Судове рішення #1463820
Справа № 2-573/07

Справа № 2-573/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 травня 2007 року Скадовського районного суду Херсонської області в складі

головуючої судді                                                                              Овчаренко А.А.

при секретарі                                                                                     Пенза        Н.І

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду м.Скадовськ цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про встановлення факту родинних відносин, поновлення процесуального строку на прийняття спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно в вигляді 3/8 будинковолодіння,

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулись до суду з позовом до відповідача про встановлення факту родинних відносин, поновлення процесуального строку на прийняття спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно в вигляді 3/8 будинковолодіння.

В судове засідання позивачі з'явились, позовні вимоги підтримали та наполягали на їх задоволенні.

В обґрунтування заявлених вимог позивачі суду пояснили, що ІНФОРМАЦІЯ_3 в м.Скадовську померла їх мати, після смерті якої відкрилась спадщина у вигляді Уг частини будинковолодіння в АДРЕСА_1. 05 березня 1955 року було зареєстровано шлюб їх матері ОСОБА_5 та батька ОСОБА_4 , після чого вона змінила своє прізвище. При реєстрації шлюбу було допущено помилку вказано „ІНФОРМАЦІЯ_1". Тому в свідоцтві про народження ОСОБА_2 і ОСОБА_3 вказано по-батькові матір „ІНФОРМАЦІЯ_1", а не „ІНФОРМАЦІЯ_2". 10 травня 1963 року їх батько звернувся до Скадовського міськвиконкому про надання йому земельної ділянки для будівництва житла по АДРЕСА_1. 12 лютого 1970 року будинок був зданий в експлуатацію. Свідоцтво про право власності видано лише на ім'я відповідача, хоча фактично являється спільним майном подружжя. Вони домовились з відповідачем, що він буде володіти частиною будинку, що належить матері, він з цим погодився. В даний час відповідач не доглядає за будинком, запрошує в будинок сторонніх людей. На підставі вищевикладеного позивачі просять:

1.     Встановити факт , що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є рідними дітьми померлої ОСОБА_5.

2.     Визнати, що будинковолодіння розташоване по АДРЕСА_1 є спільним майном подружжя - відповідача по справі та померлої ОСОБА_5.

3.     Визнати причини пропуску 6-ти місячного строку для прийняття спадкового майна поважними та продовжити строк для прийняття спадщини.

4.     Визнати право власності на спадкове майно по 1/8 частині кожному в ідеальних частинах на будинковолодіння розташованого по АДРЕСА_1.

В судове засідання відповідач з'явився, позовні вимоги не визнав, суду пояснив, що на протязі тривалого часу в будинку проживає один. Всі правовстановлюючі документи виписані на нього ім'я.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивачів, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Так судом встановлено:

 

1.      відповідно до свідоцтва про одруження НОМЕР_1, 05 березня 1955 року було зареєстровано шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (а.с.5);

2.      згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 ОСОБА_1, в графі мати вказано ОСОБА_5(а.с.6);

3.      згідно свідоцтва про народження НОМЕР_3 ОСОБА_2, в графі мати вказано ОСОБА_5 (а.с.7);

4.      згідно свідоцтва про народження НОМЕР_4 ОСОБА_3, в графі мати вказано ОСОБА_5 (а.с.8);

5.      відповідно свідоцтва про смерть НОМЕР_5 ОСОБА_5померла, ІНФОРМАЦІЯ_3 ( а.с.10);

6.      згідно довідки Херсонського державного бюро технічної інвентаризації будинковолодіння розташоване в АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_4 на підставі договору для будівництва житлового будинку від 10 травня 1963 року та акту прийому в експлуатацію від 12 лютого 1970 року (а.с.12).

Відповідно до ст.60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку.

На підставі ст.69 Сімейного кодексу України дружина та чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу. Дружина та чоловік мають право розділити майно за взаємною згодою.

Відповідно до ст.71 Сімейного кодексу України у разі поділу майна, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти.

Відповідно до ст. 1220 Цивільного кодексу України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Відповідно до ст.1221 Цивільного кодексу України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Відповідно до ст.1261 Цивільного кодексу у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст. 1268 Цивільного кодексу України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець , який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку він не заявив про відмову від неї.

Керуючись ст.ст.60,69,71 СК України, ст.ст. 1220,1221,1261,1268 ЦК України, ст.ст. 3,6, 10,14,15,57,58,59, 60, 62, 64, 209,212, 215, 294 ЦПК України -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про встановлення факту родинних відносин, поновлення процесуального строку на прийняття спадкового майна, визнання права власності на спадкове майно в вигляді 3/8 будинковолодіння - задовольнити.

Встановити факт , що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 є рідними дітьми ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3.

 

Визнати, що будинковолодіння розташоване по АДРЕСА_1 є спільним майном подружжя - ОСОБА_4 та ОСОБА_5.

Визнати причини пропуску 6-ти місячного строку для прийняття спадкового майна поважними та продовжити строк для прийняття спадщини ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3.

Визнати право власності на спадкове майно за ОСОБА_2, ОСОБА_1, ОСОБА_3 по 1/8 частині кожному в ідеальних частинах на будинковолодіння розташованого по АДРЕСА_1.

На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення . Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Скадовький районний суд Херсонської області.

Рішення ухвалено, оформлено і підписано в нарадчій кімнаті.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація