Судове рішення #14637540

Справа № 0907/2-а-2655/2011 року

   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  24 березня 2011 року                                                                      м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого — судді          Руденка Д.М.

секретаря                    Мендик Н.В.,

          з участю позивачки ОСОБА_1, представника відповідача Кафарського О.В.,

          розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління  Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання протиправними дії щодо відмови у перерахунку призначеної пенсії у відповідності до Закону України “Про державну службу” та зобов’язання здійснити перерахунок призначеної пенсії, виходячи із заробітної плати з урахуванням суми матеріальної допомоги, -

   

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

Позивачка звернулася в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку призначеної пенсії у відповідності до Закону України “Про державну службу” та зобов’язання здійснити перерахунок призначеної пенсії, виходячи із заробітної плати з урахуванням суми матеріальної допомоги.

В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала з підстав, викладених в позовній заяві. Просила позов задоволити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовних вимог не визнав, мотивуючи тим, що згідно ст. 33 Закону України “Про державну службу” заробітна плата державного службовця складається із посадового окладу, доплати за ранг, надбавки за вислугу років та інших надбавок і премії. Матеріальна допомога не відноситься до інших надбавок, тому врахувати її в суму заробітної плати для обчислення пенсії немає підстав.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, судом встановлено, що публічно-правовий спір між сторонами виник з приводу визначення  належного розміру пенсії державного службовця.

В судовому засіданні встановлено, що згідно наказу Управління служби безпеки України №9-ос від 12.02.2010 ОСОБА_1 звільнена з державної служби у зв”язку з досягненням державним службовцем граничного віку, що підтверджується копією трудової книжки (а.с.19).

Відповідно до протоколу Управління пенсійного фонду України  в м. Івано-Франківську № 10113 від 14.04.2010 року ОСОБА_1  отримує пенсію згідно Закону України “Про державну службу” з 18.02.2010 року,  стаж роботи позивачки на державній службі становить 13 років 27 днів, загальний трудовий стаж – 32 роки19 днів (а. с. 6).

З листа Пенсійного фонду України від 26.07.2010 року № 1268/С-8 вбачається, що в заробітну плату, з якої проведено призначення пенсії позивачки, відповідачем включено посадовий оклад, доплата за 10 ранг, надбавка за вислугу років у розмірі 20% на підставі вимог Закону України “Про державну службу”, скорегована сума надбавок (за таємність, за високі досягнення), скорегована премія, середньомісячна премія до державних свят.(а.с.7).

Згідно ст.66 Закону України „Про пенсійне забезпечення” до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Згідно ст 37 Закону України „Про державну службу” пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії.

Згідно ст. 33 Закону України “Про державну службу” заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 “Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів” надано право керівникам органів виконавчої влади установлювати надбавку  за  високі  досягнення  у праці або за виконання особливо важливої роботи керівникам  структурних підрозділів, їх заступникам, спеціалістам  -  у  розмірі  до  50  відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг державного  службовця  (дипломатичний ранг,  класний  чин,  кваліфікаційний  клас, спеціальне звання) та надбавки  (винагороди)  за  вислугу  років; надавати  працівникам  матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та  допомогу для оздоровлення при наданні   щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.         

Матеріальна допомога до інших надбавок не відноситься. Довідкою Управління служби безпеки України в Івано-Франківській області за №114 від 21.07.2010 року (а.с. 20) підтверджується, що матеріальна допомога виплачувалась позивачці один раз в рік і не є складовою частиною її заробітної плати.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.

          На підставі вищенаведеного, відповідно до ст.. 66 ЗУ „ Про пенсійне забезпечення”, ст. ст. 33, 37 Закону України “Про державну службу”, ст. ст. 6-11 КАС України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

В позові ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання протиправними дії щодо відмови у перерахунку призначеної пенсії у відповідності до Закону України “Про державну службу” та зобов’язання здійснити перерахунок призначеної пенсії, виходячи із заробітної плати з урахуванням суми матеріальної допомоги відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду до Львівського апеляційного адміністративного суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАСУ – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються через Івано-Франківський міський суд.


          Суддя                                                                                          Руденко Д.М.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація