Судове рішення #14634486

       

Справа №  4-206/11

П О С Т А Н О В А

          03 березня 2011 року cуддя Печерського районного суду Білоцерківець  О.  А. ,  при секретарі -                 Вершняку В.М.,  

з участю прокурора -      Бондура Д.В.,                 

розглянувши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність Печерського РУ ГУ МВС України в м.Києві,

  

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1  звернулась до Печерського районного суду м. Києва                           зі скаргою  19.01.2011 р. на бездіяльність Печерського РУ ГУ МВС України в м.Києві з приводу неприйняття рішення в порядку ст.97 КПК України за її заявою про вчинення злочинів.

В судовому засіданні скаржник підтримала доводи своєї скарги, яка містить посиланням на положення кримінально - процесуального закону, який передбачає оскарження дій слідчого та прокурора до суду.

Прокурор заперечував проти розгляду скарги, вважаючи, що її необхідно залишити без розгляду, оскільки вона є необґрунтованою.

Суд, заслухавши думку скаржника та прокурора, вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про необхідність залишення скарги без розгляду за наступних підстав.

Згідно положень кримінально – процесуального законодавства суд не здійснює нагляд за досудовим слідством та прокурором, на нього фактично покладаються функції судового контролю лише в окремих, передбачених Законом випадках.

Чинне законодавство обмежує повноваження суду з контролю за діями слідчого та прокурора в розумінні положень ст.ст.234, 236 КПК України.

Зі змісту вказаних статей  Закону вбачається, що дії слідчого та прокурора можуть бути оскаржені до суду в порядку, передбаченому КПК України лише в частині їх дій в рамках провадження досудового слідства і такі скарги можуть бути розглянуті судом під час попереднього розгляду справи або під час розгляду її по суті, якщо інше не передбачено  цим кодексом.

В провадженні суду відсутня кримінальна справа з обвинувальним висновком, яка б  стосувалася інтересів ОСОБА_1, а оскарження  бездіяльності слідчого та прокурора щодо неприйняття рішень в порядку ст.97 КПК України за заявами про вчинення злочину Кримінально – процесуальним кодексом України  в даному випадку не передбачено, як і не передбачена можливість в рамках судового кримінально – процесуального провадження зобов’язання таких осіб здійснити відповідні дії.

Така само у суду відсутня, передбачена кримінально – процесуальним законом, можливість визнати бездіяльність органу дізнання стосовно неприйняття рішення в порядку ст.97 КПК України неправомірною.

Окрім цього,  КПК України не передбачає можливості розгляду вимог скарги щодо відшкодування моральної шкоди в рамках даного провадження.

Таким чином, у суду відсутні правові підстави для розгляду скарги по суті, а відтак її необхідно залишити без розгляду.

Законодавством України передбачений інший порядок судового захисту прав заявника щодо бездіяльності органу дізнання, слідчого та прокурора під час розгляду заяви про вчинення злочину.

На підставі викладеного, керуючись ст. 234, 236 КПК України,

   

П О С Т А Н О В И В:

 Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність Печерського РУ ГУ МВС України в м.Києві з приводу неприйняття рішення в порядку ст. 97 КПК України за її заявою про вчинення злочину – залишити без розгляду.

На постанову може бути подана апеляція прокурором чи особою, яка подала скаргу, протягом 15 діб з дня її винесення.

Суддя                                                                                              О. А. Білоцерківець

  • Номер:
  • Опис:
  • Тип справи: на справу (провадження) за поданням органу дізнання, слідчого, прокурора або скаргою на їх дії
  • Номер справи: 4-206/11
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Білоцерківець О.А.
  • Результати справи: подання,скаргу,клопотання,заяву задоволено, у тому числі частково
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.04.2011
  • Дата етапу: 14.04.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація