Справа №2-103/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 квітня 2007 року Скадовський районний суд Херсонської області в складі
головуючої судді Овчаренко А.А
при секретарі Пенза Н.І
за участю представника відповідача ОСОБА_5.
розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду м. Скадовська цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,ОСОБА_3 про відшодування матеріальної та моральної шкоди ,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про відшкодування матеріальної шкоди в сумі 2800 грн 18 коп та моральної шкоди в сумі 1000 грн з ОСОБА_2. та ОСОБА_3.
Позивач зазначала , що 19 серпня 2000 року вона придбала за договором кпівлі-продажу будинок за адресою : АДРЕСА_1.Вказаний будинок на підставі технічного паспорту від 21 лютого 1979 року був підключений до централізованого водопроводу.
12 серпня 2003 року вона уклала договір про надання послуг з водопостачання з Малим комунальним підприємством „Водне господарство".
30 жовтня 2006 року вона звернулася до МКП"Водне господарство" з заявою щодо намірів ОСОБА_2 самовільно відключити водопостачання її будинку .
04 листопада 2006 року її будинок було відключено ОСОБА_3. від централізованого водопостачання без дозволу МКП „Водне господарство" ,який не мав ліцензії на установлення приладів обліку води .
Отже, своїми діями, що виразилися у незаконному перерізані ОСОБА_2. таОСОБА_3 труби водопостачання , їй було завдано шкоду на суму 1022 грн.
Для відновлення водопостачання свого будинку вона оплатила вартість виготовлення проектної документації водопостачання будинку від трубопроводу, що проходить по Скла. Свердлова в розмірі 69 грн 15 коп, вартість труб 391 грн, вартість робіт по підключенню до мережі водопостачання по Скла. Свердлова 116 грн 95 коп, вартість виконання земляних робіт та робіт з прокладання трубопроводу на 786 грн.; за виготовлення проекту на підключення її житлового будинку до існуючого водопроводу 180 грн,; за погодження вказаного проекту у ВАТ "Херсонгаз" 35 грн 87 коп.; за придбані додатково будівельні матеріали на суму 72 грн 20 коп.; витрати на проїзд на суму 127 грн 01 коп. Загальна сума майнової шкоди становить 2800 грн, а також моральної шкоди на суму 1000 грн за самовільне відключення від мереж водопостачання .
В судовому засіданні позивачка просила стягнути з відповідачів суму майнової шкоди в розмірі 2800 грн, а також моральної шкоди на суму 1000 грн .
Представник відповідача ОСОБА_4 до суду з'явилася , позовні вимоги не визнала , пояснивши , що будинок позивачки не був підключений до централізованого водопостачання , а до водопроводу ОСОБА_2. без її згоди. Таким чином субабонент ОСОБА_1 підключилася до абонента самовільно, без виготовлення технічних умов
водопостачання , укладення угоди між нею і субабонентом та без повідомлення про це МКГГВодне господарство". У відповідності до п.3.3 Правил користування системами комунального водопостачання та водовідводу в містах і селищах України, при самовільному приєднанні до мережі абонента стороннього споживача, абонент зобов'язаний відключити його та повідомити про це Водоканал.
В зв"язку з тим, що до будинку ОСОБА_2. погіршилось водопостачання , вона звернулася 31 жовтня 2006 року з заявою до МКП "Водне господарство" про виготовлення технічних умов на установку водоміра. 04 листопада 2006 року Технічні умови було затверджено, а 06 листопада 2006 року працівниками- ремонтниками водопроводу було виявлено, що до водопроводу ОСОБА_2. в її шахті врізано трубу, що постачає воду до будинку ОСОБА_1Труба проходить під верандою будинку , яка збудована після проведення водопроводу .Так як відрізок труби виявився Складовську до подальшої експлуатації , тому виникла необхідність від'єднати його,збудувати нову шахту і зробити відвід для водопостачання її будинку в іншому місці.Робітники від'єднали водопровідну трубу ОСОБА_1 від її труби. Необхідність у проведенні ремонтних робіт водопроводу і від'єднання субабонента підтверджується актом обстеження від 21 листопада 2006 року , сладеного працівниками МКП "Водне господарство".
Відповідач ОСОБА_3. до суду з'явився , позовні вимоги не визнав і суду пояснив , що він являється приватним підприємцем , який має дозвіл на проведення водопровідних та каналізаційних робіт. В листопаді 2006 року проводив ремонт водопроводу ОСОБА_2. так як він став непригодним за давності років. Трубопровід на даний час не відремонтований , так як роботи пов'язані з прокладенням нового трубопроводу господарка будинку ОСОБА_2 відклала на осінь 2007 року .
Заслухавши показання сторін, вивчивши матеріали справи , суд не знаходить підстав для задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачка придбала 19 серпня 2000 року будинок № 11 по вул. Свердлова в м. Скадовську, в технічному паспорті вказано про наявність водопроводу (а.с.13-17).
Згідно вимог п.3.3 Правил користування системами комунального водопостачання та водовідводу в містах і селищах України ,при самовільному приєднанні до мережі абонента стороннього споживача ,абонент зобов'язаний відключити його та повідомити про це Водоканал.
На підставі ст. 57 ЦПК України доказами в цивільній справі є будь-які фактичні данні, на підставі яких у визначеному законом порядку суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, показами свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів.
У відповідності до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Доказуванню підлягають обставини , які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.
Як вбачається з листа -відповіді МКП" Водне господарство" від 07 листопада 2006 року позивачу ОСОБА_1, абонент не має право самовільно припинити подачу води субабоненту при умові, якщо водоканалом надано дозвіл приєднання водопровідного вводу субабонента до водопровідної лінії основного абонента при згоді з абонентом на умовах ,якщо є :
· узгодження з Водоканалом проекту приєднання;
· якщо приєднання не погіршує водопостачання основного абонента;
· встановлення приладу обліку води субабонентом (а.с. 20). Позивачем таких доказів суду надано не було.
Таким чином будинок позивачки ОСОБА_1був підключений до водопроводу ОСОБА_2. без згоди відповідачки, самовільно, без виготовлення технічних умов водопостачання , укладення угоди між ОСОБА_2. та ОСОБА_1 і без повідомлення про це МКП "Водне господарство".
Так як всі ремонтні роботи проводилися на території домоволодіння відповідачки, водопровід позивачки пошкоджено не було , тобто їй не спричинено матеріальних та моральних збитків з вини відповідачів, а всі витрати позивачки ОСОБА_1 пов'язані з проведенням нової мережі по її проїзду і підключенню до централізованого водопостачання з вул. Свердлова в м. Скадовську.
Керуючись ст. 6,10, 11, 14 , 57, 60, 209, 213- 215,223,294 ЦПК України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,ОСОБА_3 про відшодування матеріальної та моральної шкоди.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Скадовський районний суд Херсонської області.
Рішення ухвалено , оформлено і підписано в нарадчій кімнаті.
- Номер: 6/583/84/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-103/2007
- Суд: Охтирський міськрайонний суд Сумської області
- Суддя: Овчаренко А.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.11.2017
- Дата етапу: 22.11.2017