Судове рішення #146324
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

Справа № 22-1829/2006 Категорія   40

оскаржувана ухвала постановлена під головуванням  Король О.П. Доповідач : Чуприна В.О.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ    УК Р А Ї Н И

19 липня 2006 року       Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі :

Головуючого:-Чуприни В.О.

Суддів : Іванюка М.В., Чорного В .І

При секретарі Кшанбвській Ю.В:

За участю: ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні: в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області матеріали позовної заяви за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниця від 01 червня 2006 року за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту роботи та звільнення з роботи , -

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою судді Ленінського районного суду м. Вінниці від 01.06.2006 року вказана позовна заява ОСОБА_1 визнана неподаною і належною поверненню внаслідок невиконання вимог ухвали від 19.05.2006 року по усуненню недоліків.

В апеляційній скарзі на ухвалу ОСОБА_1 послався на порушення норм цивільного процесуального закону, вважає незаконною вимогу судді щодо подачі позовної заяви українською, а не російською мовою і просив скасувати ухвалу, направивши на розгляд позовну заяву до суду першої інстанції на розгляд.

Перевіривши законність судової ухвали, дослідивши позовні матеріали, вислухавши позивача, колегія суддів дійшла висновку про задоволення апеляційної скарги з таких підстав.

 

2

Вимоги  судді щодо  подачі  позовної заяви державною мовою  не грунтуються на законі.

Статтею 7 ЦПК України визначено обов'язковість складення державною мовою тільки судових документів.  

Особи, які беруть участь у справі і не володіють або недостатньо володіють державною мовою, у порядку встановленому ЦПК, мають право робити заяви, давати пояснення, виступати у суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача.

З огляду на викладені норми закону, судді слід було врахувати, що не допуск до суду за мовною ознакою суперечить основній засаді судочинства -рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, а тому ухвала, як постановлена з порушенням норм цивільного процесуального закону, належить скасуванню.

Керуючись ст.ст. 304, 307, 312, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити. Ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниця від 01 червня 2006 року скасувати, а матеріали позовної заяви ОСОБА_1.

передати в цей же суд для вирішення питання про відкриття провадження у справі.

Ухвала набирає законної сили і оскарженню не підлягає.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація