфіскацією незаконно виготовленої продукції.

За ст. ст. 28 ч. З, 216 ч. 2 КК України, до штрафу в сумі 5100 (п'ять тисяч сто гривень) з конфіскацією продукції, промаркованої підробленими марками акцизного збору.

За ст. ст. 27 ч. 4, 28 ч. З, 364 ч. 1 КК України, з приміненням ст. 69 КК України до штрафу в сумі 1000 (одна тисяча гривень) без позбавлення права займатись господарською діяльністю.

На підставі ст. 70 КК України, шляхом повного складання призначених покарань остаточно призначити покарання ОСОБА_1 у вигляді штрафу 31600 (тридцять одна тисяча шістьсот) гривень з конфіскацією виготовленої продукції та продукції промаркованої підробленими марками акцизного збору, без позбавлення права займатись господарською діяльністю.

ОСОБА_2 за ст. ст. 28 ч. З, 204 ч. 1 КК України до двох років обмеження волі з конфіскацією незаконно виготовленої продукції..

За ст. ст. 28 ч. З, 204 ч. 2 КК України до трьох років позбавлення волі з конфіскацією незаконно виготовленої продукції.

За ст. ст. 28 ч. З, 216 ч. 2 КК України, до трьох років позбавлення волі з конфіскацією продукції, промаркованої підробленими марками акцизного збору.

За ст. ст. 28 ч. З, 364 ч. 1 КК України, до одного року обмеження волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно господарськими функціями. 

 

На підставі ст. 70 КК України, шляхом часткового складання призначених покарань остаточно призначити покарання ОСОБА_2 у вигляді чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією виготовленої продукції та продукції промаркованої підробленими марками акцизного збору, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно господарськими функціями.

У відповідності зі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбуття покарання з випробуванням, встановивши іспитовий термін строком на 1 рік, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно господарськими функціями.

ОСОБА_3 за ст. ст. 28 ч. З, 204 ч. 1 КК України до двох років обмеження волі з конфіскацією незаконно виготовленої продукції.

За ст. ст. 28 ч. З, 204 ч. 2 КК України до трьох років позбавлення волі з конфіскацією незаконно виготовленої продукції.

За ст. ст. 28 ч. З, 216 ч. 2 КК України, до трьох років позбавлення волі з конфіскацією продукції, промаркованої підробленими марками акцизного збору.

На підставі ст. 70 КК України, шляхом часткового складання призначених покарань остаточно призначити покарання ОСОБА_3 у вигляді чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією виготовленої продукції та продукції промаркованої підробленими марками акцизного збору.

У відповідності зі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_9від відбуття покарання з випробуванням, встановивши іспитовий термін строком на 1 рік.

Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3, солідарно, на користь НДЕКЦ УМВС у Вінницькій області, 4242,18 гривень за проведення експертиз.

Речові докази - пляшки горілки «Пшенична горілка» в кількості 4407 пляшок, горілка (напівфабрикат) «Пшенична горілка» без марок акцизного збору в кількості 20 пляшок, горілка (напівфабрикат) без марок акцизного збору та етикеток в кількості 103 пляшки, 7 бочок з купажем, 18 пляшок ємністю 0,5 л з купажем, 82 пляшки горілки «Пшенична горілки», які зберігаються в УБОЗ УМВС у Вінницькій області -конфіскувати для подальшої утилізації.

Речові докази - етикетки «Пшенична горілка» - 22000 шт., етикетки «Горілка «Екстра» - 1500 шт., етикетки горілка «Слава» - 3000 шт., контретикетки горілки «Слава» - 4000 шт., калоретки до горілки «Слава» - 1500 шт., датувальник «Trodat printy-dater 4810», корки - 4500 шт., корки «зі спідницею» - 500 шт., прозорі полімерні ковпачки -5000 шт., підроблені марки акцизного збору, в кількості 6222 шт., які зберігаються в УБОЗ УМВС у Вінницькій області - ЗНИЩИТИ.

Речовий доказ - документи, які зберігають у ОСОБА_2 - передати власнику ТОВ «Лікер Продукт».

Речовий доказ - автомобіль КАМАЗ, д/н НОМЕР_1, який зберігається у ОСОБА_1 передати власнику.

Речовий доказ - комплекс по розливу лікеро-горілчаних виробів, що розташований в с Кинашів, Тульчинського району передати власнику ПП «Сігма».

Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу залишити попередню -підписку про невиїзд.

На вирок суду може бути подано апеляцію до Апеляційного суду Вінницької області, протягом 15 діб.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація